Ochrona zniżki - dwa samochody i kolizja

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
karol199
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob sty 19, 2008 13:53
Lokalizacja: Chrzanów

Ochrona zniżki - dwa samochody i kolizja

Post autor: karol199 » czw wrz 18, 2014 15:20

Posiadam zarejestrowane na siebie i ubezpieczonej w tej samej firmie dwa pojazdy. Posiadam 60% zniżek, w związku z czym w OC dla samochodu, którym jeżdżę więcej wykupiłem opcje ochronę zniżek, natomiast drugi pojazd którym jeżdze od "święta" tej opcji nie ma wykupionej. Samochodem, który ma wykupioną ochronę zniżek miałem kolizję z mojej winy.
Chciałbym zapytać czy zniżki będą chronione ? Mam nadzieje że tak powinno być, ale wolę się zapytać, czy aby ochrona zniżek nie musi być wykupiona na wszystkie auta, żeby to chroniło moje zniżki ?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Ochrona zniżki - dwa samochody i kolizja

Post autor: hak64 » czw wrz 18, 2014 15:35

Trudno powiedzieć, bo różni ubezpieczyciele różnie interpretują zapisy o ochronie zniżek. Ja mam 5 samochodów, z czego 2 są użytkowane przez moje dorosłe pociechy i te samochody mają wykupioneą ochronę zniżek. Pech chciał, że syn walnął w słup i zniżki na 4 samochodach okroili do 50%. Natomiast auto córy było ubezpieczone w innej firmie i mimo 2 kolizji z jej winy zniżek nie straciłem.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Ochrona zniżki - dwa samochody i kolizja

Post autor: Piasek » śr lis 05, 2014 15:42

Kolega miał przycierkę (jego wina). U niego w aucie wgniotka, u poszkodowanego tylko rysa. Chciał się dogadać na drodze ale pech bo uszkodzone auto to 25-letnie BMW (złom dosłownie) a właściciel w dresach i zażądał tysiąca złotych w gotówce. Najechała na to Policja - poszkodowany zmienił zdanie że jednak spiszą oświadczenia bez policji. Policja odjechała.
Spisali, już dawno po sprawie.
Kumpel ubezpieczony w Generali.
Za ub. rok Golf Mk4 1.6 z 2000r 380zł/rok
Na nowy rok za kolizję 620zł/rok (czyli 63% zwyżki)
A gwarantuję że poszkodowany za rysę na błotniku nie dostał więcej jak 300zł - to można było usunąć zwykłą kredką koloryzującą - bo auto to był złom na kołach.
Poszedł z tym do Warty, przedstawił protokół z kolizji + fakt że posiadał pełne zniżki i dali mu stawkę 365zł za rok + 20% zwyżki za kolizję. Razem 440zł za rok.
Warto zmieniać ubezpieczycieli


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości