PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
szocha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: sob cze 01, 2013 14:49
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: szocha » śr wrz 10, 2014 09:24

Ja dostałem za drzwi i nadkole 2400zł :) więc możesz liczyć, że coś koło tego też dostaniesz ;)


Ride Or Die

dudiZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:50
Lokalizacja: kielce

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: dudiZ » śr wrz 10, 2014 10:46

Raczej watpie w taka wycene bo auto cale aluminiowe drzwi w aso gołe 4800 błotnik 1600 a nie wiem czy wzmocnienie za blotnikiem nie zostało uszkodzone... w s8 miales szkode?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » śr wrz 10, 2014 12:01

Zderzak, jeśli nie jest pęknięty, to zakwalifikują do naprawy (około 500 zł), jeśli do wymiany, to z malowaniem powyżej 2000 zł . Błotnik i drzwi, do wymiany (około 8000 zł z malowaniem, o ile te elementy nie były już wcześniej naprawiane). Koło (do 1000 zł), ale większy problem może być z zawieszeniem, jeśli
dudiZ pisze: koło się pochyliło
to wahacze raczej do wymiany (powyżej 1000 zł). Istnieje więc realna możliwość zakwalifikowania szkody, jako całkowitej (koszt naprawy przekracza wartość szacunkową pojazdu przed wypadkiem). Przypominam, że poszkodowanemu przysługuje samochód zastępczy, na okres naprawy, bądź do czasu wypłacenia odszkodowania (przy szkodzie całkowitej). Auto zastępcze można wynająć nawet od kolegi (byle jest umowa najmu, lub użyczenia). To też około 1000 zł do wzięcia.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Krokulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: sob cze 25, 2005 13:20
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Krokulec » wt wrz 16, 2014 09:19

Witam

Prosił bym o fachową poradę w piątek mam wycenę z PZU, i nie wiem w razie co jak z nimi gadać co do uszkodzeń auta, wiadomo jak to jest z odszkodowaniami

Samochód to Passat B4 dość bogata wersja jeżeli to ma znaczenie, rok 1994, przed wypadkiem lakier oryginał, miejscami korozja z racji wieku, po wypadku tak jak na fotce:

Obrazek Obrazek

z tym że drzwi pociągnęły tak błotnik tylny że otwierając bagarznik są uszkodzone plastiki schowka z lewej strony i lekko podgięta podłoga, słupek tez lekko naruszony z tego co zauważyłem, więc drzwi do wymiany, elektryka drzwi też bo nie działa, boczek w skórze, klamka zewnętrzna (nie da się otworzyć), błotnik tylny zagięty lekko wiec do malowania i pewnie do wyciągnięcia na ramie bo drzwi po wymianie zajdą.

I teraz jak to będzie wyglądać w przypadku wyceny PZU i co mogę oczekiwać po oględzinach, bo nawet nie wiem jak z nimi gadać zeby nie dać się nabić w butelkę

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt wrz 16, 2014 10:13 przez Krokulec, łącznie zmieniany 1 raz.


Żyj chwilą, nigdy niczego nie żałuj!

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/01076717124385177074.jpg[/IMG][/URL]

Awatar użytkownika
szocha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: sob cze 01, 2013 14:49
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: szocha » wt wrz 16, 2014 09:41

Jak ja miałem wycenę w PZU, przyjechał do mnie pan porobił zdjęcia, pytał co jest w samochodzie to mu powiedziałem (o zawieszeniu jakie jest itd) on tam coś zapisywał i po 3-5 min była wycena (przy czym spytał ile dałem za auto). Wycena była taka, że mi szczena spadła do ziemi (tak dużo), a miałem tylko drzwi wgniecione porządnie, trochę błotnik i tyle(wszystko dobrze się otwierało)


Ride Or Die

Krokulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: sob cze 25, 2005 13:20
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Krokulec » wt wrz 16, 2014 09:53

No właśnie u mnie nie da się drzwi od zewnątrz otworzyć, przy słupku widać na zawiasach przesunięcia drzwi, martwi mnie ten błotnik od strony bagażnika wewnątrz, tam widać zagięcie i też widać podgiętą podłogę


Żyj chwilą, nigdy niczego nie żałuj!

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/01076717124385177074.jpg[/IMG][/URL]

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » wt wrz 16, 2014 10:50

Krokulec pisze:nie da się drzwi od zewnątrz otworzyć, przy słupku widać na zawiasach przesunięcia drzwi, martwi mnie ten błotnik od strony bagażnika wewnątrz, tam widać zagięcie i też widać podgiętą podłogę
To będzie szkoda całkowita (koszt naprawy przekracza wartość pojazdu). Rzeczoznawca na podstawie danych (rocznik, wyposażenie, stan techniczny) określi wartość auta przed zdarzeniem, potem oszacuje wartość wraku i ubezpieczyciel wypłaci różnicę. Zwykle zaniżają wartość auta przed wypadkiem, a zawyżają wartość wraku (po to by jak najmniej wypłacić). Można podnieść wartość samochodu przed wypadkiem trzeba tylko udokumentować poniesione koszty. Przeczytaj sobie ten wątek: http://fiatklubpolska.pl/bravo-brava-ma ... bic-22985/" onclick="window.open(this.href);return false;
Przy okazji, przypominam, że poszkodowanemu przysługuje samochód zastępczy (na czas naprawy, lub od momentu powstania szkody, do wypłaty odszkodowania /przy szkodzie całkowitej/) Auto można pożyczyć nawet od kolegi (konieczne jest udokumentowanie kosztów umową użyczenia, lub najmu).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
szocha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: sob cze 01, 2013 14:49
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław
Kontakt:

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: szocha » wt wrz 16, 2014 19:06

Krokulec pisze:No właśnie u mnie nie da się drzwi od zewnątrz otworzyć, przy słupku widać na zawiasach przesunięcia drzwi, martwi mnie ten błotnik od strony bagażnika wewnątrz, tam widać zagięcie i też widać podgiętą podłogę
Jeśli jest uszkodzona podłoga bądź podwozie samochodu, to wyznaczana jest szkoda całkowita, ponieważ tego nie powinno się naprawiać ze względu na bezpieczeństwo.


Ride Or Die

adrian94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 18:38

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: adrian94 » wt wrz 30, 2014 19:01

Jak myślicie na ile wycenia mi szkody?
Obrazek
Obrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » śr paź 01, 2014 12:23

Do 1 tyś zł, bo widać szpachlę, czyli to już nie pierwszy "uraz" tego wozu.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

adrian94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 18:38

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: adrian94 » czw paź 02, 2014 21:16

Dzwoniła kobieta z ubezpieczalni i chce dać 1050zł bez oględzin. Może ktoś jescze wycenić?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » pt paź 03, 2014 12:59

adrian94 pisze:Dzwoniła kobieta z ubezpieczalni i chce dać 1050zł bez oględzin.
Zadzwoń jeszcze raz i powiedz, że koszt naprawy (wycena warsztatu), to 1500 zł. Przy pomyślnych wiatrach dołożą te 5 stówek. Możesz też wziąć, to co proponują, a później podesłać jeszcze rachuneczek za auto zastępcze (na okres naprawy). To też 5 stówek do wzięcia (nie musi to być faktura, można przedstawić "umowę użyczenia" samochodu).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

adrian94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 18:38

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: adrian94 » sob paź 04, 2014 11:44

Pojade dziś do warsztatu i zapytam sie o wycenę.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » sob paź 04, 2014 12:37

adrian94 pisze:Pojade dziś do warsztatu i zapytam sie o wycenę.
Dzwoniąc możesz powiedzieć, że 1500 zł to minimalny koszt naprawy. Co się tyczy samej wyceny, to do rozmowy telefonicznej nie potrzebujesz (fizycznie) kalkulacji kosztów naprawy, możesz zwyczajnie ściemniać. Dopiero w momencie, gdy ubezpieczyciel stwierdzi, że nie dopłaci więcej, możesz poprosić w warsztacie o wycenę i dołączyć ją do pisma odwoławczego. Z tego, co mi wiadomo szkody do 5 tyś można likwidować bez udziału rzeczoznawcy, dlatego "podbicie piłeczki" o 5 stówek nie powinno stwarzać problemu.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości