PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

zajaczek02
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 07, 2014 20:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajaczek02 » pn lip 07, 2014 20:47

Cześc mam taka sprawe niestety nie mam golfa a passata b5 z 1998 roku 1.6 z instalacja gazowa i niestety wjechal we mnie gośc na motorze i doszlo do wyceny gdzie pzu uznalo szkode calkowita mozecie mi wycenic ile moge dostac za takie auto ? ma 4xpp i climatronik bo to chyba ważne



lukastg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:46

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: lukastg » wt lip 08, 2014 15:07

chodzi Ci o wartość auta przed szkoda? czy po? jak po to musisz pokazać jakieś zdjęcia.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: hak64 » śr lip 09, 2014 10:53

zajaczek02 pisze:Cześc mam taka sprawe niestety nie mam golfa a passata b5 z 1998 roku 1.6 z instalacja gazowa i niestety wjechal we mnie gośc na motorze i doszlo do wyceny gdzie pzu uznalo szkode calkowita mozecie mi wycenic ile moge dostac za takie auto ? ma 4xpp i climatronik bo to chyba ważne
Na szkodzie całkowitej można zarobić, trzeba tylko wiedzieć, za które sznurki pociągnąć, by rozwiązać sakiewkę. Przede wszystkim - mając na uwadze, że ubezpieczyciel zaniża wartość samochodu przed wypadkiem - trzeba podnieść wartość auta o kwotę nakładów poniesionych na dodatkowe wyposażenie, wymianę podzespołów, czy nowy lakier. Warto też porównać wycenę ubezpieczyciela z cenami na alledrogo, lub obowiązującymi stawkami infoeksperta. Dla sprytnego zawodnika, wyciągnięcie kwoty odszkodowania dwukrotnie przewyższającej wartość rynkową auta, nie stanowi większego problemu.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

tomekdxd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 22, 2014 18:26

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: tomekdxd » wt lip 22, 2014 18:40

Witam, chciałbym się zapytać ile mogę dostać odszkodowania z PZU, sprawca wjechał mi w tył a ja uderzyłem w następny samochód. Mój samochód to vectra b z 98 diesel, klima el.szyby, lusterka, alufelgi ( podaje jesli ma to jakieś znaczenie) mam skasowane przednie lampy, zderzak gril w zderzaku i ten ze znaczkiem opla, maska sie wygieła do góry, wgięta belka z przodu, pęknięty wiatrak, to z przodu. Z tyłu wgnieciona klapa i zerwany zderzak, pęknięta jedna lampa. w piatek ma przyjechac rzeczoznawca. wybrałem opcję, że dają mi kasę a ja naprawiam,z góry dzięki i pozdrawiam



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » wt lip 22, 2014 18:56

Nie dałeś fotek, ale jeśli maska poszła w górę, to raczej szkoda całkowita. Innymi słowy będziesz mógł naprawiać auto do wartości jego oszacowania przed wypadkiem. Dodatkowe parę tysi może wpaść za szkodę osobową. Zwykle takim zdarzeniom towarzyszą urazy w odcinku szyjnym kręgosłupa, więc jeśli coś boli, masz ograniczoną ruchomość karku, jakieś siniaki, to do lekarza(to jest perę dodatkowych tysi).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

tomekdxd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 22, 2014 18:26

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: tomekdxd » śr lip 23, 2014 22:14

wypadek był w piątek i szyja bolała mnie przez 2 dni, nie wiem czy już nie za późno żeby coś się udało dodatkowo wyciągnąć z tego, ewentualnie co miał bym zrobić i gdzie się udać ? mam kilka zdjęć nie najlepszej jakości ale mogę dodaćObrazekObrazek[url=http://www.fotem.pl/show/full/47605af70 ... 47c72beca4]



tomekdxd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 22, 2014 18:26

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: tomekdxd » śr lip 23, 2014 22:19

ObrazekObrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » czw lip 24, 2014 18:23

tomekdxd pisze: szyja bolała mnie przez 2 dni, nie wiem czy już nie za późno
Idziesz i mówisz, że boli, że myślałeś, że przejdzie, ale jest coraz gorzej, bo nawet telewizję musisz oglądać na leżąco, itd, itp.
tomekdxd pisze: ewentualnie co miał bym zrobić i gdzie się udać ?
Rozbrajasz mnie. Z pewnością zaświadczenie od mamy ubezpieczycielowi nie wystarczy. Idź do lekarza!


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

tomekdxd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 22, 2014 18:26

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: tomekdxd » czw lip 24, 2014 19:56

Pytanie miało zabrzmieć czy wystarczy od rodzinnego czy jakiś specjalista ? Wybacz pierwszy raz mam z tym styczność. A i tak + - ile może mi wyjść za samochód, fotki wstawiłem, wiem że nikt nie jest jasnowidz ale na oko :p



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » czw lip 24, 2014 20:54

Szkoda całkowita. Koszt naprawy przekroczy szacunkową wartość samochodu przed wypadkiem.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

tomekdxd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 22, 2014 18:26

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: tomekdxd » pt lip 25, 2014 11:22

Był rzeczoznawca, samochód wycenił na 4900, powiedział że odszkodowanie będzie w okolicach 4000 i samochód zostaje jak jest, czyli chyba nie była całkowita. Myślę, że t o dobra wycena, jak myślicie ?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » pt lip 25, 2014 12:08

tomekdxd pisze:Był rzeczoznawca, samochód wycenił na 4900, powiedział że odszkodowanie będzie w okolicach 4000
To właśnie szkoda całkowita. Jeśli koszt naprawy przekracza 70% wartości samochodu przed zdarzeniem, to uznaje się szkodę całkowitą. Nie oznacza to jednak, że musisz się auta pozbyć. Możesz go naprawiać, jednak do wysokości szacunkowej wartości auta przed wypadkiem.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ziom1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr sty 23, 2013 21:14

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: ziom1234 » pt lip 25, 2014 13:12

male_c70b2a0c0ff328954f21a53d250.jpg[/img][/url]
Ostatnio zmieniony pt lip 25, 2014 22:57 przez ziom1234, łącznie zmieniany 1 raz.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » pt lip 25, 2014 13:33

Do 5 k, w zależności od tego, czy ruszyło podłogę bagażnika i mocowania belki /wahaczy/.
hak64 pisze:Dodatkowe parę tysi może wpaść za szkodę osobową. Zwykle takim zdarzeniom towarzyszą urazy w odcinku szyjnym kręgosłupa, więc jeśli coś boli, masz ograniczoną ruchomość karku, jakieś siniaki, to do lekarza(to jest perę dodatkowych tysi).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości