PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » wt cze 17, 2014 16:29

Drzwi przód i tył, plus malowanie - wychodzi około 2 -3 tyś
skinek pisze:Zarysowane i lekko wgniecione ale wgniecione, jedne i drugie, listwa naderwana. Prog, nadkole cale.
Jak to rozumieć? Próg wgnieciony, czy cały? Po co piszesz o czymś, co nie ruszone?!


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

skinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 12, 2013 05:22

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: skinek » wt cze 17, 2014 17:51

Nietkniete. Dzieki bardzo za odpowiedz, nie spodziewalem sie ze az tak ladnie



tomala_kikol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 12:44
Lokalizacja: CB

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: tomala_kikol » sob cze 28, 2014 11:27

Golf IV 98r lakier LC9Z gość stuknął w tył. Zdarty lakier do plastiku w 2 miejscach poza tym po odkształceniu zderzaka spękana struktura lakieru. Lekkie przesuniecie na zaczepach. Rzeczoznawca z PZU wycenił szkodę na 606,40 zł. Gruntowany zamiennik zderzaka mam w kosztorysie za 101 zł ale przeglądając oferty hurtowni mot. nie widziałem tańszego niż 150zł. Robić kosztorys w jakimś ASO czy brać to co dają? Da radę zrobić to za więcej i porządniej bezgotówkowo?



Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: sliwa404 » sob cze 28, 2014 11:44

Golf 4 LW5Z. Facet wjechał mi w tylni prawy bok wyjeżdżając ze swojej posesji jadąc tyłem. Policja była, wina tego gościa. On w Warcie, ja w Hestii. Mam walniety prawy bok i potrzebny blacharz, do tego lakier na zderzak i ten właśnie bok. Do tego stuknieta felga.

Pozdrawiam,
Patryk.



Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Odp: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to

Post autor: sliwa404 » sob cze 28, 2014 11:44

sliwa404 pisze:Golf 4 LW5Z. Facet wjechał mi w tylni prawy bok wyjeżdżając ze swojej posesji jadąc tyłem. Policja była, wina tego gościa. On w Warcie, ja w Hestii. Mam walniety prawy bok i potrzebny blacharz, do tego lakier na zderzak i ten właśnie bok. Do tego stuknieta felga. Ile mogę dostać?

Pozdrawiam,
Patryk.
Pozdrawiam,
Patryk.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » sob cze 28, 2014 13:34

tomala_kikol pisze: Gruntowany zamiennik zderzaka mam w kosztorysie za 101
Ubezpieczyciel nie ma prawa liczyć ceny zamiennika, jeśli w samochodzie był oryginał. Sprawdź w ASO cenę oryginału, dolicz do tego koszt robocizny za wymianę oraz koszt malowania (1 element to ok 500zł). Potem wyślij do ubezpieczyciela odwołanie z uzasadnieniem, czyli wyliczeniem faktycznych kosztów naprawy.
sliwa404 pisze:Mam walniety prawy bok i potrzebny blacharz, do tego lakier na zderzak i ten właśnie bok. Do tego stuknieta felga.
Rozpisujesz się, kto, gdzie, jak, piszesz o policji, posesji, cofaniu, a na temat szkody lakonicznie "walnięty prawy bok". Bok auta jest od zderzaka, do zderzaka!!!
sliwa404 pisze: Ile mogę dostać?
Na razie dostajesz pałę za opis.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Avery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn cze 23, 2014 13:22
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Avery » sob cze 28, 2014 14:36

mam pytanie, ile może kosztować naprawa tego? szukać całej nowej listwy?

Obrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » sob cze 28, 2014 21:24

Jeśli masz szkodę z OC sprawcy, to lepiej wyjdziesz na wymianie na nówkę. Znaczy bierzesz kasę za nówkę, plus malowanie, a kupujesz nieuszkodzoną używkę i malujesz. Koszt naprawy, od 300 zł (jeśli tylko szpachla i lakier), do ponad 1000 zł z wymianą części uszkodzonych na nowe (możesz sobie sprawdzić w ASO).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Avery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn cze 23, 2014 13:22
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Avery » sob cze 28, 2014 21:27

to nie szkoda. kupilem auto z taki stanem



Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: sliwa404 » sob cze 28, 2014 22:14

Prawy bok w moim słowniku to nadkole.

Pozdrawiam,
Patryk.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » ndz cze 29, 2014 18:34

sliwa404 pisze:Prawy bok w moim słowniku to nadkole.
W moim słowniku nadkole, to plastikowy element znajdujący się we wnęce koła, mający za zadanie ochronę błotnika przed błotem z opon. Domyślam się zatem, że chodzi Ci o tylny błotnik. Szczerze mówiąc odechciewa się pisać, gdyż do wyceny szkody na podstawie tak precyzyjnego opisu uszkodzeń powinieneś zatrudnić wróżkę, albo sprawdzić, co mówią fusy z kawy. Istotne jest bowiem, czy wgniecenie błotnika ma ostre załamania (wtedy kwalifikuje się wymianę elementu, a nie naprawę). Kolejną ważną rzeczą są rysy na elementach blach i plastików. W zderzaku istotne są zaczepy i listwy, jeśli coś jest pęknięte lub ułamane, to wymiana, a nie naprawa.
Życzę powodzenia u wróżki.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
RaVuSs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 02, 2011 11:04
Lokalizacja: Jasło

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: RaVuSs » ndz cze 29, 2014 20:26

Witam Panowie...Dzisiaj pod Galerią mała dziewczynka wsiadała do samochodu obok mojego,był mocny wiatr...taki ze wyrwał jej drzwi z ręki,no i i zatrzymały się dopiero na moim samochodzie,spisaliśmy oświadczenie z kobietą i do domu...Moje auto to Volvo s60 2.4 d5 z 2003r. Dbałem o niego jak nie wiem,a teraz takie coś...Powiedzie ILE moge dostać za takie coś (dodam ze auto kobiety jest ubezpieczone w MTU) A za jaką kwotę to zrobie? Dodam ze tego na zdjęciu nie widac tak dokładnie jak jest wklepane w srodek...a naprawde jest. Pozdrawiam.ObrazekObrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » pn cze 30, 2014 20:32

Jeśli rzeczoznawca zakwalifikuje wymianę płata drzwi, to około 1k, Jeśli tylko naprawa, to połowa z tego


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
RaVuSs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 02, 2011 11:04
Lokalizacja: Jasło

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: RaVuSs » pn cze 30, 2014 21:38

znając zycie to -do naprawy. Byle tylko stykło na naprawe jak juz coś,zeby z własnej kieszeni nie płacić. Cudów z tego nie będzie. raczej...w czawrtek wizyta rzeczoznawcy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości