Przedłużenie Polisy OC

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

GWARANT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt kwie 04, 2014 23:13
Lokalizacja: Warszawa

Przedłużenie Polisy OC

Post autor: GWARANT » pt kwie 04, 2014 23:31

Jedno z nielicznych TU które nie rekalkuluje składki dla przenoszonej polisy ze starego na nowego właściciela to PZU.


Od składki ważniejszy jest zakres ubezpieczenia. Zniżki dostępne od ręki :

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Przedłużenie Polisy OC

Post autor: OsteR9019 » sob kwie 05, 2014 12:58

GWARANT pisze:Jedno z nielicznych TU które nie rekalkuluje składki dla przenoszonej polisy ze starego na nowego właściciela to PZU.
Poza tym robią co mogą żeby właściciel zapłacił tylko za oc a nie karę. Przysyłają pismo o automatycznym przedłużeniu polisy na nowego właściciela a jak się uchyla od zapłaty naliczą odsetki (nieduże i dopiero po kilku miesiącach). Mam motocykl w PZU o którym praktycznie nie pamiętam i nie muszę bo PZU co jakiś czas się upomina o ratę.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
nesill
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt mar 21, 2014 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Przedłużenie Polisy OC

Post autor: nesill » pt maja 16, 2014 23:13

Ostatnio robiłem ubezpieczenie na siebie po zakupie samochodu.
Poprzedni właściciel dziadek 60% koszt składki OC 441zł Compensa opłacona na rok do 31 grudnia 2014.
Nowi właściciel czyli ja i reszta:
Ja - 10% zniżki główny właściciel, żona - 0%, ojciec 60%+10% w Compensie
Po rekalkulacji musiałem dopłacić 121zł

Kolejny przykład znajomy kupił Mondeo miał już jakieś tam zniżki z 20-30% i chyba współwłasność z ojcem ze zniżkami
OC poprzedni właściciel opłacił na pół roku jakoś 300zł, było to suche OC bez niczego, przy rekalkulacji na mojego kumpla ubezpieczyciel zażądał zapłaty za kolejne pół roku (mimo iż minęło dopiero 1,5miesiące ubezpieczenia i do końca 1/2 raty zostało jeszcze trochę) + jakieś 300zł wyliczone z du.. - razem coś ponad 600zł. Kumpel wypowiedział umowę, poszedł do jakieś tam ubezpieczyciela i dostał na rok OC+szyby+NNW za 550zł w Compensie lub Warcie - nie wiem, znał faceta od którego kupił mondziaka to wiem, że jakoś się podzielili zwrotem wypowiedzianego ubezpieczenia :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości