Przegląd auta a dodatkowe opłaty

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

YaPaE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 00:17
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Przegląd auta a dodatkowe opłaty

Post autor: YaPaE » śr gru 11, 2013 20:02

Witam ostatnio miałem dziwne zdarzenie na stacji diagnostycznej. A mianowicie wszystko w aucie ok tylko podczas sprawdzania amortyzatorów tylnych w moim golfie ,diagnosta nie mógł uwierzyć ze nie mam kapcia, a dokładniej pokazywało po 91% a mówił że mam kapcia lub mało powietrza w kole a jeszcze przed wyjazdem do stacji sprawdzałem sobie i miałem dobra ilośc ile chciałem 2,4. Jeszcze po wyjeździe z przeglądu pojechałem do domu i na innym sprzęcie sprawdziłem czy rzeczywiscie ok i było tak samo. Ale do rzeczy... podejrzewam ze to ze sie ze mną kłócił iż twierdził ze mam kapcia a ja mu mówie że pompowałem twierdził ze kłame bo nowe maja po 80% a j zakładałem na wiosne brighstone nówki. Doliczył mi dodatkową opłate w postaci 14zł za regulacje swiateł a pech chciał że miałem tylko 100 i nie chciał mi wydać dowodu musiałem latać do bankomatu i wypłacic brakującą kase. Dlatego też mam 2 pytania czy to rzeczywiście ewenement że zawieszenie tył ma ponad 90% i ze za regulacje świateł pobiera mi opłate, skoro rok temu tez miałem delikatną korekte świateł i żadnych opłat.



Awatar użytkownika
Łukasz86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 14:06
Lokalizacja: zach pom

Przegląd auta a dodatkowe opłaty

Post autor: Łukasz86 » śr gru 11, 2013 20:58

Z tego co wiem to Regulacja świateł przy przeglądzie jest jego zasranym obowiazkiem ustawienie a co innego jak przyeżdżasz sobie od tak



Awatar użytkownika
PrezesG4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt maja 24, 2013 11:44
Lokalizacja: Olsztyn

Przegląd auta a dodatkowe opłaty

Post autor: PrezesG4 » śr gru 11, 2013 21:00

Nie wiem jak to jest z tą opłatą ale mi w tym roku na przeglądzie też regulował delikatnie światła i nic dodatkowo nie naliczył do ceny przeglądu, a co do amorów wszystko jest możliwe


Trzeba umieć żyć, żeby umrzeć. Trzeba umieć umrzeć by żyć.

YaPaE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 00:17
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Przegląd auta a dodatkowe opłaty

Post autor: YaPaE » śr gru 11, 2013 21:02

Też tak myślałem, to jest wliczone w cene. A powiem więcej wydaje mi sie ze moge przyjeżdzać do niego co dzien do kąd mam podbite Bezpłatnie. Żeby sprawdzac czy wszystko ok. Przynajmiej tak mi sie wydaje.



YaPaE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 00:17
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Przegląd auta a dodatkowe opłaty

Post autor: YaPaE » śr gru 11, 2013 21:15

dzieki zamykam temat :) trzeba zmienic diagnoste:)



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Przegląd auta a dodatkowe opłaty

Post autor: Shmatan » śr gru 11, 2013 22:07

Łukasz86 pisze:Z tego co wiem to Regulacja świateł przy przeglądzie jest jego zasranym obowiazkiem ustawienie a co innego jak przyeżdżasz sobie od tak
Z tego co wiem to nie powinieneś powtarzać błędnych informacji.

Światła ma sprawdzić i jeżeli są źle ustawione to może nie podbić badania - zwykle jednak reguluje światła na miejscu i jak najbardziej może pobrać za to opłatę.


Co do tylnych amorów - badania amortyzatorów są nic nie warte.



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Przegląd auta a dodatkowe opłaty

Post autor: dawid018 » czw gru 12, 2013 00:03

Łukasz86 pisze:Z tego co wiem to Regulacja świateł przy przeglądzie jest jego zasranym obowiazkiem ustawienie
albo pisz prawdę albo wcale.obowiązek jest sprawdzenia a nie regulowania.to czy ci wyreguluje za free to tylko jego dobra wola.normalnie każdorazowe ustawienie swiateł kosztuje.
YaPaE pisze: wydaje mi sie ze moge przyjeżdzać do niego co dzien do kąd mam podbite Bezpłatnie
nastepny herezje sieje.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Przegląd auta a dodatkowe opłaty

Post autor: czarekcw » wt gru 17, 2013 12:59

A jak postąpić w przypadku, gdy diagnosta "proponuje" przedłużyć ważność gaśnicy? Z tego co mi wiadomo, gaśnica w aucie musi być ale może być "przeterminowana". Jednakże (jeżeli chcemy być za pan brat z prawem) przedłużenie ważności gaśnicy to nie taka prosta sprawa i nie kończy się tylko i wyłącznie naklejeniem naklejki. No i diagnosta nic z tą gaśnicą nie robił tylko dał wlepkę i cześć (oczywiście nie za darmo, chyba 5zł).

Co z takim fantem zrobić?


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Przegląd auta a dodatkowe opłaty

Post autor: dawid018 » wt gru 17, 2013 18:15

diagnosta nie ma uprawnień do wydawania legalizacji gasnic.proponować sobie może.
owszem na wielu stacjach jest tak ze diagnosta ma pod ręką kilka gaśnic i przed przeglądem można taką gasnicę wypożyczyć jak sie nie ma własnej zeby przejść przegląd bez problemu.wypożyczenie z tego co się orientuje kosztuje od 5 do 10zł.oczywiście zadnego paragonu na to się nie dostanie ale w momencie BT gaśnica w aucie jest.
czarekcw pisze:Co z takim fantem zrobić?
jak chcesz gościowi namieszać to zgłoś sprawę do WK.

rozumiem ze auto na przeglądzie było twoim prywatnym i nie służy do zarabiania pieniędzy??


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Przegląd auta a dodatkowe opłaty

Post autor: doggie » wt gru 17, 2013 18:30

trza wybrac taka stację, gdzie podczas przeglądu gaśnicę wymieniają na nową za free, ja taką wybieram :bigok:



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Przegląd auta a dodatkowe opłaty

Post autor: czarekcw » czw gru 19, 2013 08:58

dawid018 pisze:rozumiem ze auto na przeglądzie było twoim prywatnym i nie służy do zarabiania pieniędzy??
Tzn auto jest moje prywatne ale czasem je wykorzystuję w pracy do wyjazdów w teren (ale tego nie wykazuję np przy umowie OC).


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Przegląd auta a dodatkowe opłaty

Post autor: dawid018 » czw gru 19, 2013 09:05

chodzi mi o to ze to nie auto firmowe z VATem czy taxi itp.jeśli prywatne to nie ma prawa nic kasować.gasnica ma być,a jaka to już go w sumie nie powinno obchodzić.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

anna1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lis 24, 2012 17:13
Lokalizacja: Łabapa,NWE

Re: Przegląd auta a dodatkowe opłaty

Post autor: anna1987 » czw maja 08, 2014 16:31

Witam mam zapytanie
Byłam dzisiaj na przeglądzie-skończyły mi się kratki w dowodzie rejestracyjnym.Pan mi dał zaświadczenie z którym udałam się do Wydziału komunikacji i tam załatwiłam resztę spraw i za 10 dni mam odebrac nowy dowód ale wszystko byłoby pięknie gdyby- Pan ze stacji diagnostycznej nie wziął kasy za przegląd,a mianowicie dostałam zaświadczenie i podziękowałam i wyszłam-nie pytałam ile płacę. Czy ktoś mi moze powiedziec czy mam wrócić i zapłacić czy może nie czy może zapłacę przy odbiorze dowodu ??Jak to jest?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Przegląd auta a dodatkowe opłaty

Post autor: hak64 » czw maja 08, 2014 17:17

Diagnosta zrobił przegląd i powinien pobrać opłatę. Wydanie owego zaświadczenia jest potwierdzeniem przeglądu. Powinnaś więc wrócić na stację i wpłacić kasę. W wydziale komunikacji, pewnie też będzie opłata - za wymianę dokumentu.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości