zmiana ubezpieczyciela, ciągłośc ubezpieczenia

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

m4jk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr maja 29, 2013 01:25

zmiana ubezpieczyciela, ciągłośc ubezpieczenia

Post autor: m4jk » ndz kwie 20, 2014 15:06

Witam,

kontynuuję OC byłego właściciela pojazdu. Ubezpieczenie kończy się 21.IV.2014. Zapomniałem o nim totalnie. Z informacji, które znalazłem w sieci, wynika, że ubezpieczenie zbywcy kończy się z dniem wygaśnięcia ubezpieczenia, zgodnie z umową - bez potrzeby pisania jakiegokolwiek wypowiedzenia. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Doczytałem również o braku ciągłości ubezpieczenia, za które jest/może być naliczana kara - bardzo proszę przybliżyć mi temat.
Jeżeli dobrze rozumiem - umowę z nowym ubezpieczycielem muszę podpisać najpóźniej w dniu wygaśnięcia starej polisy. Niestety, jest to 21.IV, więc okres świąteczny i podejrzewam, że ubezpieczalnie będą zamknięte.

Proszę o jakieś porady.

Pozdrawiam,
Michał



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9254
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

zmiana ubezpieczyciela, ciągłośc ubezpieczenia

Post autor: wesol » ndz kwie 20, 2014 15:16

podjedz do jakiejs ubezpieczalni nawet 22 czy 23 i niech babka wypisze z data wczesniejszą. Takze musi wypowiedziec w tamtej wczesniejszej ubezpieczalni ale to juz ona sprawe zalatwi.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
bingos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 10:17
Lokalizacja: Wlkp

zmiana ubezpieczyciela, ciągłośc ubezpieczenia

Post autor: bingos » pn kwie 21, 2014 10:33

tak, teraz już nie ma ryzyka podwójnego ubezpieczenaia. Kiedyś tak było ale to zmienili bo niektóre ubezpieczalnie robiły problemy gdy ktoś zawarł nowe a starego nie wypowiedział w terminie. Teraz po prostu jeśli zawrzesz nowe a ubezpieczyciel ma wąty że go nie powiadomiłeś to musi przestać cię ścigać o kasę. Druga sprawa - funkcjonuje system komputerowy który sprawdza czy masz wykupione OC.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

zmiana ubezpieczyciela, ciągłośc ubezpieczenia

Post autor: hak64 » pn kwie 21, 2014 11:46

Tak ubezpieczenie musisz zawrzeć najpóźniej w dniu, w którym kończy się polisa poprzedniego właściciela. Tak wiec w dniu dzisiejszym czekają Cie poszukiwania agencji ubezpieczeniowej (czasami ktoś prowadzi u siebie w domu). Jutro może być za późno! Nie wiem, czy ktoś się zgodzi wypisać polisę z datą wsteczną, bo to grozi utratą licencji.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9254
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

zmiana ubezpieczyciela, ciągłośc ubezpieczenia

Post autor: wesol » pn kwie 21, 2014 12:00

spokojnie wypiszą z data wczesniejsza.nie ma prblemu. Wazne by cie tylko policja nie zatrzymala jak jedziesz autem bez oc a juznie mowie jak bedzie jakas kolizja.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

m4jk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr maja 29, 2013 01:25

Re: zmiana ubezpieczyciela, ciągłośc ubezpieczenia

Post autor: m4jk » pn kwie 21, 2014 16:40

Dzieki za zainteresowanie i odpowiedzi. Podpisałem polisę online, przelew zrobiony. Jutro zagładne do oddziału i utwierdze sie, ze wszystko git :) w najgorszym wypadku na odstąpienie mam 10 dni :-)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

zmiana ubezpieczyciela, ciągłośc ubezpieczenia

Post autor: Shmatan » pn kwie 21, 2014 18:26

wesol pisze:spokojnie wypiszą z data wczesniejsza.nie ma prblemu.
Ta, na pewno - nikt takiej polisy nie podpisze.
m4jk pisze:Podpisałem polisę online
To była jedyna opcja.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9254
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

zmiana ubezpieczyciela, ciągłośc ubezpieczenia

Post autor: wesol » wt kwie 22, 2014 08:10

bez problemu takie sprawy zalatwialem. Nawet wypowiedzenie robilem z data wczesniejsza. Babka co prowadzi przedstawicielstwo kilku firm ubezpieczeniowych (nawet kiedys jak robilismy wypowiedzenie) to niemogla nadac juz nie pamietam chyba faxem czy mailem to mowila ze nie ma problemu. Wazne ze probowalismy i jakby co to jest slad u niej w papierach ze próbowalismy wypowiedziec. Tu nikt nie robi problemu bo po pierwsze to kasa dla tej baki co prowadzi taka dzialalnosc a po drugie to tez kasa dla tej firmy ubezpieczajacej z ktora podpisujemy umowe. Kto mi zreszta udowodni ze bylo inaczej o te kilka dni jak i ja zaswiadczam ze podpisywalem niby w tym dniu, ta babka i na dokumentach takowa data widnieje. Ubezpieczalnia nie musi o niczym wiedzieć.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

zmiana ubezpieczyciela, ciągłośc ubezpieczenia

Post autor: Shmatan » wt kwie 22, 2014 09:12

Chwal się bardziej czymś takim na otwartym forum.

Praktyka wypisywania ubezpieczeń z wcześniejszą datą jest niedopuszczalna, każdy powinien sobie zdawać z tego sprawę a konsekwencje mogą być bardzo duże.

Poza tym namawianie do takiego zachowania jest na forum niedozwolone



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości