Wyrejstrowanie i ponowne zarejestrowanie. POMOCY!!

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Dawid216
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 11:45

Wyrejstrowanie i ponowne zarejestrowanie. POMOCY!!

Post autor: Dawid216 » sob sty 25, 2014 19:46

Witam.
Posiadam Golfa II zarejestrowanego na ojca bo ja nie mam zniżek. Chcielibyśmy go zostawić u siebie żeby stał i czekał na różnego rodzaju renowacje by za kilka lat wyjechać nim z garażu w idealnym stanie i oczywiście ponownym zarejestrowaniu. Nie chcę go sprzedawać bo blacha licha ale za to zawieszenie w prawdzie zrobione hamulce wszystkie przewody itd już dużo pieniążków w niego włożyłem i nie opłaca mi się go sprzedawać zresztą po co?, wiem co zrobione i co jeszcze trzeba zrobić po za tym to moje pierwsze auto i ma się ten sentyment :D Mam drugi samochód i nie jestem teraz w stanie utrzymać dwóch samochodów i jednocześnie remontować golfa :? . Pytanie jak to teraz rozegrać żeby golf poszedł w odstawkę jako "dobra baza do remontu" nie płacąc ubezpieczenia i przeglądu i tak za 2 3 lata ponownie go zarejestrować (nie chodzi mi o żółte tablice). Wystarczy ze z ojcem podpisze umowę kupna/sprzedaży ze niby mi sprzedaje, potem tata idzie do ubezpieczalni zgłasza ze sprzedał samochód itd. a ja za 2 lata idę z tą umową do WK i bez problemu zarejestruje na siebie albo nie potem ja odsprzedam ojcu bo ja nie będę dalej miał zniżek i znowu ojciec zarejestruje na siebie???
Panowie pomocy!! przejdzie to?? niech mi ktoś doradzi czy są jeszcze jakieś sposoby :smirk:
nie sprzedam go za wiele, włożone pieniądze mi się już nie wrócą, zresztą nie ma mowy o sprzedawaniu... nie chce się go pozbywać to już klasyk nie pozwolę żeby wylądował na szrocie :P



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Wyrejstrowanie i ponowne zarejestrowanie. POMOCY!!

Post autor: Tomos15 » sob sty 25, 2014 20:04

Z tego co mi wiadomo jak wyrejestrujesz samochód raz, to go już nie zarejestrujesz ponownie. Dopóki jest spisana umowa kupna/sprzedaży i zgłoszona sprzedaż w WK MASZ OBOWIĄZEK płacić OC, ponieważ samochód nawet jak stoi MUSI mieć ubezpieczenie. Jeśli nie ubezpieczysz auta w ciągu 30 dni, grożą Ci kary. Lepiej niech auto będzie stało zarejestrowane na ojca to będzie mniejsza stawka.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

marog60
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 03, 2010 19:49
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wyrejstrowanie i ponowne zarejestrowanie. POMOCY!!

Post autor: marog60 » sob sty 25, 2014 20:12

przeglądu nie musisz robic co roku moze stac nawet 10lat i przegląd moze byc nie wazny natomiast ubezpieczenie musisz zaplacic co roku. nic ci nie da ze bedzie umowa na ciebie bo przyjdzie ci pisemko z ubezpieczalni o skadce a nawet jesli jakim cudem by ci sie nie zaplacic to w momecie kiedy pojdziesz za 2-3 lata ubezpieczyc to poproszą cie o ubezpieczenie z poprzedniego roku.a wyrejstrowac to mozna tylko jak zezlomujesz



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Wyrejstrowanie i ponowne zarejestrowanie. POMOCY!!

Post autor: dawid018 » sob sty 25, 2014 23:16

zostaw jak jets tylko poszukajcie z ojcem najtańszego ubezpieczenia.ubezpieczenie ma byc zapłacone i tego nie obejdziesz.przeglądu do puki auto nie jezdzi nie musisz robić.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wyrejstrowanie i ponowne zarejestrowanie. POMOCY!!

Post autor: Shmatan » ndz sty 26, 2014 08:43

Dziesiątki razy o tym było - nie da się czasowo wyrejestrować samochodu czy też w jakikolwiek inny sposób odstawić go do remontu nie płacąc ubezpieczenia



Zablokowany

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości