PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
scaner21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 11:39
Lokalizacja: Miasto Grzejników
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: scaner21 » śr kwie 03, 2013 13:57

A mi nie odpisali jak się upomniałem o pieniądze za lakierowanie zderzaka.. Co z tym zrobić?


Kupię zegary z FIS bez CAN do Passata / Golfa 4

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » śr kwie 03, 2013 17:47

scaner21, weź pod uwagę że nie jesteś jedyny, były święta - ZU na odpowiedź ma od 14 do 30 dni

matrikel, może być tak że 1 szkoda nie przekroczy tych 500 zł , ale zawsze można (w zależności od polisy) oddać do warsztatu na bezgotówkową
ta druga szkoda (słabo widać uszkodzenie) napewno 2 elementy do malowania , a pytanie czy nie do wymiany - zależy jak mocno to zagięte jest ale pewnie 2 szkoda przekroczy 500 zł

a kto i gdzie to nie ma znaczenia , podajesz że prawdopodobnie ok 3 dni temu szkoda powstała i nie wiesz w jakich okolicznościach


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

dudiZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:50
Lokalizacja: kielce

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: dudiZ » śr kwie 03, 2013 19:55

Super dzięki za szczegółowe informacje, zastanawia mnie jeszcze czy jak będę domagał się zwrotów kosztów za zderzak TopSport czy nie zażądają faktur za całą naprawę jeśli rozmowa z ich strony pójdzie w tą stronę to jak mam argumentować to żeby było bez faktur?



Awatar użytkownika
scaner21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 11:39
Lokalizacja: Miasto Grzejników
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: scaner21 » śr kwie 03, 2013 22:56

A to dziwne trochę bo jak z nimi pisałem to wg godziny mijało zawsze 24h. Skoro mówisz że mają tyle czasu to poczekam.


Kupię zegary z FIS bez CAN do Passata / Golfa 4

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » czw kwie 04, 2013 13:37

dudiZ, zgodnie z art który ci cytowałem w poprzednich postach nie mają do tego prawa aby zażądać od ciebie faktur skoro nie chcesz naprawiać auta , ale niewątpliwie poniosłeś większą stratę w majątku niż dotychczas wyliczona


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

matrikel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 15, 2012 21:18

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: matrikel » czw kwie 11, 2013 10:45

matrikel pisze:Mam dylemat czy jest w ogóle sens zgłaszać poniższe szkody w ramach AC? Mam Zachowanie zniżek także nic nie tracę. Rzecz naprawię na pewno, bo nie lubie mieć takich usterek samochodu, nie wiem czy jest sens pchać się w PZU. Dotyczy Golfa V 2007, Qline, wartośc do ostatniej wyceny do składki AC 31 000.

Szkoda Nr 1
Rysa+ wgniecenie w okolicach klamki. Szczerze to wyszła przy myciu samochodu po zimie. Jest lekkie wgniecenie + zdarty lakier/
Obrazek

Obrazek


Szkoda Nr 2
Powstała przy otwieraniu drzwi, po prostu lód dostał się w szparę i wygiął przy otwieraniu blachę. Naprawiłem trochę u blacharza, posmarowałem czymś żeby nie korodowało. Sprawa dotyczy obu drzwi.
Obrazek


Jak to w ogóle jest, czy mogę zgłosić te dwie szkody naraz? nie mam doświadczenia, mimo AC naprawiałem takie rzeczy w swoim zakresie.

Był dzisiaj rzeczoznawca z PZU. Mam czekać na oficjalne pismo, nieoficjalnie szkoda używkotwa (chodzi o wygięte drzwi+zdarty lakier) czyli nie należy mi się jej naprawienie w ramach AC.

Nie ukrywam trochę mnie to zdziwiło;/ Mam jakiekolwiek szansę dyskutować z takim podejściem do problemu?



Awatar użytkownika
c0nn3ct
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 431
Rejestracja: wt sie 31, 2010 11:16
Lokalizacja: Mielec

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: c0nn3ct » czw kwie 11, 2013 11:17

matrikel, zdublowałeś posta :) jaka użytkowa szkoda? kłuć się z nimi takie rzeczy powstają na parkingach najczęściej. Co ich interesuje kto i gdzie to zrobił? Poszło zgłoszenie to kalkulować i płacić. ZU tylko czeka aż zapłacimy ale jeśli to my chcemy by nam zapłacono to już jakieś kuku... :crazy:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=405633 < Mój MK2 - sprzedany
Jest Skoda Octavia RS 1.8t ;-)

matrikel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 15, 2012 21:18

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: matrikel » czw kwie 11, 2013 12:36

Przepraszam za dubel. Nie mogę go usunąć, także proszę moderatora o usunięcie.

W warunkach ubezpieczenia znajdują się zapisy, że szkoda eksploatacyjna jest wyłączona z AC. Także może tak po prostu jest i rzeczoznawca nie ma wyjścia.
Dyskusyjna jest sprawa interpretacji tej szkody jako szkoda eksploatacyjna...Przecież w normalnych warunkach eksploatowania taka szkoda nie ma prawa powstać.

Ciekawostka, mimo, że szkoda dotyczy 3 elementów (próg też oberwał) to wycena zostałem poinformowany w rozmowie, że wycena szkody to 316 PLN (Założono malowanie punktowe).



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: jhosef » czw kwie 11, 2013 12:52

matrikel pisze:Dyskusyjna jest sprawa interpretacji tej szkody jako szkoda eksploatacyjna...Przecież w normalnych warunkach eksploatowania taka szkoda nie ma prawa powstać.
Niestety ale w mk5 trochę ma...
Tam jest pewien bubel i potrafi zamarznąć woda. Przy otwieraniu uszkadza róg drzwi.



Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: mariusz514 » sob kwie 13, 2013 14:04

witam, Panowie ile mogę dostać za te uszkodzenie ???
- szyba do wymiany
- klapa wgięta koło znaczka VW

nie miałem jeszcze styczności z wypłacaniem odszkodowania , boję się że rzeczoznawca będzie chciał dam mi jakieś grosze, wiem że muszę patrzeć co podpisuję? jest coś takiego jak neutralny rzeczoznawca jak to dokładnie wygląda??? prawdę mówiąc chcę jak najwięcej dostać kasy, klapę nową z szybą mam kiedyś kupiłem od znajomego i tak leżała parę lat no i teraz przyda się, chcę żeby starczyło na malowanie i żeby jak się da coś zostało . Ile kasy od rzeczoznawcy brać minimum??? za tą szkodę

Obrazek



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » ndz kwie 14, 2013 21:34

rzeczoznawca nie daje kasy i czy się na coś godzisz czy nie to raczej twój problem, rzeczoznawca nie jest osobą decyzyjną co do zgadzania się.
Rzeczoznawca nie wyssie z palca wyceny tylko programy eksperckie on tylko zadaje operacje które program przelicza wg różnych wartości przyjętych dla danego modelu czy producenta


matrikel, co do szkody eksploatacyjnej to zależy na jakich warunkach masz polisę (kiedy została zawarta) bo może okazać się że rzeczoznawca mówi co innego a likwidator merytoryczny (czyli osoba wydająca decyzje) może być innego zdania


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
bulapl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn gru 26, 2011 23:19
Lokalizacja: Wojcieszów/Legnica/Jelenia Góra

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: bulapl » ndz kwie 14, 2013 22:18

Kończąc mój temat to otrzymałem za auto 2223 zł od i 10 dni jeździłem autem zastępczym na OC sprawcy.



matrikel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 15, 2012 21:18

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: matrikel » wt kwie 16, 2013 19:01

zajac pisze: matrikel, co do szkody eksploatacyjnej to zależy na jakich warunkach masz polisę (kiedy została zawarta) bo może okazać się że rzeczoznawca mówi co innego a likwidator merytoryczny (czyli osoba wydająca decyzje) może być innego zdania
Polisę przedłużyłem na początku kwietnia tego roku, pierwsze AC podpisałem w kwietniu 2012 roku.
Pocieszające co napisałeś, czekam cierpliwie na pisemko z PZU.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » śr kwie 17, 2013 15:58

to znaczy , że ta od kwietnia 2013 jest na nowych warunkach czyli all risk , więc moim zdaniem nie powinno byc szkody eksploatacyjnej -przynajmniej ja bym nie wydał takiej decyzji


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości