Wyplata od byłego pracodawcy, możliwa pomyłka w płacach

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
no-name
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 16, 2004 10:34
Lokalizacja: DB / DSW
Kontakt:

Wyplata od byłego pracodawcy, możliwa pomyłka w płacach

Post autor: no-name » pn kwie 08, 2013 13:12

Witam,
Jako, że opis forum brzmi: "Porady prawne związane z autami i nie tylko." Mam pytanie.
Miesiąc temu zerwałem umowę o pracę z pracodawcą Y, tj. 05.03.2013 - z mojej winy.
W bieżącym miesiącu dostałem od Niego wynagrodzenie za miesiąc marzec 2013 - Pieniądze wydałem. Jako, że myślałem, że są to pieniądze za nadgodziny, itp., ponieważ w firmie Y jest okres wypłaty nadgodzin z okresy styczeń-marzec przypadający na miesiąc kwiecień(czyli doliczane do marcowej wypłaty).
Czy pracodawca Y może żądać zwrotu pieniędzy? Czy Ja mam obowiązek zwrócić te pieniądze?
Obawiam się, teraz po analizie ostatniej wypłaty, że niestety nie są to pieniądze za nadgodziny, lecz pomyłka w dziale płac w/w firmy. I pieniądze niesłusznie zostały Mi przekazane. Jeszcze nie miałem kontaktu z firmy w tej sprawie. Ale wole się zabezpieczyć i przygotować na ewentualną rozmowę.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Wyplata od byłego pracodawcy, możliwa pomyłka w płacach

Post autor: zajac » pn kwie 08, 2013 19:43

a nie był to np ekwiwalent za niewykorzystany urlop ? lub też w związku z zerwaniem umowy należne ci pieniądze za nadgodziny zostały wypłacone z wyprzedzeniem


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości