PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
scaner21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 11:39
Lokalizacja: Miasto Grzejników
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: scaner21 » ndz mar 24, 2013 20:43

Witam,

Rzuci ktoś okiem? Szkoda całkowita będzie?

Samochód golf II 91r. a uszkodzone:

-lewy błotnik (zrobiła się szczelina 0,5-0,6cm między maską a błotnikiem)
-pęknięty zderzak (szeroki, pęknięcie 10cm x 10cm)
-Kierunek lewy
-Dokładka zderzaka lewa
-Lampa lewa
-Grill
-Podłużnica po długości jakieś 2cm

Sprawca OC ma w proama


Obrazek Uploaded with fotem.pl

Obrazek Uploaded with fotem.pl

Jeżeli szkoda całkowita to czym wpływ to iż samochód był bity w dupe?
Ile mogę się spodziewać?


Kupię zegary z FIS bez CAN do Passata / Golfa 4

dudiZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:50
Lokalizacja: kielce

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: dudiZ » wt mar 26, 2013 20:22

Czy jeśli mam wykupioną amortyzację części to dotyczy to również elementów blacharskich? nawet jak było malowane czy szpachlowe to liczą jak za oryginał nowy? Czy tyczy się to tylko elementów takich jak chłodnice itp. Bo nie doinformowany jestem, pozdrawiam



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » śr mar 27, 2013 13:41

dudiZ, jeśli element był naprawiany i na nim ponownie jest szkoda to ubezpieczyciel może nie dać elementu do wymiany , tylko do ponownej naprawy lub wprowadzić amotyzację nowej części ze względu na fakt , że uszkodzona część nie była pełnowartościowa (w przypadku szpachli, bo lakierowanie do 2 krotności lakieru fabrycznego nie ma wpływu na wartość elementu)


amorphis83, jakieś 4 tys ,ale może wyjść z tego całkowita (patrząc po tych zdjęciach)

scaner21, raczej całkowita , jak nie naprawiony tył to będzie miał wpływ na wartość auta


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
scaner21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 11:39
Lokalizacja: Miasto Grzejników
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: scaner21 » śr mar 27, 2013 16:33

zajac, przyszedł moi kosztorys na maila ale nie wiem o co chodzi. Zaraz wrzuce screena. Tył był naprawiony po kolizji przez poprzedniego właściciela ale zaczęły kwiatki wychodzić


Kupię zegary z FIS bez CAN do Passata / Golfa 4

Awatar użytkownika
scaner21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 11:39
Lokalizacja: Miasto Grzejników
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: scaner21 » śr mar 27, 2013 16:41

Obrazek


No i tak jeszcze patrzę i nie widzę tutaj tego iż zderzak też miałem lakierowany co widać na załączonych zdjęciach a w kosztorysie nie mogę tego dojrzeć

I jeszcze jedno pytanie, co znaczy:

"maksymalna akceptowana kwota netto po udokumentowaniu naprawy"?

EDIT

Napisałem wczoraj do tego gościa co mi wysłał kosztorys. Dzisiaj odpisał że muszę się okazać fakturami.
Jak myślicie czy warto z nimi walczyć o lakierowanie tego zderzaka czy może robić samochód okazać się papierami i po sprawie?


Kupię zegary z FIS bez CAN do Passata / Golfa 4

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » czw mar 28, 2013 16:43

napisz do nich o lakierowanie zawsze to ok 150 zł więcej

ten kosztorys co dostałeś powinni ci zapłacić bez faktur

a z tym maksymalnym .... to jeśli ceny części użyte do naprawy będą wyższe niż wskazane w kalkulacji to na nie trzeba faktury źródłowe zakupu i fakturę za naprawę


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
scaner21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 11:39
Lokalizacja: Miasto Grzejników
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: scaner21 » czw mar 28, 2013 16:50

zajac pisze:a z tym maksymalnym .... to jeśli ceny części użyte do naprawy będą wyższe niż wskazane w kalkulacji to na nie trzeba faktury źródłowe zakupu i fakturę za naprawę

Nie wiem czy dobrze rozumiem.. To znaczy że wg. tego kosztorysu powinni mi wypłacić pieniądze bez żadnego 'ale'?
Napisałem już o lakierowanie i poprosiłem o korektę kosztorysu. Oczywiście załączyłem zdjęcia samochodu po kolizji oraz dodałem ich kosztorys. Zobaczymy czy coś z tego będzie


EDIT

Właśnie dostałem przelew na kwotę która jest w kosztorysie. Wszystko ładnie, fajnie lecz czekam na ich odpowiedź co do tego zderzaka


Kupię zegary z FIS bez CAN do Passata / Golfa 4

dudiZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:50
Lokalizacja: kielce

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: dudiZ » sob mar 30, 2013 18:59

Witam, niestety dostałem nie miły prezent na święta... Szkoda z OC sprawcy (PZU) Na co mogę liczyć w takim przypadku? Lampa ma zerwane mocowania. Przy niskich obrotach zaczęło coś buczeć brzęczeć, mechanik powiedział że to poduszka skrzyni, czy mogła się ona uszkodzić od takiego uderzenia czy poprostu zbieg okoliczności?
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świat !!

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
kokos6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 10, 2012 14:52
Lokalizacja: Rzeszów

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: kokos6 » pn kwie 01, 2013 09:55

Raczej nie wiele.Ja nie dawno tez miałem stłuczke mialem do wymiany: pas przedni,belka,2 lampy,atrapa,zderzak,maska,dwie chłodnice z wentylatorami i też sprawca miał z PZU.Dostałem marne grosze jakies 3400zl ale pisałem odwołanie bo za nowa maske np policzyli mi 140zl co jest dla mnie żenujące :rozpacz: Nie licz tutaj na zbyt wiele


Obrazek

Sprzedam: belke zderzaka przód,oryginalne radio VW GAMMA.PRV
SPRZEDAM KOMPLET FOTELI RECARO: 2 siedzenia przód,kanapa tył.W IDEALNYM STANIE! Posiadają poduszki powietrzne.Propozycje cenowe na PRV!

http://allegro.pl/show_item.php?item=3140533531

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » pn kwie 01, 2013 22:57

w przypadku leona odszkodowanie może być znacznie wyższe niż np golfa 4 , myślę że ok 3500-4000 zł


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

dudiZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:50
Lokalizacja: kielce

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: dudiZ » wt kwie 02, 2013 14:37

Witam, otrzymałem już kosztorys i teraz mam pytanie za wszystkie części zamienne odjęto 60% czy to tak powinno być ? Auto to Seat Toledo ze zderzakiem Top Sport od Leona, zderzak policzony taki jak dla zwykłej serii uzasadnił to rzeczoznawcą mówiąc że w systemie nie ma takie zderzak do toledo i nie może go policzyć. A jeśli będę chciał dostarczyć fakturę za zderzak Top Sport to muszę mieć faktury na całą naprawę. Roboczo godzina wynosi 60pln. Mogę w związku z tym coś zrobić?



matrikel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 15, 2012 21:18

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: matrikel » wt kwie 02, 2013 18:05

Mam dylemat czy jest w ogóle sens zgłaszać poniższe szkody w ramach AC? Mam Zachowanie zniżek także nic nie tracę. Rzecz naprawię na pewno, bo nie lubie mieć takich usterek samochodu, nie wiem czy jest sens pchać się w PZU. Dotyczy Golfa V 2007, Qline, wartośc do ostatniej wyceny do składki AC 31 000.

Szkoda Nr 1
Rysa+ wgniecenie w okolicach klamki. Szczerze to wyszła przy myciu samochodu po zimie. Jest lekkie wgniecenie + zdarty lakier/
Obrazek

Obrazek


Szkoda Nr 2
Powstała przy otwieraniu drzwi, po prostu lód dostał się w szparę i wygiął przy otwieraniu blachę. Naprawiłem trochę u blacharza, posmarowałem czymś żeby nie korodowało. Sprawa dotyczy obu drzwi.
Obrazek


Jak to w ogóle jest, czy mogę zgłosić te dwie szkody naraz? nie mam doświadczenia, mimo AC naprawiałem takie rzeczy w swoim zakresie.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » wt kwie 02, 2013 18:39

jak ci nie szkoda na naprawę drzwi wydać 500 zł to nie zgłaszaj bo po co :rotfl:


1 szkoda 1 zdarzenie czyli w sumie 2 szkody jak nic


dudiZ, napisz do nich , że mało cie interesuje, że program ekspercki nie znajduje takiego zderzaka w Toledo. Masz taki a nie inny zderzak i żądasz umieszczenia w kosztorysie wymiany zderzaka Top Sport.
Podstawa prawna art. 363 KC
§ 1. Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Jednakże gdyby przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu.
§ 2. Jeżeli naprawienie szkody ma nastąpić w pieniądzu, wysokość odszkodowania powinna być ustalona według cen z daty ustalenia odszkodowania, chyba że szczególne okoliczności wymagają przyjęcia za podstawę cen istniejących w innej chwili.

Sama kwestia amortyzacji części (60% dla pojazdu pow 7 lat - tak przewidują systemy eksperckie) jest ciężka do przeskoczenia - ja to tłumacze tak : skoro mówimy o pojeździe 7-8 lat (plus) to nowe części musiały by być częściowo zamortyzowane , gdyż części na pojeździe nie są nowe. Wiem jak to brzmi , ale niestety tak to wygląda w praktyce.


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

matrikel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 15, 2012 21:18

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: matrikel » wt kwie 02, 2013 18:45

zajac, dzięki za radę. Jasne, że wole naprawić z AC - skoro można. Po prostu się na tym nie znam:)
A czy to nie jest tak, że szkoda musi być droższa niż 500 PLN? Poza tym tak dokładnie nie wiem kiedy to się stało i kto to zrobił.
Mógłbyś podać mniej więcej wycenę takiej szkody?(drzwi rozumiem 500 PLN, a druga szkoda? )



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości