rezygnacja z oferty oc w proama

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

daroslaw909
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw mar 20, 2008 21:40

rezygnacja z oferty oc w proama

Post autor: daroslaw909 » śr lut 20, 2013 21:05

sprawa wygląda następująco ojciec podpisał ofertę ubezpieczenia OC samochodu w Proama, na dzień dzisiejszy stratny jestem na tym około 200 zł. Oferta wchodzi w życie po opłaceniu składki na konto, jest również zobowiązanie w stylu "potwierdzam, opłacenie składki na konto i że nie opłaciłem żadnej kwoty Agentowi ubezpieczeniowemu". Czy mogę nie opłacać oferty ubezpieczenia bez późniejszych konsekwencji, gdyż zgodnie z podanymi informacjami wchodzi w życie dopiero 23.02 po opłaceniu składki i czy nieopłacenie nie pociągnie za sobą jakiś konsekwencji prawnych podjętych przez proame.



prezes0071
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob sty 12, 2013 19:10
Lokalizacja: Szczecin

rezygnacja z oferty oc w proama

Post autor: prezes0071 » czw lut 21, 2013 01:49

Z tego co wiem to z proama sa dziwne problemy, trzeba ostro rozmawiac z nimi zeby cokolwiek osiagnac bo milym gadaniem nic nie zdzialasz. Wedlug mnie bedzie ciezko sie wycofac bo to jest tez na podobnej zasadzie, ze jezeli chcesz zmienic ubezpieczyciela na innego a konczy ci sie ubezpieczenie i nie zlozysz rezygnacji miesiac przed koncem to automatycznie ci przedluzaja i nie masz wyjscia musisz to oplacic. Najlepiej zadzwon nie na 815815815 tylko na stronie proamy poszukaj tel do pobliskiego agenta i on Ci powie co i jak. Ja dzwoniac do centrali na ten numer 815 815 815 chcac tylko przepisac ubezpieczenie na nowego wlasciciela robili chore problemy, pytali sie o takie *#cenzura#* czy moj drugi samochod, ktory jest ubezpieczony calkowicie w innej ubezpieczalni jest gdzies porysowany czy jest garazowany ile osob nim jezdzi... co ma piernik do wiatraka... dziwna ubezpieczalnia bo w MTU robia to bez najmniejszego problemu a w proama jak bys Ty mial np 60% znizek i byl wlascicielem auta i powiedzial przez telefon w proama ze bedziesz czasami pozyczal samochod swojemu synowi ktory nie ma jeszcze skonczonych 25 lat to automatycznie nie masz zadnch znizek. Smiech na sali wiec ja raczej nie polecam proamy chociaz jak udalo mi sie wytlumaczyc im wszystko i postawic sprawe jasno to wszelkie formalnosci zalatwiają w mgnieniu oka.



yoldi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 23, 2011 09:26
Lokalizacja: Braniewo

rezygnacja z oferty oc w proama

Post autor: yoldi » czw lut 21, 2013 10:05

Z tego co się orientuje masz 30 dni na odstapienie od umowy.
Jeżeli nie weszla umowa w życie tylko musisz do nich wysłać rezygnację.


Volkswagen Golf 3 GT 1993 1.8 ABS 90KM
Volkswagen Golf 3 1994 1.8 ADZ 90KM było
Seat Toledo 1992 1.9TD 75KM silnik AAZ było

Damian Warzocha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 21, 2013 17:52

Re: rezygnacja z oferty oc w proama

Post autor: Damian Warzocha » pn lut 25, 2013 10:02

Szanowny Panie,

Z informacji zawartych w Pana poście wynika, że Pana ojciec wyraził chęć zakupu polisy ubezpieczeniowej za pośrednictwem jednego z naszych agentów. Jeśli dobrze rozumiemy Pana wpis, to wybierając sposób płatności zadeklarowano, że polisa płatna będzie przez Klienta przelewem bankowym. W takim przypadku – podkreślam, jeżeli w tej sytuacji zostały spełnione powyższe warunki - nieopłacenia składki ubezpieczeniowej, nie dojdzie do zawarcia umowy i Proama nie będzie miała żadnych żądań względem osoby ubezpieczającej (Pana ojca w tym przypadku).

W celu rozwiania ewentualnych wątpliwości uprzejmie proszę o kontakt z Ogólnopolskim Oddziałem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 815 815 815.

Łącząc wyrazy szacunku,
Damian Warzocha
Kierownik Zespołu Obsługi Klienta



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości