zakup auta i problem z sprzedającym

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
adrian93
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 22:16
Lokalizacja: Reda

zakup auta i problem z sprzedającym

Post autor: adrian93 » sob lut 09, 2013 00:32

Witam mam problem z nowo nabytym autem. Wiec tak sprzedałem swoje auto pewnemu panu i od niego odkupiłem jego auto sa to umowy kupna sprzedaży. Temu panu rozwaliła sie turbina po 5 dniach po za kupie i próbuje mi go wcisnąć. Mój błąd że na obu umowach wpisaliśmy 900 zł i teraz pan sobie wymyślił że chce odstąpić od umowy sprzedaży samochodu który ja nabyłem od niego i moje pytanie jest takie czy jest taka możliwości że jeżeli mu sie odwidziało i chce odzyskać auto które od niego odkupiłem czy ma takie prawo ?


nowy :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491743" onclick="window.open(this.href);return false;

Stary:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=418617" onclick="window.open(this.href);return false;

maxoff
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: sob lut 24, 2007 12:24
Lokalizacja: krk

zakup auta i problem z sprzedającym

Post autor: maxoff » sob lut 09, 2013 01:11

adrian93 pisze: czy jest taka możliwości że jeżeli mu sie odwidziało i chce odzyskać auto które od niego odkupiłem czy ma takie prawo ?
jeżeli się na to zgodzisz to tak, jeżeli nie, to nie. generalnie to powiedział bym mu żeby się ogarnoł, bo masz umowę kupna którą podpisał i może cię cmoknąć w :ass: . pozdro.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: zakup auta i problem z sprzedającym

Post autor: doggie » sob lut 09, 2013 01:42

adrian93 pisze: czy ma takie prawo ?
czysto teoretycznie :D - w teorii ma, w praktyce z reguły nie, pozostaje kwestia czy jest w stanie udowodnić ci że silnik miał wadę ukrytą,



Awatar użytkownika
adrian93
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 22:16
Lokalizacja: Reda

zakup auta i problem z sprzedającym

Post autor: adrian93 » sob lut 09, 2013 14:50

rozmawiałem już z mechanikiem i mówi ze turbiny nie da rady udowodnić że to wada ukryta. Ja ja wymieniałem i myślałem że z nia wszystko ok. I wydaje mi sie że z jego winy ja zakatował z bo jeździł 3 litrową benzyna i może go katował za mocno


nowy :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491743" onclick="window.open(this.href);return false;

Stary:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=418617" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

zakup auta i problem z sprzedającym

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz lut 10, 2013 09:38

adrian93, w umowie był taki pkt że kupujący zna stan techniczny pojazdy, a po drugie nawet jak dojdzie do sprawy to mówisz że samochód ma cztery koła i kierownice i nie wiesz co mogło się zepsuć :los2:


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
adrian93
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 22:16
Lokalizacja: Reda

zakup auta i problem z sprzedającym

Post autor: adrian93 » ndz lut 10, 2013 13:10

dzięki bardzo za pomoc koledzy ;d


nowy :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=491743" onclick="window.open(this.href);return false;

Stary:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=418617" onclick="window.open(this.href);return false;

skanus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 07, 2013 02:58

zakup auta i problem z sprzedającym

Post autor: skanus » czw mar 28, 2013 21:00

Mam podobny problem tylko ja kupilem golfa tdi i sprzedajacy przy świadkach powiedział że rozrząd byl robiony dwa miesiace wczesniej. Po miesiacu rozrząd mi przeskoczył i mechanik stwierdzil, że nie był wogóle robiony.

Czy to jest podstawa do stweirdzenie, że sprzedawca zataił stan techniczny. Nie chce mu od razu wciskac tego auta, ale chce domasgac sie zwrotu polowy kwoty zaplaconej za naprawe.



Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

Re: zakup auta i problem z sprzedającym

Post autor: przeziom » sob mar 30, 2013 12:32

skanus pisze:Mam podobny problem tylko ja kupilem golfa tdi i sprzedajacy przy świadkach powiedział że rozrząd byl robiony dwa miesiace wczesniej. Po miesiacu rozrząd mi przeskoczył i mechanik stwierdzil, że nie był wogóle robiony.

Czy to jest podstawa do stweirdzenie, że sprzedawca zataił stan techniczny. Nie chce mu od razu wciskac tego auta, ale chce domasgac sie zwrotu polowy kwoty zaplaconej za naprawe.
Sa niektore rzeczy takie jak rozrzad i plyny z filtrami, ktore skoro nie mamy pewnosci, faktur/paragonów potwierdzajacych zgodnosc z tym co mowi sprzedawca, wymienia sie.


---
facebook.com/*#cenzura#*

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

zakup auta i problem z sprzedającym

Post autor: iigAlisArr » sob mar 30, 2013 13:00

skanus Moim zdaniem zostałeś okłamany/oszukany skoro mechanik stwierdził, że nie był robiony ale jak to jakiś olewus lub cwaniaczek to walka może być trudna.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

zakup auta i problem z sprzedającym

Post autor: jhosef » czw kwie 04, 2013 15:27

skanus, musiałbyś w sądzie udowodnić, że sprzedający wprowadził Cię w błąd świadomie.



rafał1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt sty 15, 2008 16:14
Lokalizacja: okolice Włocławka
Kontakt:

zakup auta i problem z sprzedającym

Post autor: rafał1988 » pn maja 27, 2013 23:56

Podepnę sie pod temat

kupiłem auto które na połowie drogi do domu zdechło, po z holowaniu na drugi dzień stwierdzono że:

przeskoczył rozrząd skutek pogięte zawory, wytarty ostro wałek ssący na jednym z mocowań prawdopodobnie to było przyczyną przeskoczenia paska rozrządu

na umowie niestety
punkt 5 Sprzedający oświadcza, że stan techniczny pojazdu jest mu znany.
ale jest też siódmy czy on coś ratuje
punkt 7 W sprawach nie uregulowanych w niniejszej umowie zastosowanie mają obowiązujące w tym zakresie przepisy kodeksu cywilnego.

czy jak mam taki zapis w umowie moge coś walczyć przynajmniej o jakiś częściowy zwrot kosztów naprawy

dziękuje za wszelkie podpowiedzi



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

zakup auta i problem z sprzedającym

Post autor: doggie » wt maja 28, 2013 08:27

W sprawach nie uregulowanych w niniejszej umowie zastosowanie mają obowiązujące w tym zakresie przepisy kodeksu cywilnego.
jeśli udowodnisz, że pojazd miał wadę ukrytą która miał wpływ na uszkodzenie to jesteś w stanie coś ugrać, jeśli nie jesteś w stanie tego wykazać to możesz jedynie ugryźć się w język



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

zakup auta i problem z sprzedającym

Post autor: jhosef » wt maja 28, 2013 08:28

rafał1988, musiałbyś w sądzie udowodnić sprzedającemu, że zataił ważny fakt o stanie auta, co bezpośrednio doprowadziło do awarii. Niestety sprawa bardzo trudna jeśli kupiłeś od osoby prywatnej. Właściwie to szykuj się na wymianę na własny koszt.



rafał1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt sty 15, 2008 16:14
Lokalizacja: okolice Włocławka
Kontakt:

zakup auta i problem z sprzedającym

Post autor: rafał1988 » śr cze 12, 2013 22:27

Dzięki koledzy za odpowiedzi, kupiłem silnik na swój koszt, zdecydowałem, że nie będę chodził po sądach jeszcze więcej kolejnych strat pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości