PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Raptus1984 » śr paź 24, 2012 17:40

ja dostalem za podobne uszkodzenie 3500zl mój golf wtedy byl z 1996r i wersja 2.0gti 115km



Biger22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 24, 2012 14:43
Lokalizacja: Kozienice-WKZ

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Biger22 » śr paź 24, 2012 20:27

ale to pewnie kwestia ubezpieczenia, tzn idywidualna kwestia firmy, tamten gosciu ma ubezpieczony samochod w allianz...wypelnilam formularz zobaczymy ile rzeczoznawca powie. ile czasu moge czekac na decyzje i ile na kase??



Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Raptus1984 » śr paź 24, 2012 20:55

na wypalcenie kasy maja 30dni a likwidator pewnie przyjedzie pewnie n dniach



Biger22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 24, 2012 14:43
Lokalizacja: Kozienice-WKZ

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Biger22 » pt paź 26, 2012 09:36

Panowie a powiedzcie mi czy po naprawieniu szkody z wyplaconych pieniedzy musze przedstawic jakas fakture??


cofam pytanie juz wyczytałan na forum ze nie musze przedstawiac faktur, ze nie musze nawet go naprawiac...jakby ktos chcial poczytac to jest ustawa z dnia15listopada2001III CZP 68/01, i jeszcze kilka inych mowiacych o tym:D



Garnett
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 00:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Garnett » pt lis 02, 2012 14:43

Witam!


23.10 z drogi podporządkowanej zaatakowała mnie Octavia i uzyskała trafienie bezpośrednie w prawy bok mojego Golfa 1.8 CL 1996 Kombi Variant (wersja Movie z podgrzewanymi fotelami, elektrycznymi lusterkami, klimatyzacją, pół-kubełkowymi fotelami). Zdjęcia uszkodzonych elementów:

http://imageshack.us/gal.php?id=r5imkp2 ... 6SbmuPU3JI" onclick="window.open(this.href);return false;

- Drzwi przednie prawe
- Drzwi tylne prawe
- Prawy próg
- Prawy tylny błotnik
- felga i opona 14'


Jestem już po wycenie rzeczoznawcy (PZU - polisa sprawcy), wartość samochodu przed wypadkiem została wyceniona na 2900 zł, po wypadku 900, a zaproponowana kwota wynosi 2000 zł brutto. Warto się odwoływać? Wydaje mi się, że tak, bo trochę mało kasy, a wycenia auta też zaniżona (z tego co pamiętam, to na ten rok auto zostało wycenione (chyba wg Eurotaxu) na 5500 zł. Liczę na Waszą szybką pomoc :)
Ostatnio zmieniony sob lis 03, 2012 14:50 przez Garnett, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Raptus1984 » sob lis 03, 2012 14:33

Biger22 pisze:Panowie a powiedzcie mi czy po naprawieniu szkody z wyplaconych pieniedzy musze przedstawic jakas fakture??


cofam pytanie juz wyczytałan na forum ze nie musze przedstawiac faktur, ze nie musze nawet go naprawiac...jakby ktos chcial poczytac to jest ustawa z dnia15listopada2001III CZP 68/01, i jeszcze kilka inych mowiacych o tym:D
i jak ci wycenili



Biger22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 24, 2012 14:43
Lokalizacja: Kozienice-WKZ

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Biger22 » ndz lis 04, 2012 20:20

na drugi dzien po zgłoszeniu szkody przez formularz on-line zadzwonil gosc z ubezpieczenia i zaproponowal szybkie dogadanie sie jesli oczywiscie zadowoli mnie kwota ktorą mi zaproponuje...zaczeło sie od 1000zł, staneło na 1300. na drugi dzien dostalam juz pieniażki na konto, obecnie golfika mam juz w domu piekny i blyszczący :bajer: zostało jeszcze na zimowe opony:D mysle ze dobrze na tym wyszłam tymabrdziej za za naprawe w rzeczywistości zxaplacilam mniej niz 50% otrzymanej kwoty:D (jak dobrze miec sąsiada lakiernika) a propo opon to szukam 13 do niego te obecne mam 175/75 na allegro widziałam tylko jedne takie, czy moge np kupic jakies niższe niż 75?? jakies wskazowki, to prosiłabym na priv, nie chcialabym spamic i smiecic w temacie, ewe jakies kierunki do odpowiednich tematow, bo jeszcze sie tu nie rozeznałam;)



grygas10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 23:34
Lokalizacja: Hamburg
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: grygas10 » pn lis 12, 2012 08:49

Witam, jak to jest z ubezpieczeniem.
Mój kolega miał w nowym aucie z 2009 roku prawe przednie i tylnia drzwi zarysowane bo sprawca do niego sie przytulil. Dostał pieniążki za dwa nowe drzwi i za lakierowanie ich razem jakieś 10tys zł. Ja miałem podobna sztuczek ale dostałem tylko za lakierowanie.
Jaka jest prawidłowa wycena?



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » pn lis 12, 2012 19:11

a ilu letnie masz auto ? bo od tego to zależy oraz od stopnia uszkodzenia zarysowanie a zarysowanie z zagięciem elementu inaczej się liczy


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

grygas10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 23:34
Lokalizacja: Hamburg
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: grygas10 » wt lis 13, 2012 08:41

Auto tez mam z 2009roku oboje mamy podobne uszkodzenia, dodam ze on ma bardziej wgieta blachę drzwi to mozedla tego jest taka różnica.



Awatar użytkownika
CzesiuStg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: czw sty 12, 2012 20:06
Lokalizacja: Starogard Gdański

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: CzesiuStg » pt lis 16, 2012 00:21

Witajcie.
Mam taki problem otoz mialem niedawno "stluczke". zeby nie przejechac pieszego musialem sie ratowac uciekajac na pobocze gdzie uszkodzilem samochod.
pieszy sie przyznal do winy dostal mandat i wg ale nikt nie pomyslal o tym ze ja mam rozwalony samochod. Co zrobic w takiej sytuacji? chlopak ma 18 lat i sie uczy wiec nie ma zdolnosci finansowych rodzice powiedzieli ze za szkody nie zaplaca bo nie maja z czego. w sadzie moga przeciez mi powiedziec ze chlopak jest pelnoletni i rodzice za niego nie odpowiadaja.. pomozcie do kogo sie zglosic zeby odzyskac pieniadze za naprawe samochodu. :otepienie:


Zapraszam :arrow: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=509158" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » pt lis 16, 2012 12:21

na drodze postepowania cywilnego jedynie , dostanie wyrok nakazujący zwrot i jak tylko coś zarobi to będą z niego ściągać, ale ty najpierw musisz auto naprawić i pokazać koszt naprawy


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
CzesiuStg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: czw sty 12, 2012 20:06
Lokalizacja: Starogard Gdański

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: CzesiuStg » pt lis 16, 2012 23:52

a sama opinia rzeczoznawcy nie wystarczy? wycnil szkode na 4700zl.

dzis dzwonilem do mecenasa i powiedzial ze mam mu wyslac list polecony ze domagalem sie odszkodowania i ze rodzice beda musieli zaplacic za wyrzadzone szkody jezeli on nie ma zdolnosci finansowych


Zapraszam :arrow: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=509158" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: pawelek1z2 » ndz lis 18, 2012 21:09

witam. niefartowny jakiś jestem chyba.. golf IV jak w opisie rok 2002 wersja trendline, przebieg 260 k km 90 konny dieselek.. sponsor wymusił i uderzyłem go w bok. mam z głowy maskę, błotnik lewy, prawy może się uratuje, zderzak+ dokładka, grill, obie lampy zwykły ale oryginalne, nadkola wiadomo.. nie wiem jak to będzie po zdjęciu zderzaka, czy chłodnice całe itp.. wystrzeliły poduszki obie... na ile mogę liczyć? proszę o szybką odpowiedź gdyż muszę zacząć jakiś kosztorys napraw sobie opracować... zdjęć na chwilę obecną nie mam.. a co warto dodać drzwi kierowcy się nie otwierają ale to chyba wynika z tego, że błotnik zmienił położenie.. zawieszenie układ jezdny wydaje się być nienaruszony po pobieżnych oględzinach..

zapomniałem dodać. sprawca ma OC w Warcie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości