Auto z Italiii POMOCY potrzebuje informacji PILNE:)

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
wwwwojtus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:25
Lokalizacja: KBC

Auto z Italiii POMOCY potrzebuje informacji PILNE:)

Post autor: wwwwojtus » sob wrz 22, 2012 19:51

Witam potrzebuje pomocy przeszukalem juz cale forum i nic nie znalazlem (na innch stronach tez patrzylem ale nic nie znalazlem)
Sprawa wyglada tak dzis spotkalem sie ze znajomym(wloch) ktory ma od kilku lat nie urzywana barchette w garażu maly przebieg czarwna i niska cena biore w ciemno tylko tu mam myslawe bo nie wiem co i jak z papierami jestem zameldowany w pl i chce wrocic nia na kolach orientuje sie ktos jakie procedury gdzie isc co zaplacic . a to jest moj znajomy czy mozn samochod przerejestrowac na mnie ???



Nowy_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 25, 2012 22:39

Auto z Italiii POMOCY potrzebuje informacji PILNE:)

Post autor: Nowy_ » sob wrz 22, 2012 23:06

jak chcesz ty wracac, to musisz kupic tablice celne i ubezpieczenie:) cowiecej dobrzebybylo gdyby go wyrejestrowal we włoszech.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Auto z Italiii POMOCY potrzebuje informacji PILNE:)

Post autor: Woski » ndz wrz 23, 2012 10:33

wroc na tablicach wlasciciela, po czym odeslij mu dokumenty i tablice zeby dokonal wyrejestrowania.



Awatar użytkownika
wwwwojtus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:25
Lokalizacja: KBC

Auto z Italiii POMOCY potrzebuje informacji PILNE:)

Post autor: wwwwojtus » ndz wrz 23, 2012 13:50

ok a powiedzcie mi czy gdybym jezdzil na tablicach wloskich (tzn na dokumentach aktualnego wlasciciela) oczywsice zaplacil bym pieniadze a on napisal by tylko oswiadczenie ze wyrarza zgode na jazde albo cos w tym stylu . mozna tak zrobic??



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Auto z Italiii POMOCY potrzebuje informacji PILNE:)

Post autor: szela81 » ndz wrz 23, 2012 18:45

Można ale po pół roku teoretycznie musisz przerejestrować. Poza tym auta na obcych blachach są "niemile widziane" czasem, szkoda radia albo rys. Najprościej jechać przez niemcy, kupić żółte tablice, koleś u siebie wyrejestrowuje zawczasu, dane auta wpisujesz sam i na nich wracasz, bo włoskie wywozówki możesz załatwiać 3 dni. No i OC włoskie Cie wyjdzie jakieś 800E, to lepiej u nas ubezpieczać.



Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Auto z Italiii POMOCY potrzebuje informacji PILNE:)

Post autor: zbyszegk » ndz wrz 23, 2012 19:36

wróć na blachach wlaściciela ( możesz wziąć zgodę na przejazd) wyślij mu papiery żeby wyrejestrował, tylko na umowie wpisz że miejsce sprzedaży to Włochy, a jak będą pytać jak dojechało auto bez tablic to powiedz że na lawecie, a jak zapytają o nr rejestracyjny lawety (ja tak miałem) to podaj byle jakiej przyczepy (np. z wypożyczalni)



Awatar użytkownika
wwwwojtus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:25
Lokalizacja: KBC

Auto z Italiii POMOCY potrzebuje informacji PILNE:)

Post autor: wwwwojtus » ndz wrz 23, 2012 19:48

dzieki wlasnie tak myslelem zeby tak zrobic .ale zeby zarejestrowac go w polsce potrzebuje ten papierek ze we wloszech zostal wyrejestrowany ? i dopiero pozniej mozna rejestrowac w pl? teraz jeszcze znalazlem ze mozna wyrobic jakies wyjazdowe wloskie tylko podobno ubezpieczenie bylo by strasznie drogie. chce kupic auta od takiego dziadka a on teraz na wózku inwalickim jest i nie chcial bym zaa bardzo go gonic po urzendach



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Auto z Italiii POMOCY potrzebuje informacji PILNE:)

Post autor: szela81 » ndz wrz 23, 2012 20:14

do urzedu ma taka sama droge, czy od razu czy jak dostanie tablice pocztą, a wywozówki serio lepiej i taniej niemieckie, chyba że chcesz mieć parę dni we włoszech :)



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Auto z Italiii POMOCY potrzebuje informacji PILNE:)

Post autor: $iwy » pn wrz 24, 2012 20:13

Zrób jak kolega pisze-kup niemieckie blaszki.Nawet nie musisz przez Niemcy jechać można je na allegro kupić :)
Nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje Włoskich blaszek wywozowych (bez obrazy)



kokolino1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sie 10, 2012 14:13

Auto z Italiii POMOCY potrzebuje informacji PILNE:)

Post autor: kokolino1 » wt wrz 25, 2012 10:37

A cos takiego ?
http://allegro.pl/tablice-rejestracyjne ... 60343.html" onclick="window.open(this.href);return false;
czy
http://allegro.pl/tablice-rejestracyjne ... 36750.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak jest z takimi tablicami ? Legalne to to jest czy jak ? Miał z Was ktos juz tymi ofertami coś wspólnego?



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Auto z Italiii POMOCY potrzebuje informacji PILNE:)

Post autor: szela81 » wt wrz 25, 2012 11:08

Żółte za 180 to coś tanio
z tego co pamiętam to kosztują ok 100-110 euro więc 520 z zyskiem handlarza i prowizją alle jest ok
natomiast dowolne na wzór starych (z briefu) to wałek, do auta z włoch tego nie zastosujesz a na aucie z niemiec jest nielegalne, dokładanie naklejek również, naklejkę landu przykleja urzędnik
wszystko jest dobrze póki np nie masz stłuczki, wtedy pozamiatane
tak samo te żółte za 180 - potem może się okazać że kurzzeitschein jest z domowej drukarki a ubezpieczenia nie ma, np austriacy mogą to sprawdzić wyjątkowo skrupulatnie, w razie dzwona DUŻY PROBLEM oczywiście nie sprzedającego :)

edit:
doczytałem - 180 to za niemieckie "na wzór" i pl ubezpieczenie 30 dni to się zgadza, poza nielegalnością tablic "na wzór"
żółte 120 E więc cena taka jak wszędzie, albo używane żółte (patologia...) taniej heh



piszczel0712
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 20, 2012 15:28

Auto z Italiii POMOCY potrzebuje informacji PILNE:)

Post autor: piszczel0712 » ndz paź 21, 2012 21:04

witam mam podobny problem a mianowicie : Chcem wrocic z niemczech na blachach wlasciciela , pozniej mu je odesłac wraz z karta pojazdu i dowodem rejstracyjnym , aby ten pozniej wyrejstrowal samochod w swoim landzie i mi odesłał spowrotem dokumenty auta. Tylko powiedzcie mi czy mozna tak zrobic i czy lepiej przejsc badanie techniczne w polsce na jego blachach czy dopiero pozniej tylko jak mi odesle dokumenty ale ja juz nie bede mial blaszek :(. Troszke to zagmatwana ale poradzcie cos na szybkosci .



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Auto z Italiii POMOCY potrzebuje informacji PILNE:)

Post autor: szela81 » ndz paź 21, 2012 22:10

Przywozisz, wyrejestrowujesz, rejestrujesz w PL. Jak się ktoś dopatrzy, że ausmeldung jest po pl przeglądzie to kapa a od przeglądu masz 7 dni żeby clić więc się nie doczekasz. Tak więc są dwa powody do kolejności którą napisałem.



piszczel0712
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 20, 2012 15:28

Auto z Italiii POMOCY potrzebuje informacji PILNE:)

Post autor: piszczel0712 » wt paź 23, 2012 18:05

A wiec robis sie tak :)
1. przyjezdzasz na niemieckich blachach do polski i od razu robisz przeglad
2. placisz clo na ktore masz 14 dni od wjazdu do polski
3 odsylasz dokumenty z tablicami niemcowi aby ten wyrejstrowal pojazd
4 on ci przysyla spowrotem dokumenty
4 placisz pozostale oplaty
6 rejstrujesz pojazd a gdy pytaja sie o tablice mowisz ze odeslales
7 i cieszysz sie autem

to jest jeden ze sposobow



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości