Światła postojowe/pozycyjne

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Światła postojowe/pozycyjne

Post autor: Marcin997 » pn lut 27, 2012 21:07

Witam. Dzisiaj napotkał mnie problem z władzami. I zgłupiałem przy nich...
Otóż.. Zatrzymali mnie, ponieważ moje światła nie spełniały wymagań...
1.Mam zrobione postojów-ki w kierunkach... Ale po włączeniu kierunku widać, że o wiele mocniej świecą kierunkowskazy...
Więc nie wiem jak nazwać te światła gdyż jest to barwa pomarańczowa. Bardziej chyba jako obrysów-ka, ale w Polsce chyba nie wolno mieć takiego czegoś w pojazdach osobowych.. Więc ok.. Wyciągnąłem żarówki żeby nie było..
Ale..
2. Na światła postojowe/pozycyjne mam podłączone ringi (po 2 w każdej lampie) + maleńka dioda powyżej. Było tak podłączone ori przez producenta jak kupiłem reflektory...
I Pan policjant powiedział że tak NIE może być, bo mogą być tylko dwa światła, czyli po jednym w lampie... I zgłupiałem!
Powiedział że mogę mieć włączony tylko jeden "ring" w lampie.. Ale zgasiłem go mówiąc o BMW na ori lampach po 2 ringi.. To mi odpuścił, ale diodę i tak musiałem "jakoś" zgasić...
Oszukałem się po rozporządzeniach, ale nie mogę znaleźć czy miał ona rację czy nie...
Czy na prawdę może być tylko jedna żarówa w jednej lampie?

Prosił bym o pomoc bo nie mogę się doszukać.. A na następny raz w razie "w" chciał bym wiedzieć coś na ten temat
BTW: z tymi obrysami w kierunkach jeździłem 4 lata, i przy każdej kontroli nic nie było, tak samo przy przeglądach a tu dzisiaj.. Tak samo z tymi postojów-kami.. Sam już nie wiem co myśleć....

zdjęcie poglądowe jak wygląda moja lampa. Świeciły się ringi i nad ringami jest podwójna dioda dająca białe światło (mocne) Z miejsc po lewej stronie gdzie widać jest żarówka, ja mam je wyciągnięte.. Tam chyba powinien być kierunek, ale ja mam na dole jak to w mk3.
Obrazek



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Światła postojowe/pozycyjne

Post autor: bongo » pn lut 27, 2012 21:20

Marcin997 pisze:Czy na prawdę może być tylko jedna żarówa w jednej lampie?
Prowda :bajer:
Tutaj więcej na ten temat:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=61&t=367917" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Światła postojowe/pozycyjne

Post autor: Marcin997 » pn lut 27, 2012 21:45

Czyli wszystko jasne...
Wcześniej jeździłem widocznie jako szczęściarz, i trafiałem na policjantów którzy nie znali się na rzeczy... Albo nie zwracali uwagi na to...

Tak więc nie pozostaje mi nic innego, jak obrysów-ki zrobić na wyłącznik, i w razie "w" szybko wyłączyć, a co do postojówek, to odłączę tą nieszczęsną diodę, i zostawię same ringi... Chociaż to też nie będzie do końca legal, bo jak ma być jedna,, A ja ringi mam dwa... Ale będę się odwoływał do tych BMW które ori mają na 2 ringi i nic im się nie dzieje... :-)

Temat rozwiązany... Dziękuję! :pub:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Światła postojowe/pozycyjne

Post autor: doggie » pn lut 27, 2012 22:05

Marcin997 pisze: Ale będę się odwoływał do tych BMW które ori mają na 2 ringi i nic im się nie dzieje...
reflektor BMW ma na to fabryczną homologację jako całość na jeden reflektor, dwa ringi w jednym reflektorze liczone są jako jedno światło pozycyjne, ty masz dwa odrębne więc nie przechodzi w świetle prawa



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Światła postojowe/pozycyjne

Post autor: Marcin997 » pn lut 27, 2012 23:06

doggie pisze:ty masz dwa odrębne
Nie rozumiem teraz... Przecież lampy w BMW są podobne... Też są dwa ringi tak jak u mnie.. I przechodzi to.. To tak jak u mnie, reflektor też ma Homologację jako całość.. I ma wybite "A" jako postojówki więc powinno być ok...
przykładowe BMW:
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Światła postojowe/pozycyjne

Post autor: doggie » pn lut 27, 2012 23:42

źle zrozumiałem, jesli masz homologację A na reflektor to możesz jeździć, nie ma podstaw do zatrzymania DR, ale
Mam zrobione postojów-ki w kierunkach...
tego nie możesz używać, kierunki nie maja homologacji A, po drugie w tym momencie robia się 4 sztuki postojówek



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Światła postojowe/pozycyjne

Post autor: Marcin997 » wt lut 28, 2012 00:11

doggie pisze:po drugie w tym momencie robia się 4 sztuki postojówek
wywnioskowałem właśnie to :-)
hehe :-) Tak więc zrobię tak jak powiedziałem... postojówki w kierunkach będę na włącznik, tak żeby w razie "w" jak już będzie policjant czepiający się, móc wyłączyć szybko i po sprawie.. :-) Bo dzisiaj żarówka w ręce :-)

Dodam że miałem kłopot jeszcze z przednimi Halogenami.. Których nie mam, a mam zaślepki które wyglądają jak by były jednak, tyle że nie mam instalacji pod halogenu przód, nie ma miejsca na żarówkę (bo jest zaślepka tam i trzeba by było dziury robić)
Policjant dopatrywał się tam żarówki ale nie widział, ale znalazł E11 i mówił że powinno być, skoro homologacja jest.. Ale znaczka B nie było tam, to śmiem twierdzić, że nie mogę sobie zrobić tam halogenu..



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Światła postojowe/pozycyjne

Post autor: doggie » wt lut 28, 2012 00:20

Marcin997 pisze:
Dodam że miałem kłopot jeszcze z przednimi Halogenami.. Których nie mam, a mam zaślepki które wyglądają jak by były jednak, tyle że nie mam instalacji pod halogenu przód, nie ma miejsca na żarówkę (bo jest zaślepka tam i trzeba by było dziury robić)
Policjant dopatrywał się tam żarówki ale nie widział, ale znalazł E11 i mówił że powinno być, skoro homologacja jest.. Ale znaczka B nie było tam, to śmiem twierdzić, że nie mogę sobie zrobić tam halogenu..
E11 dotyczy atestu bezpieczeństwa zaślepki a nie homologacji, niech policjant się douczy :-) zawsze w to miejsce możesz włozyć halogeny z homologacją :D



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Światła postojowe/pozycyjne

Post autor: Marcin997 » wt lut 28, 2012 09:26

doggie pisze: zawsze w to miejsce możesz włożyć halogeny z homologacją :D
No to tak, tylko musiał bym wyciągnąć te "zaślepki" i włożyć halogeny z znaczkiem B z tego co rozumiem....
Już 3 raz mi sprawdzają te halogeny bo im się wydaje że tam jest żarówka i że to ma świecić.... I muszę tłumaczyć jak głupiemu że to jest zaślepka i nie ma miejsca tam na włożenie żarówki, nie mam instalacji do tego, i nie mam włącznika nawet.... Ale i tak lubią pozaglądać...



Awatar użytkownika
krissTS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt lip 29, 2008 19:42
Lokalizacja: KMY ok. Myślenic
Kontakt:

Światła postojowe/pozycyjne

Post autor: krissTS » pn mar 12, 2012 00:45

Podepnę się pod temat żeby nie robić następnego. Jest jakiś konkretny przepis w którym miejscu mają być pozycyjne przednie? Chodzi mi o ich min/max wysokość od ziemi itp. Nie mogę tego znaleść :crazy: . Prosze o pomoc :D


Był: Golf MK 3 1.4
MK 3 1.8
Jest: Toledo II 1.6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości