Ubezpieczenie dla mlodego kierowcy

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

XerosSZN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 07, 2011 16:14

Ubezpieczenie dla mlodego kierowcy

Post autor: XerosSZN » czw cze 09, 2011 22:03

Mam pytanie co do ubezpieczenia samochodu, z dniem 26.06 kończy się ubezpieczenie mojego golfa i tu pojawia się problem... auto obecnie jest na mojego Tate, który w lutym zmarł, wiec OC nie może być już na niego. Słyszałem, ze dla młodych kierowców są zwyżki w ubezpieczeniu :? Czy jest jakiś sposób żeby ominąć olbrzymie sumy za ubezpieczenie? Jaka ubezpieczalnie polecili byście ? Oraz ile orientacyjnie wyniosłoby ubezpieczenie biorąc pod uwagę to, ze mam 18 lat i prawo jazdy od 06.04 tego roku a samochód to golf II 1.3 z 92 roku. Prosilbym o jakąś rade w związku z tematem :)



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Ubezpieczenie dla mlodego kierowcy

Post autor: Lukasz_mk2 » czw cze 09, 2011 23:16

pierw to przyjmij moje kondolencje.
Co do ubezpieczenia to lepiej znajdź kogoś, na kogo mógł byś ubezpieczyć swoje auto - wyjdzie najtaniej. Jak nie masz nikogo takiego to pewnie najtaniej wyjdą directy. Na ich stronach można zrobić symulacje. Podobno mbank "lubi" młodych kierowców, ale to już musisz sam sprawdzić.


Obrazek

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Ubezpieczenie dla mlodego kierowcy

Post autor: dawid018 » czw cze 09, 2011 23:46

XerosSZN, kto jest w dowodzie wpisany??ty czy twój tata??bo jesli tata to masz niezłe kuku w tym momencie


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

XerosSZN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 07, 2011 16:14

Ubezpieczenie dla mlodego kierowcy

Post autor: XerosSZN » pt cze 10, 2011 07:46

W dowodzie jest Tata, ale po jego śmierci auto "sprzedane" mojemu starszemu bratu tak więc z tym nie ma żadnego problemu, bo od razu to załatwiliśmy. Dzięki za radę Łukasz porównam kilka ofert tych directów. A jeszcze jedno, bo słyszałem, że jest jakiś patent z przyczepką, że auto ubezpieczam na kogoś innego a przyczepkę na siebie i wtedy płace jakieś grosze a to się liczy tak jakbym miał samochód na siebie jakiś i po paru latach będę mógł normalnie przepisać auto na siebie już bez tych zwyżek , można tak?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ubezpieczenie dla mlodego kierowcy

Post autor: Shmatan » pt cze 10, 2011 08:06

XerosSZN, możesz też po prostu ubezpieczyć samochód na kogoś, ale być jego współwłaścicielem - cena nie rośnie wiele, a też lecą Ci zniżki



Awatar użytkownika
yellow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lis 23, 2004 19:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Ubezpieczenie dla mlodego kierowcy

Post autor: yellow » pt cze 10, 2011 08:23

PZU ma ofertę dla młodych kierowców. Jazda bez babci, czy jakoś tak.


Grafik komputerowy, specjalista DTP
http://marcin.rokosz.biz

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Ubezpieczenie dla mlodego kierowcy

Post autor: zajac » pt cze 10, 2011 12:51

yellow pisze:PZU ma ofertę dla młodych kierowców. Jazda bez babci, czy jakoś tak.

sprawdź tą ofertę , jest to nowy produkt więc ceny są atrakcyjne


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Ubezpieczenie dla mlodego kierowcy

Post autor: dawid018 » pt cze 10, 2011 18:41

yellow pisze:PZU ma ofertę dla młodych kierowców. Jazda bez babci, czy jakoś tak.
ktoś wie jak się ta promocja ma do tych ca mają pełne zniżki ale mają zwyżkę za wiek??


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
soldier89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw sie 18, 2011 16:39
Lokalizacja: Żywiec

Re: Ubezpieczenie dla mlodego kierowcy

Post autor: soldier89 » pt wrz 09, 2011 19:36

Właśnie zakupiłem Golfa Plus 1.9 z 2005 prawo jazdy mam od 2007 niby tez mam zwyszke za wiek żadnych zniżek co z tego że doświadczenie mam duże bo jeżdżę dla Fiata i testuje auta ale wiek to wiek nie ma wyjątków pojeździłem poobliczałem sobie składki oczywiście pełen full OC AC NNW bez assistance i powiem tak PZU i PTU mają najlepsze oferty w PZU jest coś takiego jak "MINICASCO" polega to na tym że auto ubezpieczone jest tylko od tego jak uderzysz w kogoś i jak by ci auto ukradli i tyle... Powiem wam tak mi wyliczyli w PTU i PZU koło 4300zl ubezpieczenie na raty 4700zl cholernie dużo ale w reszcie generali itp nawet 9000zl wychodziło więc jestem zmuszony do spisania darowizny z ojcem na 1/4 samochodu żeby po prostu zapłacić połowę mniej... jednym słowem choje zdzierają ze wszystkich kase jak sie da w kredyty radze sie nie bawić kto wie co sie może stać za 3 albo 5 lat lepiej ciułać i nie mieć noża na karku moje zdanie... :-)


QUID ALI FACIANT IPSI VIDERINT-nie obchodzi mnie co robią inni

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ubezpieczenie dla mlodego kierowcy

Post autor: Shmatan » ndz wrz 11, 2011 08:51

soldier89 pisze:w PZU jest coś takiego jak "MINICASCO"
dobrze poczytaj o udziale własnym i wyłączeniach... moim zdaniem zupełnie bezwartościoe ubezpieczenie



Awatar użytkownika
soldier89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw sie 18, 2011 16:39
Lokalizacja: Żywiec

Ubezpieczenie dla mlodego kierowcy

Post autor: soldier89 » pn wrz 12, 2011 11:46

No tak nie czytałem tego osobiście bo dla mnie to jest głupota brać takie ubezpieczenie nawet jak bym miał wole dać te 4300zł a mieć spokój na sumieniu ale są takie osoby co nie maja wyjścia i muszą kupić ubezpieczenie zniżek skorzystać nie mogą bo nie mają nikogo takiego kto by pomógł "dopisać się jako współwłaściciel" i nie posiadają dużych pieniążków ani żadnych zniżek więc wsiąść na rok takie ubezpieczenie z minicasco nabrać zniżek w OC troszkę latek niech podskoczy a potem normalne AC kupić i sobie zniżki walić więc wszystko zależy od zasranego stanu majątkowego bo niestety ten sarany świat stoi i będzie stał na pieniądzach...


QUID ALI FACIANT IPSI VIDERINT-nie obchodzi mnie co robią inni

Maszynowiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 14:23

Re: Ubezpieczenie dla mlodego kierowcy

Post autor: Maszynowiec » pn wrz 12, 2011 14:36

soldier89 pisze: Powiem wam tak mi wyliczyli w PTU i PZU koło 4300zl ubezpieczenie na raty 4700zl cholernie dużo ale w reszcie generali itp nawet 9000zl wychodziło więc jestem zmuszony do spisania darowizny z ojcem na 1/4 samochodu żeby po prostu zapłacić połowę mniej... jednym słowem choje zdzierają ze wszystkich kase jak sie da w kredyty radze sie nie bawić kto wie co sie może stać za 3 albo 5 lat lepiej ciułać i nie mieć noża na karku moje zdanie... :-)
ale to aż dziwne, czy Ci dobrze wyliczyli, bo mi zawsze w Generali wychodziło ciut mniej jak w PZU
a wracając do tematu, to podbijam kolegę wyżej minicasco żadna ochrona niestety...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości