PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Zaba91 » wt lut 01, 2011 20:46

koledzy orientuje się ktoś jaka jest mniej więcej wartość rynkowa golfa II 1.8 RP - madison, rok prod - 1990, LPG?


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » śr lut 02, 2011 00:00

Zaba91, a znasz taką stronę jak allegro ? odejmij sobie 20% od cen z allegro i będziesz wiedział ile jest wart jak nikt nie przycina kasy , ale ogólnie w rozliczeniach ubezpieczeniowych grosze, i szczerze tyle są warte mk2



Wegiel, 100% gwarancji nie ma, ale zawsze lepiej spróbować niż dać się popchnąc w :ass: bez wazeliny :helm: , fakt przy takiej szkodzie nie będą to kokosy ale na ulicy ciężko znaleźć


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Zaba91 » śr lut 02, 2011 16:10

ceny takich golfów są na allegro bardzo rozbieżne i ubezpieczalnia raczej nie wylicza wartości auta po cenach z allegro ;p


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

Awatar użytkownika
jacekPlacekkk
zbieram na tjuning
zbieram na tjuning
Posty: 435
Rejestracja: pn sie 25, 2008 19:45
Lokalizacja: Siedlce/okolice
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: jacekPlacekkk » śr lut 02, 2011 18:53

mi za wycenę w Aso uszkodzenia powiedzieli 300 zł :grin: ha ha ha


:-)

Awatar użytkownika
Dodzia_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pn mar 31, 2008 20:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Dodzia_VW » śr lut 02, 2011 22:36

niestety i mi przyszło się wpisać w tej rubryce :rozpacz: dzad oplem nie ustąpił mi na równorzędnym i rozbiłam mu bok,niestety jemu nie mocno a u mnie szkody są grube :rozpacz: obie lampy,zderzak,kratki,halogeny,grill,maska,oba błotniki, chłodnica, skrzynia,podłużnice... ogólnie masakra bo dziad się nie zatrzymał tylko pociągnął mnie jak się w niego wkleiłam i cały przód poszedł w bok

i tu kilka pytań bo nie ogarniam tego całego systemu:
1) jak rzeczoznawca wylicza wartość samochodu?? na jakich podstawach?? chodzi mi o to,że mam gdzieś giełdową cenę mojego rocznika,poza tym dwa różne samochody z tego samego rocznika mogą zupełnie inaczej wyglądać przecież.. wpakowałam w ten samochód tyle serca,że nie chce sie dać teraz orżnąć

2) czy mogę nie przyjąć kasacji tylko upierać się przy naprawie i czy dostanę na to pieniądze z oc tego dziada?? czy jedyną opcją jest sąd??

3) ile mogę dostać?? mk3 1,6 ABU GL 93r starczy na naprawę??? (bo innego nie chce,będę robić ten,szkoda mi mojego magicznego lakieru heh..)

4) aktualnie prowadze z PZU wojnę o auto zastępcze,które podobno wedle przepisów należy sie każdemu. Oni nie chcą mi dać samochodu zastępczego,twierdząc że mi się nie należy. Pracuję w restauracji jako kierowca,jeździłam swoim samochodem,bo nie mamy firmowych,teraz jeżdżę wypożyczonym. Jak udowodnić im że mi się samochód zastępczy należy?? nie chce jeźdźić wypożyczonym bo zwyczajnie się boję,jak mi go ktoś uszkodzi albo coś to są takie koszta że masakra :(



Awatar użytkownika
jacekPlacekkk
zbieram na tjuning
zbieram na tjuning
Posty: 435
Rejestracja: pn sie 25, 2008 19:45
Lokalizacja: Siedlce/okolice
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: jacekPlacekkk » czw lut 03, 2011 00:48

zapomnij o tym aucie, szukaj drugiego, ciesz się że nic Ci nie jest, :shock: wątpię żebyś dostała tyle że będziesz zadowolona, auto jest stare (ale jare)

jak wpakowałaś tyle kasy w to auto to szykuj na wszystko rachunki / faktury, życzę powodzenia, z Tego co słyszałem i widziałem Pzu dobrze płaci ....

a i nie kieruj się emocjami typu: dziad itp, spokojnie, każdy popełnia błędy, najgorzej jak trafimy kiedyś że to my będziemy winni heh i zrozumiesz wszystko, nikt nie robi takich rzeczy specjalnie,

we mnie jak wjechała taka miła pani jak ona się bała, heh musiałem ją pocieszać: mówię eee pójdziemy na kawę chociaż :kac:

takie życie, a co do kwoty ? z 3000 - 4000 tyś


:-)

Awatar użytkownika
Dodzia_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pn mar 31, 2008 20:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Dodzia_VW » czw lut 03, 2011 08:55

no a czy mogę nie przyjąć kasacji tylko upierać się przy naprawie i czy dostanę na to pieniądze z oc ?? czy jedyną opcją jest sąd?? bo samochód napewno będę robić,tu nie ma żadnych wątpliwości

no i jak z tym autem zastępczym?? :hmm:



Awatar użytkownika
jacekPlacekkk
zbieram na tjuning
zbieram na tjuning
Posty: 435
Rejestracja: pn sie 25, 2008 19:45
Lokalizacja: Siedlce/okolice
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: jacekPlacekkk » czw lut 03, 2011 11:03

Dodzia_VW pisze:obie lampy,zderzak,kratki,halogeny,grill,maska,oba błotniki, chłodnica, skrzynia,podłużnice... ogólnie masakra bo dziad się nie zatrzymał tylko pociągnął mnie jak się w niego wkleiłam i cały przód poszedł w bok
koszt naprawy przekroczy wartość auta, poczytaj parę postów wyżej jak to wygląda, o aucie zastępczym zapomnij heh, chyba że miałaś to w ubezpieczeniu Oc, ale na pewno nie miałaś :)


:-)

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » czw lut 03, 2011 18:55

Dodzia_VW, az wstyd tyle na forum i nie wiemy jak się obsługuje ?

tu poczytaj i będziesz wiedzieć wszystko http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=61&t=210712" onclick="window.open(this.href);return false;


to czy się zgadzasz czy nie zgadzasz nie ma żadnego znaczenia, bo jak naprawa się okaże (a na pewno będzie kasacja)ekonomicznie nie uzasadniona (koszty przekroczą 250% wartości pojazdu) to żaden sąd nie stwierdzi, że ubezpieczyciel nie ma racji.

dostaniesz różnicę między wartością pojazdu przed i po szkodzie
czyli np. przed 5500, po 900 odszkodowanie = 4600 , ale myślę że auto będzie warte ok 4400 max


co do auta zastępczego też w temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=61&t=210712" onclick="window.open(this.href);return false; wyprodukowałem cały elaborat na ten temat -ale mimo, że
się należy to są utrudnienia , bo polski naród jest taki, że każdy by kasował auto za 2000 zł i jeździł nówką z wypożyczalni przez miesiąc za 220 zł dziennie.

najprościej będzie udokumentować potrzebę posiadania auta poprzez uzyskania od pracodawcy zaświadczenia, że jako kierownik knajpy załatwiasz wszystkie sprawy związane z jej funkcjonowaniem do czego używałaś prywatnego pojazdu, który był bardzo istotnym dodatkiem do twojej osoby przy zatrudnieniu cię na tym stanowisku. No i do tego konieczna jest FV za wynajem pojazdu.
Z reguły auto zastępcze zastaje pokryte od dnia szkody, do momentu wypłaty odszkodowania lub do 5 dni od poinformowania poszkodowanego o szkodzie całkowitej.




PROSZĘ WSZYSTKICH - ZAPOZNAJCIE SIĘ Z TREŚCIAMI DZIAŁU, A DOPIERO ZADAWAJCIE PYTANIA. NIE PO TO POŚWIĘCAM SWÓJ CZAS I INNI RÓWNIEŻ, ŻEBY PÓŹNIEJ POJAWIAŁY SIĘ W KÓŁKO TE SAME PYTANIA.
Zaba91 pisze:ceny takich golfów są na allegro bardzo rozbieżne i ubezpieczalnia raczej nie wylicza wartości auta po cenach z allegro ;p
to ci napisałem
zajac pisze:odejmij sobie 20% od cen z allegro
ale cena w 95% rozliczeń szkodowych nie przekracza 3000 zł za jakieś na wypasie


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: daaroo » czw lut 03, 2011 20:34

Wegiel pisze:zajac, dostałem kosztorys za Passka 1380zl netto czyli 1700 z Vat. myślisz,ze jak zrobię w ASO kalkulacje to więcej da rade dostać?

Ja miałem w ubiegłym roku szkodę, którą wyliczyli mi na 1400zł. Zrobiłem wycenę w ASO i TU dopłaciło mi jeszcze ponad 2000zł ,a miałem wgniecione tylko drzwi. Spróbować zawsze warto, w najgorszym przypadku stracisz tylko 100zł na wycenę.



Awatar użytkownika
Dodzia_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pn mar 31, 2008 20:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Dodzia_VW » czw lut 03, 2011 23:38

zajac, czytałam ten cały dział o zastępczych samochodach,chodziło mi o to jak sie prawo ma do rzeczywistosci

no ale się uparłam i dostałam papier na wypożyczenie auta na koszt pzu :jezor: czyli sie udało :grin: a auto zastepcze nalezy sie kazdemu bez łaski,nie mają prawnych podstaw żeby odmawiać i wystarczyło postraszyć sądem i dali

Wogóle wycenili mi golfa na 4300 no k**** śmiech na sali :rozpacz:



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » pt lut 04, 2011 02:04

Dodzia_VW pisze:Wogóle wycenili mi golfa na 4300 no k**** śmiech na sali
a ile byś chciała żeby był warty 18 letni golf 6000-7000 zł? takie są wskazania eurotaxu , u niemca tyle kosztuje tylko u nas ludzie przepłacaja i myslą ,że stare auta są warte miliony

szukaj innego auta , a swojego wystaw na allegro i zobacz czy będzie jakieś zainteresowanie wrakiem


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Raptus1984 » pt lut 04, 2011 09:27

Wogóle wycenili mi golfa na 4300 no k**** śmiech na sali :rozpacz:[/quote]
jaki masz rok i co na pokładzie,bo mi gti z 1996r z pełna elektryka itd wycenili na 5600



Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Raptus1984 » pt lut 04, 2011 13:02

zając,dzwonie na infolinie wbijam nr moje szkodę i gada mi ze SZKODA Zakończona gdzie kasa?to firma jest chora jakaś zakończyli szkoda a kasę to chyba rydzykowi wysłali



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości