Gaz wbity w dowód a brak papierów

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Gaz wbity w dowód a brak papierów

Post autor: lwlw » pt paź 22, 2010 00:53

Załóżmy taką sytuację...
Kupiłem auto z gazem, ma gaz wbity w dowód, ale poza tym nie ma żadnych papierów, w tym brak atestu butli. Co teraz? Da się zrobić przegląd (zakładając, że butla nie ma jeszcze 10 lat)? Jak sprawdzić wiek butli - jest coś na niej napisane?



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Gaz wbity w dowód a brak papierów

Post autor: enzo2211 » pt paź 22, 2010 08:51

Na butli masz numer. po nim można chyba dojść skąd się tam wzięła i takie tam w tym ile ma lat. Prościej podjechać do jakiegoś gaziarza dać na przysłowiowy kieliszek chleba i niech podbije ci papiery... przy okazji przejrzy instalacje itp.


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

dorotam51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lis 28, 2008 20:58
Lokalizacja: WKZ

Re: Gaz wbity w dowód a brak papierów

Post autor: dorotam51 » pt paź 22, 2010 11:09

Wypełniasz wniosek, opłacasz i wysyłasz do odpowiedniego oddziału TDT w zalezności kto wyprodukował zbiornik. Wiecej znajdziesz tu:
http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna ... w-lpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Gaz wbity w dowód a brak papierów

Post autor: lwlw » pt paź 22, 2010 11:35

enzo2211 pisze:podjechać do jakiegoś gaziarza dać na przysłowiowy kieliszek chleba
Jakiego rzędu są to koszty?
Ale... Sprawa jest chyba gorsza... Na butli jest 01.03 - pierwszy jest chyba rok??? Raczej tak, bo w moim aucie mam 02.09, a wiem, że mam od 2002. Czyli ta butla 01.03 na wykończeniu? Jeśli trzeba inną to raczej taka z innego auta nie może być jeśli papier od niej ma wbity numery tamtego auta i pieczątkę starostwa? Tylko nowa wchodzi w grę?
Dzięki za odpowiedzi :kufel:



dorotam51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lis 28, 2008 20:58
Lokalizacja: WKZ

Re: Gaz wbity w dowód a brak papierów

Post autor: dorotam51 » pt paź 22, 2010 14:55

Jak dobrze pamietam to butle teroidalne (te w miejsce koła zapasowego) są na 12 lat i na złom, zaś cylindryczne na 10 lat, potem próba szczelnosci i dalej na 10 lat
(nie wiem czy dobrze pamietam bo siedze troche w wiekszych zbiornikach LPG - jak się myle to niech ktoś mnie poprawi) ale lepiej kupić nowa bo i tak trzeba wymontować i zrobić odbiór przez inspektora TDT(koszty). Jesli chodzi o paszport TDT (ten papier) to jest przyporządkowany do butli a nie do samochodu
Koszty masz w linku powyżej - niecałe 50zł



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Gaz wbity w dowód a brak papierów

Post autor: lwlw » ndz paź 24, 2010 20:30

dorotam51 pisze:Jesli chodzi o paszport TDT (ten papier) to jest przyporządkowany do butli a nie do samochodu
Czyli co - można butlę przerzucić z innego auta nawet jeśli ma ta butla wbita numery auta w ten swój papier?
A i jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Jeśli bym kupił nową butlę i miał na nią ten kwit, to jest to już wszystko co potrzebne? Chodzi mi o to czy mogę butlę sam zamontować czy muszą to robić gaziarze i wystawić mi jakiś kolejny papier?



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Gaz wbity w dowód a brak papierów

Post autor: enzo2211 » pn paź 25, 2010 09:24

lwlw, gaziarz musi ci postawić pieczątkę że jest poprawnie podpisana... Tego wymaga diagnosta na przeglądzie.


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
grzechu4444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob lut 09, 2008 17:56
Lokalizacja: Koszalin/DanziG
Kontakt:

Gaz wbity w dowód a brak papierów

Post autor: grzechu4444 » ndz paź 31, 2010 20:24

Witam nie chce zakladac nowego tematu a chcialbym otrzymac troszke pomocy bo nie wiem czy moge kupic takie auto.
Mianowicie chodzi o golfa 3 ktorego poprzedni wlasciciel kupil w rozliczeniu i nie rejestrowal jeszcze go na siebie a co lepsze 1dzien wczesniej byla zakladana instalacja LPG i gazu nie ma w dowodzie.

Pytanie 1: czy moge kupic takie auto i z jaka osoba ja mam podpisac umowe czy z tym poprzednim wlascicielem czy z terazniejszym moge normalnie podpisac nowa umowe?? i wziac tamten orginal pomiedzy poprzednim i terazniejszym wlascicielem

Pytanie 2: czy jak pojde zarejestrowac auto to pani w wydziale komunikacji normalnie wstawi adnotacje ze samochod posiada instalacje LPG bez jakiegos krzywienia buzki czy bede musial przedstawiac dokumenty odnosnie instalacji LPG??

Pytanie 3: czy normalnie zarajestruje mi autko pomimo tego myku ze terazniejszy wlasciciel nie rejestrowal go na siebie??

BEDE BARDZO WDZIECZNY ZA UDZIELENIE INFORMACJI NA MOJE PYTANIA. pozdroVWki ;)


[b]Kupię sprężyny obniżające -60 (przod) do golfa III 1,9TD 95rok[/b]

Awatar użytkownika
krzysiekj1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: wt lip 21, 2009 10:33
Lokalizacja: Iława

Gaz wbity w dowód a brak papierów

Post autor: krzysiekj1990 » ndz paź 31, 2010 21:03

z terazniejszym moge normalnie podpisac nowa umowe?? i wziac tamten orginal pomiedzy poprzednim i terazniejszym wlascicielem mozesz kolego i musisz tak zrobic :) musi byc ciaglosc umow
Jezeli masz homologacje na butle to nie ma sprawy wbija ci w dowod tylko bd musial zrobic przeglad na gaz
Bez problemu zarejestrujesz go na 100 % :) Pozdrawiam



Awatar użytkownika
grzechu4444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob lut 09, 2008 17:56
Lokalizacja: Koszalin/DanziG
Kontakt:

Gaz wbity w dowód a brak papierów

Post autor: grzechu4444 » ndz paź 31, 2010 21:52

Dziekuje bardzo Kolego ;) pomogles mi bardzo. Jeszcze raz Podziekowal ;)


[b]Kupię sprężyny obniżające -60 (przod) do golfa III 1,9TD 95rok[/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości