Ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
VWyznawca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 02, 2009 12:02
Lokalizacja: Warszawa

Ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny

Post autor: VWyznawca » sob wrz 11, 2010 19:39

Witam. Mam dwa pytania.

Czy ktoś już z Was dostałem pismo od UFG z żądaniem okazania dowodu wpłaty za OC?

Moje drugie pytanie.
Jeśli na przykład miałem przerwę 3 miesięczną, a teraz auto mam już ubezpieczone, to czy UFG może mi wlepić karę za to że kiedyś miałem przerwę?


Zostało nie wiele, żeby móc znowu bujać się Golfem VR6. Podnośniki z tyłu, światła, nagrzewnica.

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny

Post autor: drill » sob wrz 11, 2010 19:54

VWyznawca pisze:Czy ktoś już z Was dostałem pismo od UFG z żądaniem okazania dowodu wpłaty za OC? (...) czy UFG może mi wlepić karę za to że kiedyś miałem przerwę?
ad1 tak, byl juz taki temat...
ad2 tak, moga


Obrazek

baranek&firanka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 17:24
Lokalizacja: Lębork

Ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny

Post autor: baranek&firanka » śr wrz 15, 2010 12:22

hej no więc ja miałem kontakt z UFG za 3 miesiące braku OC dostaniesz około 2tys pln do zapłaty w ciągu 7 dni chyba, że kupiłeś auto bez OC to możesz udać troszkę głupka i napisać o zmniejszenie kary. Jeżeli odezwał się UFG to za jakiś czas odezwie się firma ubezpieczeniowa skąd wiem kupiłem kiedyś scirroco które niby miało OC a okazało się podczas kontroli w wydziale komunikacji, że tego OC nie ma już pół roku moim fartem było to iż miałem auto dopiero dwa tygodnie i za to policzyli mi 900pln. Tak więc jeżeli nie miałeś OC szykuj się na wydatki


Obrazek

Awatar użytkownika
VWyznawca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 02, 2009 12:02
Lokalizacja: Warszawa

Ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny

Post autor: VWyznawca » czw wrz 16, 2010 21:09

Nom dobra, ale obecnie mam OC, z UFG nic nie dostałem (żadnego wezwania) i jak z miecha albo 2 nie dostanę to co? Każą mi pokazywać wszystkie dowody zawarcia polis?


Zostało nie wiele, żeby móc znowu bujać się Golfem VR6. Podnośniki z tyłu, światła, nagrzewnica.

baranek&firanka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 17:24
Lokalizacja: Lębork

Ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny

Post autor: baranek&firanka » wt wrz 21, 2010 15:58

nie oni Cię sprawdzą nawet do roku wstecz, chyba że sprzedaż auto i sprawdzą w momencie przerejestrowywania go to wtedy się doczepią, ktoś mi kiedyś mówił, że niby trzeba trzymać kwity do dwóch lat wstecz co jest trochę chore moim zdaniem bo wszystkie info i tak są wysyłane do UFG


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości