jazda z nieważnymi tablicami rejestracyjnymi z Niemiec

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

aros87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: pn lis 05, 2007 15:31
Lokalizacja: jaskowice

jazda z nieważnymi tablicami rejestracyjnymi z Niemiec

Post autor: aros87 » śr maja 26, 2010 09:58

Witam!!!

Mam takie pytanie ( szukalem ale nie moglem nic podobnego znalezc ). Mianowicie, chce sprzedac samochod sprowadzony z belgii na niemieckich tablicach tymczasowych (tych z zoltym paskiem) ktore stracily juz waznosc. Gosciu ktory chce kupic ode mnie samochod chce zaryzykowac i wrocic do domu nim na kolach z tymi tablicami. W razie kontroli drogowej mandat itp. przyjdzie wtedy na mnie, dlatego, ze te niewazne tablice sa wykupione na moje nazwisko, czy na tego goscia dlatego ze na podstawie umowy kupna juz on jest wlascicielem samochodu? Umowa bedzie sporzadzona miedzy nim a wlascicielem samochodu z dowodu rejestracyjnego (umowa spisana w belgii z pustym polem dla kupujacego). Dzieki za pomoc! Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » śr maja 26, 2010 17:36

aros87, niech nie kombinuje i ubezpieczy autko na krótkoterminówkę w Unice (UNIQA), takie ubezpieczenie kosztuje 43pln na miesiąc więc to żadem majątek.

Ty śpisz spokojnie a on wraca legelnie do domku.


Dziki

Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » śr maja 26, 2010 22:20

Dokładnie-niech wykupi to OC na miesiąc bo jak go zatrzymają to dostanie jak dobrze pamiętam 5tys i auto na parking



Awatar użytkownika
Arkadiush
Forum Master
Forum Master
Posty: 1672
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 16:39
Lokalizacja: Hamburg/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Arkadiush » śr maja 26, 2010 22:32

Bedzie data w umowie, to bedzie to jego wina jak zlapie go policja... Jak juz sprzedales auto to cie nie obchodzi co on z nim zrobi...


MERCEDES BENZ SL 500 R129 V8
Obrazek
viewtopic.php?f=89&t=190930&start=0
[I][I][I][I][I][I][][][][] - 60% UKOŃCZONE MK4

kreiling
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 15:56
Lokalizacja: FSL

Post autor: kreiling » pt cze 04, 2010 07:53

W ostatnim czasie dosc czesto polacy wlasnie tak kombinuja,ze przeleca do domu na nie waznych tablicach. Jednym sie udaje drugim nie. Jak koledzy napisali niech wykupi sobie tzw ubezpieczenie miesieczne,graniczne. Znajomy jakis czas jezdzil na niewaznych tablicach ,ale mial ubezpieczenie i wazny przeglad i nie mial problemów :) No,ale roznie to w Polsce bywa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości