Uszkodzenie Zawieszenia przez dziure pomocy;]

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Hurricane48
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr sty 13, 2010 23:36
Lokalizacja: PRG
Kontakt:

Uszkodzenie Zawieszenia przez dziure pomocy;]

Post autor: Hurricane48 » ndz lut 14, 2010 23:29

Panowie mam pytanko

Mianowicie jadąc dzisiaj z Puszcza Gdańskiego do Gdańska przez Święty Wojciech
Droga wszystkim lokalny mieszkańcom doskonale znana przez te dziury i slalomy pokonywane na niej coś mi zaczęło pukać w zawieszeniu każda nierówność prawe koło zaczyna stukać głuchym stukiem no i jakoś jak by się zachowuje niestabilnie.

Jak wyegzekwować odszkodowanie od zarządcy dróg za to ?? nic nie widać na feldze bo mam wysoki profil w zimówce ale zawiecha dostała po d....

Czy sfotografować dziurę czy jak czy może przy naprawie u mechaniora poprosić go o pisemną opinię i dołączyć do niej zdjęcia dogi czy jak bo sam nie wiem .

Doświadczeni z tym problemem proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn lut 15, 2010 12:18

Hurricane48, było wielokrotnie w tym dziale, następnym razem użyj wyszukiwarki.

Masz dwa wyjścia: 1. Udajesz się do zarządcy drogi (kto jest zarządcą możesz ustalić w Urzędzie Miasta w Wydziale Dróg i Zieleni) tam zgłaszasz szkodę i wypełniasz stosowny druk - zarządcy posiadają gotowe druki na taką okoliczność, dołączasz do tego fotografię uszkodzeń i czekasz na decyzję, najlepiej jak podasz świadka który z tobą jechał. 2. Udajesz się na Policję (najlepiej do Wydziału Ruchu Drogowego w Gdańśku ul. Kartuska 245B) i zgłaszasz szkodę w wyniku najechania na dziurę - masz na to teoretycznie 12 miesięcy od momentu powstania szkody, prosisz o potwierdzenie zgłoszenia (wydanie kosztuje 17 zł - opłata skarbowa) i z tym kwitkiem udajesz się do zarządcy drogi, dalej procedura jak w pkt pierwszym.

przeczytaj: http://odszkodowania.wieszjak.pl/najcze ... wanie.html
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 12:20 przez doggie, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: patryk2340 » wt lut 16, 2010 01:02

Kolego Hurricane48, miałem podobny problem, możesz poczytać tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=236964

Jednak według mnie w Twoim przypadku może być ciężko z odszkodowaniem. Ja miałem ewidentne uszkodzenie, które powstało na konkretnej dziurze, no a u Ciebie wybite zawieszenie mogą uznać jako zużycie eksploatacyjne. Gdybyś miał jakieś pytania to śmiało pisz


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » wt lut 16, 2010 21:36

Z doświadczenia ci powiem, ze odeślą cie z kwitkiem. Musiałbys na miejscu wskazac przy policji konkretna dziurę, zrobic foto i z notatka policji dopiero cos zglaszac do zarzadu drogi.
Ale nawet przy opisanej wyzej procedurze masz 90% pewności ze cie odeślą.

[ Dodano: Wto Lut 16, 2010 20:37 ]
w odpowiedzi od nich dostaniesz to co patryk2340, napisal, że zużcie esploatacyjne


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr lut 17, 2010 15:17

zajac pisze: Musiałbys na miejscu wskazac przy policji konkretna dziurę, zrobic foto i z notatka policji dopiero cos zglaszac do zarzadu drogi.
żaden problem aby "cofnąć się" na ulicę, gdzie jest przedmiotowa dziura i na klawiaturze swego telefonu wybrać numer 112 lub 997 :wink:



mri21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sty 21, 2008 13:56
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Post autor: mri21 » pn mar 29, 2010 15:20

Miałem podobną sprawę i udało mi się ją zakończyć pozytywnie. W wyniku wjechania w dziurę na niskoprofilowej oponie pojawił się guz, który zauważyłem na miejscu. Zadzwoniłem po policję która udokumentowała zdarzenie zdjęciami dziury, opony oraz notatką. Na miejscu widoczne było tylko uszkodzenie opony jednak w trakcie jazdy auto zaczęło się inaczej zachowywać o czym nie było mowy z policją. W związku z powyższym udałem się do serwisu, w którym stwierdzili uszkodzenie drążka kierowniczego i tulei w wahaczu. Dokonałem naprawy bez wzywania rzeczoznawcy: wymiana tulei, drążka kierowniczego, dwóch opon i geometria. Napisałem wniosek do zarządcy drogi załączyłem faktury na 1200zł i po dwóch miesiącach i dwóch telefonach otrzymałem należne mi pieniądze. Dlatego może warto powalczyć mniej bądź bardziej kreatywnie bo rzecz polega na tym aby udowodnić im że uszkodzenie jest z tytułu wjazdu w dziurę. Na forum załączyłem wzór swojego wniosku w tej sprawie więc możesz z niego skorzystać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości