Jak napisac odwołanie od decyzji ze szkody OC

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
mr_chris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 12:34
Lokalizacja: Białogard

Post autor: mr_chris » wt lis 03, 2009 20:12

niestety nie posiadam takiego odwołania. Musisz sam coś napisać.

znalazłem natomiast takie info: http://www.wywalcz.pl/index.php/szkoda- ... ieczyciela
co by potwierdzało to co pisałem wcześniej.

Zamiast odwołanie od decyzji napisałbym "odwołanie od stanowiska zajętego przez XYZ Towarzystwo Ubezpieczeń...."

edit:
a jednak znalazłem coś takiego:
http://www.rzu.gov.pl/serwis-prawny/wzo ... enia___853

poczytaj i poszukaj które ci najlepiej będzie pasowało.
Powodzenia!
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2009 20:17 przez mr_chris, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » wt lis 03, 2009 23:26

nie ma znaczenia jak to nazwiesz odwołanie, odwołanie od decyzji odwołanie od stanowiska to nie ma znaczenia tego nie czytają komputery tylko ludzie, tacy jak ja.

I szczerze powiem, ze mnie to wali jak to jest zatytułowane. Ważna jest treść merytoryczna i uzasadnienie odwołania.

Uwierz mi, ze mimo tego jak tego nie zatytułujesz, a w treści napiszesz rzeczowo czemu i czego sie domagasz to ma to częściej większą siłę przebicia niż, głupoty czesto napisane przez jakieś Kancelarie prawne, które piszą głupoty na odpier..l sie, albo nie mając pojęcia o rzeczy(często jacyś praktykanci piszą pisma)

skymax, nie potrzebujesz koniecznie jakiegoś wzoru. Napisz, że nie zgadzasz się z decyzją o uznaniu cie winnym kolizji drogowej a tym samym obciązenia twojej polisy. Możesz napisać, to co wyżej napisałeś o okolicznościach i jeśli MTU chce wypłacić z twojej polisy to niech wypłaca, ale z uznaniem współwiny i odciążenia twojej polisy ze zwyżki


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt lis 03, 2009 23:36

zajac pisze:

skymax, nie potrzebujesz koniecznie jakiegoś wzoru. Napisz, że nie zgadzasz się z decyzją o uznaniu cie winnym kolizji drogowej a tym samym obciązenia twojej polisy.
masz rację zajac, wystarczy własnym słowami w kilku zdaniach z uzasadnieniem bez potrzeby powoływania się na artykuły - prościej i bezpieczniej



maczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 24, 2009 14:02
Lokalizacja: wawa

Post autor: maczek » śr lis 04, 2009 19:15

A słyszeliście o pakietach typu smart casco, takie ac tylko maja wyłączenie ze szkody spowodowanej wyniku kolizji drogowej. Jezeli ktoś jezdzi ostrożnie i nie ma wypadków a mimo wszystko chciałby mieć ubezpieczenie od kradziezy, zbicia szyby, dewastacji, pogody, itp.itp. to może warto się zastanowić. Ja się kiedyś orientowałem i taki pakiet wychodził około 60% taniej niż tradycyjne AC.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr lis 04, 2009 23:05

wychodzi taniej ale jest bardo ograniczona ochrona, udzial 20% w kazdej szkodzie nie mniej niz 500zl i 20% udział własny przy kradzieży.

Obejmuje tylko zderzenia z przedmiotami pochodzacymi z zewnątrz pojazdu, uszkodzenia przez osoby trzecie nie zwiazane z ruchem pojazdów(czyli chuligaństwo) sykodz powstale w wzniku opadów atmosferycznych(czyli sniegu lub deszczu, który spadając dociera do ziemi nie liczą sie np szkodzy wyrzadzone przez galaz zlamana pod wplywem ciezaru sniegu) i huraganu

wiec warto najpierw dobrze zapoznac sie z OWU np pzu http://www.pzu.pl/pub/files/PZU_SA/prod ... 475_II.pdf


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
szumny87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: szumny87 » ndz lis 15, 2009 14:23

No tak a AC chyba lepiej mieć w dobrej renomowanej firmie , dbamy tym o siebie więc AC w PZU chyba korzystnie.



Awatar użytkownika
skymax
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: śr lip 04, 2007 14:30
Lokalizacja: Środa Śląska/ Dolnyśląsk
Auto: Audi A4 b6 1.9TDI AVF / Golf 3 Variant GT Special 2.0 AGG
Silnik: AGG
Kontakt:

Post autor: skymax » śr gru 09, 2009 22:39

Dobra może się trochę wypowiem na ten temat- sporo czasu mineło a ja działałem ... Najpierw zadzwoniłem do MTU i zapytałem się o szkody zdzwiło mnie ,że oprócz - błotnika lewego , lekkiej maski , obrysowanego zderzaka i lampy dopisali mi po ekspertyzie - klimatyzację , kierunkowskaz , nadkole , zamek maski , grill . Jak klimy w golfie 3 gt nie ma po stronie kierowcy a nie ma możliwości bym trafił w środek czyli w chłodniczkę - pytałęm się kilku ludzi i mnie wyśmiali , kierunkowskaz był cały nawet ja mam gorsze teraz , zderzak wyimieniony - jak miał tylko powierchowne 2 rysy , grill też zarysowany ale prosty i miał zaczepy , i zamek maski . Maska normlanie się otwierała i zamykała podczas oględzin po wypadku . Pokazałem to paru ludziom , i kilku mechanikom i wszyscy są zgodni ,że rzeczoznawca był podpłacony albo nie wiedział co z czym i dlaczego . Ja nie będę płacił 2400zł za coś co jak sam blacharz mówił w 1000zł się zamknie . Napisałem odwołanie uwzględniając zaistniałą sytuację , moja dziewczyna ,która była na miejscu oględzin napisała pismo ,że była świadkiem i widoczne uszkodzenia są nie z mojej winy . Dodałem jeszcze opis całej sytuacji jeszcze raz , zdjęcia w bdb jakości ,gdzie widac co jest uszkodzone i dobrze bo nr. rejestracyjny się załapał na foto . Wysłałem papiery coś ok 10listopad priorytetem i doszły dopiero 18 :( . Miałem miesiąc na odwołanie się czyli do 14 , dzwoniłem to powiedzieli ,że sprawa jest w toku i do nowego roku pownieniem dostac odpowiedz . Powiem ,że żenada z tym uszkodzeniami i nie wiem czy będzie sprawiedliwie. Jak nie przejdzie to to mogę odwołac się do sądu ale potrzebuje nowych dowodów. :crazy:


[img]http://fotoo.pl//out.php?i=964086_dsc-1276-copy-.jpg[/img]

Awatar użytkownika
szumny87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: szumny87 » pn gru 14, 2009 19:27

Kurcze to paskudnie Cię zrobili , nic tylko współczuć i trzymać kciuki za powodzenie <głaszcze> , dlatego nie lubię mało znanych i nie rzetelnych firm ubezpieczeniowych ... Wolę w PZU zapłacić więcej ale mam pewność że mnie nie zrobią w balona



velanova
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 29, 2009 16:47
Lokalizacja: z mojego miasta

Post autor: velanova » wt gru 15, 2009 13:20

maczek pisze:A słyszeliście o pakietach typu smart casco, takie ac tylko maja wyłączenie ze szkody spowodowanej wyniku kolizji drogowej
To ta karta PZU pomoc? Widziałam kilka razy jak kogoś holowali tymi niebieskimi nissanami, ciekawe czy to się opłaca?



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » wt gru 15, 2009 13:31

to o czym mówisz to jeszcze co innego, PZU Pomoc to jest pakiet pomocowy, nie wypłaca się z niego odszkodowan tylko udziela sie pomocy na drodze np. w przypadku unieruchomienia pojazdu (tez po kolizji) auto bedzie odholowane, jak złapiesz kapcia to przyjedzie koleś i wymieni koło , zalejesz złe paliwo to wypompowanie itp.

Jak rozbijesz auto to PZU Pomoc nie pokryje kosztów naprawy!!!


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

velanova
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 29, 2009 16:47
Lokalizacja: z mojego miasta

Post autor: velanova » wt gru 15, 2009 14:23

A rozumiem, bo tak się właśnie zainteresowałam taką formą pomocy, ale jak piszesz, że przyjadą nawet koło wymienić to chyba się opłaca dla zmotoryzowanej kobiety :)



Awatar użytkownika
szumny87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: szumny87 » pt gru 18, 2009 13:06

Tak masz rację to tylko pakiet pomocowy , jak coś się stanie z autem to tylko AC nas ratuje.



velanova
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 29, 2009 16:47
Lokalizacja: z mojego miasta

Post autor: velanova » pn sty 04, 2010 19:48

Wygląda na to, że jak się ma nowe autko to lepiej nie żałować na ubezpieczenie, wybrać solidna firmę i jeździć spokojnie :)



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pn sty 04, 2010 22:41

velanova pisze:Wygląda na to, że jak się ma nowe autko to lepiej nie żałować na ubezpieczenie, wybrać solidna firmę i jeździć spokojnie

nawet nie koniecznie nowe ale przedstawiające dla nas jakś większa wartość materialną
a co do firm to dzis w pracy miałem przyklad koles zostal uznany współwinnym kolizji drogowej poszedł do swojego ubezpieczyciela hestii i dostal połowe kasy z AC i kazano mu sie zgłosić do firmy drugiego uczestnika po 50% z OC , w pzu wypłaca sie całość i nie dyskutuje kto byl winny a kto nie


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości