Jak napisac odwołanie od decyzji ze szkody OC

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
skymax
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: śr lip 04, 2007 14:30
Lokalizacja: Środa Śląska/ Dolnyśląsk
Auto: Audi A4 b6 1.9TDI AVF / Golf 3 Variant GT Special 2.0 AGG
Silnik: AGG
Kontakt:

Jak napisac odwołanie od decyzji ze szkody OC

Post autor: skymax » pn lis 02, 2009 13:34

Witam , jak już wcześniej pisałęm miałem stłuczkę 18-9-2009 , ze współ winy , koleś miał kierunek w tą drogę z której ja wyjeżdzałem w lewoskręcie i pojechał prosto- 2man, dzowniłem przed chwilą gdyż przyszedł mi papier ,że jestem winny - chodź w tych papierach do wypełniania napisałęm ,że nie przyznaje się do winy , ale facetka w ubezpieczalni powiedziała mi ,że poczta polska dałą D_py i papiery przyszły już po likwidacji szkody , tak więc co teraz mam napisac , nie pąmietam dokładniej daty wysłania dokumentów do ubezpieczyciela , jak mam napisac odwołanie od wyroku gdyż czuję się pokrzywdzony przez pocztę polską , że przez ich niedopełnienia likiwidator zamkną sprawę na moją niekorzyśc , przez partactwo Poczty , ja wysłałem dokumenty w terminie przewidzianym w piśmie , a poczta nie dostarczyła ich na czas , teraz mam prośbę , jak napisac odwołanie od wyroku i czy mogę takowe odwołanie wysłac Emailem , żeby nie korzystac z PP , chcę się dowiedziec czy to ma sens wogóle jakiś , i jak takie coś napisac ?
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2009 23:27 przez skymax, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://fotoo.pl//out.php?i=964086_dsc-1276-copy-.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn lis 02, 2009 13:46

wysłałeś to może zwykłym listem tzn wrzuciłeś normalnie do skrzynki, czy wysłałeś poleconym i nie możesz znaleźć potwierdzenia wysyłki?? Bo sądze że jeżeli wysłałeś to normalnym listem to jest musztarda po obiedzie, jak poleconym tylko zgubiłeś kwit to idź na poczte i poproś kogoś o ponowne potwierdzenie wysyłki i wtedy pisz odwołanie. Zawsze powtarzam że jak coś jest ważne to trzeba wysyłać poleconym, aby było potwierdzenie. A co do samej kolizji to wzywałeś policję czy oświadczenie??? Bo jak policja była na miejscu a ty nie przyjąłeś mandatu to nie rozumiem czemu wypłacili już odszkodowanie "pokrzywdzonemu".


Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn lis 02, 2009 14:04

Lukasz_mk2, nieważne czym wysłał, liczy się data stempla pocztowego, skoro PZU ostrzymało po czasie pismo to przecież na piśmie jest data nadania listu

[ Dodano: Pon 02 Lis, 2009 ]
skymax pisze: facetka w ubezpieczalni powiedziała mi ,że poczta polska dałą D_py i papiery przyszły już po likwidacji szkody
podstawowe pytanie czy termin nadania pisma (data stempla pocztowego) pokrywa się lub mieści w terminie odwoławczym - jeżeli nie to czyli list został wysłany po ustawowym terminie odwoławczym, jest pozamiatane



Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: piru » pn lis 02, 2009 14:21

Tak to jest jak się oszczędza na wysyłce :hmm: wiadomo jak działa poczta w naszym kraju :hmm: jak wysyłasz coś tak istotnego korzystaj z poleconego z potwierdzeniem odbioru, może i to jest najdroższa wysyłka ale masz potwierdzenie zarówno wysłania jak i odbioru z data i podpisem kto to odebrał :satan:
Jak zostało już wypłacone odszkodowanie to z tego co przed chwilą się orientowałem u znajomej w HDI to znaczy że upłynął już czas na ewentualne odwołanie i jest już musztarda po obiedzie :crazy:


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

Awatar użytkownika
skymax
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: śr lip 04, 2007 14:30
Lokalizacja: Środa Śląska/ Dolnyśląsk
Auto: Audi A4 b6 1.9TDI AVF / Golf 3 Variant GT Special 2.0 AGG
Silnik: AGG
Kontakt:

Post autor: skymax » pn lis 02, 2009 14:30

Pany - wysłałem w terminie , znaczy młoda była na poczcie i wysłała w tym samym dniu co jej kazałem , dzwoniłem jeszcze do MTU i mówiłem ,że nie mogłem szybciej wysłac , nie policji nie było na miejscu , ponadto dzwoniąc i gadając z Panem dostałem stosowne info jak napisac i wypełnic te papiery , mówiłęm o terminie , i ok było a teraz takie buty , likwidator zakończył sprawę 14-10-09 a dokumenty doszły 20-10-09 wysyłałem je grubo przed 14 pamiętam a poczta dała ciała , nie iwem co robic chyba podejdę do Doradcy tego co ubezpeicza i zapytam się czy mam jakiekolwiek szanse na zmienie wyroku , a jak nie to coś pokombinuje żebym przejestrował auto na ojca wtedy ucieknie mi zwyżka za wiek i będe jeszcze 20proc do przodu :)


[img]http://fotoo.pl//out.php?i=964086_dsc-1276-copy-.jpg[/img]

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn lis 02, 2009 14:34

skymax, skoro data stempla pocztowego na przesyłce mieście się w terminie odwoławczym to ubezpieczyciel powinien zmienić decyzję



Awatar użytkownika
skymax
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: śr lip 04, 2007 14:30
Lokalizacja: Środa Śląska/ Dolnyśląsk
Auto: Audi A4 b6 1.9TDI AVF / Golf 3 Variant GT Special 2.0 AGG
Silnik: AGG
Kontakt:

Post autor: skymax » pn lis 02, 2009 14:57

mettenos, No właśnie powinien skoro wpisałem w oświadczeniu ,że nie przyznaje się do winy , i opisałem wszystko dokładnie co i jak , dzisiaj pojade do blacharza co robił mu auto i dowiem się co se wliczył jeszcze bo koszt 2400zł to sporo za dużo za lampę / błotnik / grill i lekko maskę i zderzak - żedanda nie będe płacił za to co se zrobił on sam...


[img]http://fotoo.pl//out.php?i=964086_dsc-1276-copy-.jpg[/img]

Awatar użytkownika
szumny87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: szumny87 » pn lis 02, 2009 15:25

A jakiej firmy masz ubezpieczenie ? W PZU kumpel ma i po stłuczce chyba jakąś poradę od nich dostał ale jak to dokładnie było.



Awatar użytkownika
skymax
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: śr lip 04, 2007 14:30
Lokalizacja: Środa Śląska/ Dolnyśląsk
Auto: Audi A4 b6 1.9TDI AVF / Golf 3 Variant GT Special 2.0 AGG
Silnik: AGG
Kontakt:

Post autor: skymax » pn lis 02, 2009 15:35

Jak pisałem MTU z Sopotu , było to tak ,że kolo miał kierunek w tą uliczkę z której ja wykonywałęm lewoskręt ,i myślałęm ,że wyjdzie bezkolizyjnie ,bo on skręcał ja wyjeżdzałem , i wyjechałem a on pojechał prosto , uratowało mnie to ,ze wjechałem na chodnik mam lekko obtarty zderzak z tyłu a on miał pecha bo trafił na tą belkę od haka i oberwał w lampę , zderzak , błotnik za co zapłace 2400zł -śmiech , i on miał swoich pseudo świadków co nic nie widzieli a gadali , i jeszcze jego żona -schizofreniczka nad głową , obyło się bez policji , ale ja wnoszę nadal za współ wnię , kolesiówa z infolini powiedziała bym spisał papier i wysłał im bo chyba jeszcze jest jakaś szansa - tylko co napisac i jak?


[img]http://fotoo.pl//out.php?i=964086_dsc-1276-copy-.jpg[/img]

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Post autor: truckman » pn lis 02, 2009 15:40

skymax pisze:kolesiówa z infolini powiedziała bym spisał papier i wysłał im bo chyba jeszcze jest jakaś szans
Spisz, ale przecież co ma być szansa, jeśli nie jest napisane, że liczy się termin doręczenia to jesteś kryty i w sądzie masz wygrane jeśli chodzi o sprawę rozpatrzenia wniosku.


Obrazek

Awatar użytkownika
skymax
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: śr lip 04, 2007 14:30
Lokalizacja: Środa Śląska/ Dolnyśląsk
Auto: Audi A4 b6 1.9TDI AVF / Golf 3 Variant GT Special 2.0 AGG
Silnik: AGG
Kontakt:

Post autor: skymax » pn lis 02, 2009 15:48

Napisze to swoimi słowami , co jak dokładnie opisze sytuacje miejsce , wysłanie itd wszystko i zobacze co z tego będzie ....


[img]http://fotoo.pl//out.php?i=964086_dsc-1276-copy-.jpg[/img]

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Jak napisac odwołanie od wyroku ze szkody OC

Post autor: doggie » pn lis 02, 2009 17:25

skymax pisze: jak napisac odwołanie od wyroku
nie sądzę aby ubezpieczyciel wydawał wyroki, jest to raczej przyisane sądom
jeżeli w twej kwesti zapadła decyzja to na podstawie art. 127 KPA w ciągu 14 dni od jej wydania przysługuje ci odwołanie, np:

twoje dane personalne,____________________________ adres Miejscowość, data


__________________________________________________Nazwa instystucji


____________________________ODWOŁANIE

______________od decyzji nr (...), z dnia (...), w sprawie (...)

Na podstawie art. 127 KPA. wnoszę o uchylenie decyzji jako niecelowej (niezgodnej z prawem).

Uzasadnienie:

(podać stan faktyczny uzasadniający odwołanie)

Załączniki: (jeżeli są)

………
………
__________________________________________________(podpis)
Ostatnio zmieniony pn lis 02, 2009 17:26 przez doggie, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
mr_chris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 12:34
Lokalizacja: Białogard

Re: Jak napisac odwołanie od wyroku ze szkody OC

Post autor: mr_chris » pn lis 02, 2009 21:09

Pisz odwołanie. Zawsze jest szansa.

a co do tego:
mettenos pisze:
skymax pisze: jak napisac odwołanie od wyroku
nie sądzę aby ubezpieczyciel wydawał wyroki, jest to raczej przyisane sądom
jeżeli w twej kwesti zapadła decyzja to na podstawie art. 127 KPA w ciągu 14 dni od jej wydania przysługuje ci odwołanie, np:

twoje dane personalne,____________________________ adres Miejscowość, data


__________________________________________________Nazwa instystucji


____________________________ODWOŁANIE

______________od decyzji nr (...), z dnia (...), w sprawie (...)

Na podstawie art. 127 KPA. wnoszę o uchylenie decyzji jako niecelowej (niezgodnej z prawem).

Uzasadnienie:

(podać stan faktyczny uzasadniający odwołanie)

Załączniki: (jeżeli są)

………
………
__________________________________________________(podpis)
to miałem ostatnio na zajęciach z prawa ubezpieczeniowego że Zakłady Ubezpieczeń nie wydają decyzji tylko oświadczenie woli, a wynika to z cywilno-prawnego charakteru umowy ubezpieczenia.
W przykładzie odwołania powołujesz się na Kodeks postępowania administracyjnego. Decyzja administracyjna to przejaw woli państwa, a przecież Zakłady Ubezpieczeń nie wydają oświadczeń woli państwa tylko swoje własne prywatne- oświadczenie danego zakładu (potocznie zwane decyzją, ale prawnie z tego co pamiętam to chyba nie, lecz jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie).

Fajnie by było jakby ktoś oblatany w temacie potwierdził lub zaprzeczył to wiedzieli byśmy co pisać w tych odwołaniach.

Jeżeli to co piszę jest zgodne z prawdą to jak jakiś prawnik czyta te odwołania czy coś to jak zobaczy że ktoś wie że Zakład Ubezpieczeń nie wydaje decyzji tylko oświadczenie woli to może pomyśli że ktoś się zna i potraktują go inaczej.

P.S. przepraszam za burdel ale akurat rozmowa trochę się wiąże więc nie zakładałem nowego tematu.
Ostatnio zmieniony pn lis 02, 2009 21:12 przez mr_chris, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
skymax
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: śr lip 04, 2007 14:30
Lokalizacja: Środa Śląska/ Dolnyśląsk
Auto: Audi A4 b6 1.9TDI AVF / Golf 3 Variant GT Special 2.0 AGG
Silnik: AGG
Kontakt:

Post autor: skymax » wt lis 03, 2009 13:53

mr_chris, Możesz podac przykład takiego oświadczenia , gdyż przebuszowałem internet i tylko znalazłem coś o oddaniu narządów ...


[img]http://fotoo.pl//out.php?i=964086_dsc-1276-copy-.jpg[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości