Brak jednej z umów kupna

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Brak jednej z umów kupna

Post autor: lukasfenix » pt paź 02, 2009 22:34

Mam taki problem: kupiłem vw golfa, auto wydawało się w porządku do puki nie pojechałem go zarejestrować. Od sprzedającego dostałem 2 poprzednie umowy, gdyż wcześniejsi właściciele nie rejestrował auta po kupnie. Nie zdziwiło mnie to bo słyszałem o takich praktykach jak autem jeździ się malutko. W Urzędzie okazało się, że brakuje pierwszej umowy, przez co nie ma nawiązania do dowodu rejestracyjnego i auta mi nie zarejestrujom. Zapytałem co robić, to urzędas wzruszył ramionami. Zostałem bez kasy z trefnym autem. Zdobyłem nr do gościa który sprzedał auto po raz pierwszy- powiedział, że już raczej nie ma tej umowy. Z kolesiem który kupił od niego nie mam kontaktu... Co teraz zrobić??
Bardzo chciałbym mieć na własność to auto, bo stan jest zacny.
Pomóżcie. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt paź 02, 2009 23:01

nie ma innego sposobu na zarejestrowanie tego auta - musisz zdobyć tę pierwszą umowę - jak to zrobisz - zależy od ciebie (i od twojej pomysłowości)

[ Dodano: Pią 02 Paź, 2009 ]
pewnie poprzednicy mieli podobny problem dlatego auta się kolejo pozbywali



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » sob paź 03, 2009 09:06

Koledzy, możecie mi podsunąć kilka pomysłów jak to zrobić, bo już całkiem straciłem głowe. ;/



Awatar użytkownika
MarCons
Świdnica
Świdnica
Posty: 168
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:28
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: MarCons » sob paź 03, 2009 09:53

musisz mieć umowę kupna tożsamą z dowodem rejestracyjnym pojazdu. czyli jak wcześniejszy właściciel nie przerejestrował auta na siebie daje Ci swoją umowę kupna. niestety jeżeli nie masz umowy od właściciela dowodu to raczej nie zarejestrują Ci auta.


IV VAG Meeting Bielawa 12-13.05.2012 viewtopic.php?f=53&t=435930&start=14#p5281815
Obrazek

Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » sob paź 03, 2009 10:09

No dobrze, a jeżeli koleś nie ma tej umowy bo zaginęła, to jest szansa zdobycia jakiegoś odpisu jej? No nie wiem, albo napisać ją jeszcze raz?



Awatar użytkownika
tofik_sm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 20:12
Lokalizacja: zachodnipomorskie
Kontakt:

Post autor: tofik_sm » sob paź 03, 2009 10:51

Jeśli osoba z dowodu rejestracyjnego zgłosiła sprzedaż w urzędzie to ksero tej umowy można tam uzyskać. Zapytaj go o to. Jak będziesz miał ksero to już będzie z górki. Wtedy wystarczy przepisać (bo do rejestracji musisz mieć oryginał wszystkich umów!) i zebrać podpisy wszystkich stron umowy. Powodzenia!
Ostatnio zmieniony sob paź 03, 2009 10:52 przez tofik_sm, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » ndz paź 11, 2009 16:25

No cóż, okazało się, że żadna ze stron nie ma umowy która mnie interesuje... Co więcej oburzeni są, że nikt po nich nie rejestrował auta, ale odsprzedawał na umowę. Myślę, że jednak ją mają, tylko boją się ewentualnych konsekwencji. Teraz powiedzcie mi co dalej zrobić. Jechać do Urzędu Komunikacji który jest w dowodzie i... no właśnie, gdzie iść, jak się zachować i czy wydadzą mi odpis umowy bez przeszkód???



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » ndz paź 11, 2009 16:29

Urząd nie ma obowiązku wydać ci kopii wstecznej umowy na której twoje dane osobowe nie figurują, gdyż obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych, qrcze- masz problem



Awatar użytkownika
tofik_sm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 20:12
Lokalizacja: zachodnipomorskie
Kontakt:

Post autor: tofik_sm » ndz paź 11, 2009 18:39

mettenos pisze:Urząd nie ma obowiązku wydać ci kopii wstecznej umowy na której twoje dane osobowe nie figurują
mettenos ma rację, tobie tej umowy nie wydadzą.
lukasfenix pisze:Myślę, że jednak ją mają, tylko boją się ewentualnych konsekwencji
Żadne konsekwencje im nie grożą, gdyż oni sprzedali pojazd i zrobili wszystko zgodnie z prawem, a skoro
lukasfenix pisze:oburzeni są, że nikt po nich nie rejestrował auta
to powiedz im, że ty to zrobisz, jak tylko dadzą ci umowę. Jedyna szansa w tej sytuacji to przekonać ich o tym.



Awatar użytkownika
Gozdus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 09, 2006 17:45
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Post autor: Gozdus » pn paź 12, 2009 14:21

po mojemu to najbardziej potrzebne są Ci dane jakie były na tej umowie czyli data cena itp itd.. sporządzić taką samą umowę jeszcze raz i tylko niech osoby które na niej są dadzą Ci podpis i po sprawie



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » pn paź 12, 2009 17:49

Gozdus pisze:po mojemu to najbardziej potrzebne są Ci dane jakie były na tej umowie czyli data cena itp itd.. sporządzić taką samą umowę jeszcze raz i tylko niech osoby które na niej są dadzą Ci podpis i po sprawie
Zacny pomysł kolego. Chce to jakoś załatwić bo ani kasy ani auta. :crazy:
Ostatnio zmieniony pn paź 12, 2009 17:52 przez lukasfenix, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn paź 12, 2009 21:15

Gozdus pisze:po mojemu to najbardziej potrzebne są Ci dane jakie były na tej umowie czyli data cena itp itd.. sporządzić taką samą umowę jeszcze raz i tylko niech osoby które na niej są dadzą Ci podpis i po sprawie
łatwo napisać i doradzić komuś - gorzej wykonać, niby proste - jedziesz do pierwszych właścicieli, sporządzasz umowę od nowa - następnie jedziesz do tych którzy auto kupili i żądasz podpisu - niby proste ale nie do końca - życzę powodzenia



Enten
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: czw lis 23, 2006 01:50
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Enten » pn paź 12, 2009 21:23

pozostaje jeszcze fakt, że taka umowa kupna-sprzedaży musi się pojawić w urzędzie skarbowym...

jedyne rozwiązanie to spisać umowę jeszcze raz. Problem jedynie taki, że umowa musi być opłacona, więc ktoś w wydziale komunikacji przyjmie komplet dokumentów do rejestracji i od razu odeśle do skarbowego....
eh, powodzenia.


Nie mam niczego. Poza tym mam wszystko.
Golf MK1 1978 1.1 GG > 1.6D JK > 1.9TDI ASZ + GTB2260VK
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI BKD + GTB2260VK

Awatar użytkownika
Gozdus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 09, 2006 17:45
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Post autor: Gozdus » wt paź 13, 2009 16:40

mettenos pisze:
Gozdus pisze:po mojemu to najbardziej potrzebne są Ci dane jakie były na tej umowie czyli data cena itp itd.. sporządzić taką samą umowę jeszcze raz i tylko niech osoby które na niej są dadzą Ci podpis i po sprawie
łatwo napisać i doradzić komuś - gorzej wykonać, niby proste - jedziesz do pierwszych właścicieli, sporządzasz umowę od nowa - następnie jedziesz do tych którzy auto kupili i żądasz podpisu - niby proste ale nie do końca - życzę powodzenia
a w czym może być problem?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości