Szerokie wystające felgi, naciągnieta guma kontra przegląd

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
bartonq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 20:21
Lokalizacja: Śląsk

Szerokie wystające felgi, naciągnieta guma kontra przegląd

Post autor: bartonq » ndz wrz 06, 2009 12:21

Koledzy, wiadomo ze przepisy przepisami ale jak w praktyce wyglada przeglad na takim zestawie gdy bieznik opony chowa sie w błotniku a felga troche wystaje?

Przerabial juz to ktos?
Bo nie wiem czy mam sie isc pchac z tym do diagnosty?

i nie jest to pytanie o przepisy czy moga czy nie moga wystawac;)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » ndz wrz 06, 2009 13:46

wszystko zalezy od czlowieka, moze to puscic ale nie musi, mi koles kiedys powiedzial, ze nie powinien mi dac pieczatki bo auto bylo ledwo co zdolne do wjechania na rolki ze wzgledu na glebe i po wjechaniu w dziury opieralo sie zderzakiem i podłogą o ziemie, ale pogadal swoje i dal przeglad


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Szerokie wystające felgi, naciągnieta guma kontra przegl

Post autor: doggie » ndz wrz 06, 2009 21:09

bartonq pisze:Koledzy, wiadomo ze przepisy przepisami ale jak w praktyce wyglada przeglad na takim zestawie gdy bieznik opony chowa sie w błotniku a felga troche wystaje?

Przerabial juz to ktos?
Bo nie wiem czy mam sie isc pchac z tym do diagnosty?

i nie jest to pytanie o przepisy czy moga czy nie moga wystawac;)

Pozdrawiam
zgodnie z RMI z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia oraz załącznika Nr 6 par. 1 pkt 4 tegoż rozporządzenia żadne elementy pojazdu oprócz lusterek, świateł bocznych i elementów elastycznych nie mogą wystawać po za obrys pojazdu, tak więc zgodnie z prawem twój pojazd nie powinien przejść przglądu technicznego a jeżeli już przejdzie bo ktoś :bajer: to przy najbliższej kontroli drogowej dowód rejestracyjny do zatrzymania



Awatar użytkownika
bartonq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 20:21
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bartonq » ndz wrz 06, 2009 21:45

ziomus dziekuje ci bardzo ze zadales sobie trud odszukania i skopiowania przepisów ale ja je dobrze znam no i Twój post swiadczy o tym ze albo nie przeczytales calego mojego posta albo nie przeczytales ze zrozumieniem :jezor:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 06, 2009 21:46 przez bartonq, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » ndz wrz 06, 2009 21:47

bartonq, wiem co napisałeś i wiem co ja napisałem, a co do twojego zapytania to jest ono bardzo banalne i w zasadzie nie wymaga odpowiedzi, bo różne rzeczy przechodzą na przeglądach i w różny sposób można spowodować zby przeszły - w jaki - chyba nie wymaga komentarza



art3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 11:23
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: art3k » ndz wrz 06, 2009 21:48

zajac pisze:wszystko zalezy od czlowieka, moze to puscic ale nie musi, mi koles kiedys powiedzial, ze nie powinien mi dac pieczatki bo auto bylo ledwo co zdolne do wjechania na rolki ze wzgledu na glebe i po wjechaniu w dziury opieralo sie zderzakiem i podłogą o ziemie, ale pogadal swoje i dal przeglad
]


Miałem już ten problem... Koleś chciał mi dowód zabrać bo ledwie się zmieściłem na kanał i powiedział że jako diadnosta może mi zabrać dowód za to że auto nie spełnia norm do wjechania na kanał diagnostyczny.... Ale po krótkim spięciu powiedziałem że mogę ściągnąć hokej i jakoś powoli wjadę ale spasował i puścił mnie ;p



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » pn wrz 07, 2009 12:35

to co ty wogole pytasz ...... kolega ci wyjasnil ze z czysm takim nie przejdziesz przegladu i stracisz dowod przy kontroli jak ktos sie do tego doczepi......a ty piszesz ze zle zrozumial...czy pytasz o to czy dac lapowke czy nie ?? czy o co wkoncu ? skoro masz przepis widzisz ze ci wystaje to z czym masz problem ? chyba z tym ze niewies zjak lapowke dac w polsce czy jak ?

w pratyce wyglada to tak jak w przepisach diagnosci sa coraz czesciej sprawdzani wiec za miły usmiech ci tego nie podbije
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2009 12:37 przez tomekzabrze, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bartonq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 20:21
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bartonq » pn wrz 07, 2009 14:00

nie mam na mysli zadnej lapowki, nie wszyscy zalatwiaja sprawy tak jak Tobie sie wydaje
Zadałem proste pytanie do osob ktore maja taki zestaw i odwazyly sie jechac z tym na przeglad. Nie potrzebuje wymadrzania sie na temat przepisow bo wystarczy miec google by je poznac. Wiec jak ktos nie ma odpowiedzi na moje konkretne pytanie to proszony jest o nie udzielanie się
Bo ja pytam o praktyke a nie o teorie. Piszesz ze przy pierwszej kontroli drogowej strace dowod. A tu bys sie zdziwil. Mam kumpla co ma Jeepa Cherokee na bardzo wystajacych kołach i policjant jak go zatrzymal to powiedzial ze ma fajne auto. Nie kazdy jest xxxxxx (wycenzurowano - proszę na przyszłość uważać! Następna taka wypowiedź i ban) i podchodzi do zycia z dystansem.

BTW:
To jest w ogole forum VW? A jestem piętnowany za jedną z podstawowych przeróbek :otepienie:

dziekuje :bigok:
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2009 14:40 przez bartonq, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt wrz 08, 2009 07:51

bartonq pisze: To jest w ogole forum VW? A jestem piętnowany za jedną z podstawowych przeróbek
bartonq pisze: Bo nie wiem czy mam sie isc pchac z tym do diagnosty?

A czego oczekiwałeś??? tego że ktoś ci na forum doradzi żebyś się pchał i dawał łapówkę i może jeszcze jakąś kwotę wymienił??? NIkt cię nie piętnuje, prywatnie możesz robić co ci się podoba, twoje koła mogą wystawać nawet na 1 metr po za obrys, ale zrozum, że forum jest publiczne...... reszta chyba nie wymaga komentarza.



Awatar użytkownika
bartonq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 20:21
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bartonq » wt wrz 08, 2009 09:51

chlopie skoncz juz mnie rozsmieszac. Masz jakis problem z tymi łapówkami czy co? Co chwile o nich wspominasz :goodman:
Chyba faktycznie bylo lepiej zamknac ten temat bo nic poza łapowkami sie nie dowiem :panna:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt wrz 08, 2009 10:04

bartonq pisze:chlopie skoncz juz mnie rozsmieszac. Masz jakis problem z tymi łapówkami czy co? Co chwile o nich wspominasz :goodman:
Chyba faktycznie bylo lepiej zamknac ten temat bo nic poza łapowkami sie nie dowiem :panna:
masz rację, temat powinien być zamknięty, bo jest dziecinnie głupi, zresztą pewnie przez "dzieciucha" założony



Awatar użytkownika
bartonq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 20:21
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bartonq » wt wrz 08, 2009 10:07

mettenos pisze:
bartonq pisze:chlopie skoncz juz mnie rozsmieszac. Masz jakis problem z tymi łapówkami czy co? Co chwile o nich wspominasz :goodman:
Chyba faktycznie bylo lepiej zamknac ten temat bo nic poza łapowkami sie nie dowiem :panna:
masz rację, temat powinien być zamknięty, bo jest dziecinnie głupi, zresztą pewnie przez "dzieciucha" założony
dowartosciowałes się juz?
ciesze sie ze moglem Ci pomoc :bigok:

poki co to Ty zachowujesz sie jak dzieciuch a nie jak moderator w srednim wieku

pozdro
Ostatnio zmieniony wt wrz 08, 2009 10:13 przez bartonq, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » wt wrz 08, 2009 13:53

napisalme ze przy kontroli moga ci dowod wziac a nie ze przy pierwszej.... .... napisz czego ty tu oczekujesz jak wszystko zalezy na kogo trafisz...... jeden ci napisze ze u niego wmiescie sie nitk nie czepia a u ciebie moze byc tak ze zaraz bedzie duzy problem wic taka opinia ci nic nie da

p.s. niemasz wiekszych problemów ??? niz zasmieciac forum takimi postami
Ostatnio zmieniony wt wrz 08, 2009 13:54 przez tomekzabrze, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości