JAK UNIKNĄĆ ZAPŁATY MANDATU??? POMOC

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
skorman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 24, 2009 01:01
Lokalizacja: Kotórz Mały k/Opola

JAK UNIKNĄĆ ZAPŁATY MANDATU??? POMOC

Post autor: skorman » śr sie 12, 2009 17:15

Witam. Chciałbym prosić kogoś o pomoc z tym co mam zrobić zeby nie zapłacic mandatu.
Dostałem nandat wysokości 500zl za przekroczenie prędkości (wideoradar) miało to miejsce w święta wielkanocne. Chciałem to olać z tego zwględu ze jestem na utrzymaniu rodziców i nie mam dochodów i jeszcze sie uczę. lecz dzisiaj popołudniu zapukał do mnie komornik który przyszedł po kase której nie dostał bo powiedziałem ze nie mam a on na to ze przyjdzie 21.08 po 200zł i potem znowu i znowu. Zapytałem go co bedzie jak nie zapłace to powiedzial ze wejdzie na nieruchomość a ja mu ze to własność rodziców i nie moze ich karać za mnie a on ze mi zabieże telefon komórkowy :rotfl: a ja mu ze to tez ojca jest własnoc a on na to ze moze. tak sie skonczyła rozmowa. I teraz co mi radzicie zrobic (oczywiście zeby nie zapłacic). Słyszałem ze moge isc do Użędu Skarbowego z prośbą o umożenie mandatu z powodu ze nie mam dochodów i własnosci albo wpłacac na konto mandatu co jakis czas po głupie 5zeta i bedą widziec ze spłacam i nie będą mnie nachodzic. Aha jedynie co mam na własnośc to mojego Golfa ale w papierach jestem współwłaścicielem z mamą zeby mieć zniżki.


PROSZĘ O POMOC
Ostatnio zmieniony śr sie 12, 2009 19:07 przez skorman, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr sie 12, 2009 17:17

to był videorejestrator czy fotorejestrator???



Awatar użytkownika
skorman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 24, 2009 01:01
Lokalizacja: Kotórz Mały k/Opola

Post autor: skorman » śr sie 12, 2009 17:18

Video. Jechali za mną i mnie nagrali


Moja biała perła:

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr sie 12, 2009 17:18

Domniemam że mandat przyjąłeś, możesz zwrócić się z wnioskiem/prośbą o rozłożenie na raty, na anulowanie nie licz. Przyjęty mandat jest prawomocny



Awatar użytkownika
skorman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 24, 2009 01:01
Lokalizacja: Kotórz Mały k/Opola

Post autor: skorman » śr sie 12, 2009 17:22

mettenos pisze: możesz zwrócić się z wnioskiem/prośbą o rozłożenie na raty,
Czytałem gdzieś na forum ze nie musze pisac zadnego wniosku tylko samemu co jakis czas wplacac na te konto po np 10zl i w temacie wpłaty pisac czesc1,czesc2,czesc3...itd az kiedys caly splace a Użąd bedzie widzial ze place to nie bedzie mnie odwiedzac.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr sie 12, 2009 17:26

skorman pisze:
mettenos pisze: możesz zwrócić się z wnioskiem/prośbą o rozłożenie na raty,
Czytałem gdzieś na forum ze nie musze pisac zadnego wniosku tylko samemu co jakis czas wplacac na te konto po np 10zl i w temacie wpłaty pisac czesc1,czesc2,czesc3...itd az kiedys caly splace a Użąd bedzie widzial ze place to nie bedzie mnie odwiedzac.
głupty pisali, musisz zwrócić się pisemnie do wlaściwego miejscowo urzędu wojewódzkiego

Wymagane dokumenty
1. Zaświadczenie potwierdzające wysokość dochodu osiąganego z tytułu:
- wynagrodzenia za pracę (z ostatnich trzech miesięcy poprzedzających złożenie wniosku), wynagrodzenia z tytułu umowy - zlecenia, umowy o dzieło,
- prowadzenia własnej działalności gospodarczej, dochodów osiąganych z gospodarstwa rolnego, dochodów osiąganych z najmu, dzierżawy,
- uzyskanych świadczeń rentowych lub emerytalnych, a także świadczeń z pomocy społecznej i funduszu alimentacyjnego,
- pobieranych świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa,
- pobieranych zasiłków: rodzinnego, pielęgnacyjnego, wychowawczego, dla bezrobotnych.

2. Dokument potwierdzający przysługujące prawa majątkowe w stosunku do majątku ruchomego i nieruchomego.
3. Dokument potwierdzający posiadanie statusu osoby bezrobotnej.
4. Dokumenty potwierdzające stałe obciążenia z tytułu:
- opłat za lokal mieszkalny,
- opłat za użytkowanie wieczyste,
- podatków od nieruchomości,
- opłat za dostarczane media,
- spłat rat zaciągniętych kredytów,
- kosztów leczenia i rehabilitacji wnioskodawcy i osób będących we wspólnym gospodarstwie,
- obowiązku alimentacyjnego,
- innych zobowiązań.

5. Dokument wyjaśniający, czy współmałżonek i inni członkowie rodziny będący we wspólnym gospodarstwie pozostaje bez pracy (zaświadczenie z urzędu pracy), czy też wspólnie przyczyniają się finansowo do utrzymania gospodarstwa domowego (zaświadczenie o osiąganym dochodzie).

6. Kopia dowodu osobistego (wraz ze stroną o wpisie dzieci) lub kopia odpisu aktu urodzenia dziecka.

7. Kopia mandatu karnego kredytowanego (odcinek „C”) lub kopia tytułu wykonawczego.

Termin załatwienia sprawy
1 miesiąc


[ Dodano: Sro 12 Sie, 2009 ]
skorman pisze: pisac czesc1,czesc2,czesc3...itd az kiedys caly splace a Użąd bedzie widzial ze place to nie bedzie mnie odwiedzac.
:rotfl: jak wydaje ci się że "urząd będzie myślał" to jesteś w błędzie



Awatar użytkownika
skorman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 24, 2009 01:01
Lokalizacja: Kotórz Mały k/Opola

Post autor: skorman » śr sie 12, 2009 17:33

Tylko ze z tych wymaganych dokumentów nie posiadam żadnego poza dowodem osobistym. a moge se tak placac jak napisalem powyżej??


Moja biała perła:

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr sie 12, 2009 17:36

skorman pisze:Tylko ze z tych wymaganych dokumentów nie posiadam żadnego poza dowodem osobistym. a moge se tak placac jak napisalem powyżej??
a nie posiadasz statusu bezrobotnego??? jesteś uczniem? studentem chyba nie! tak jak opisałeś nie możesz robić bez zgody urzędu
Ostatnio zmieniony śr sie 12, 2009 17:37 przez doggie, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
skorman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 24, 2009 01:01
Lokalizacja: Kotórz Mały k/Opola

Post autor: skorman » śr sie 12, 2009 17:47

czyli musze zabrać zaświadczenie ze szkoły o tym że sie uczę?? moge to zrobic osobiście w urzędzie czy pisemnie?? a jest szansa zeby mi go całkiem cofneli?? bo powiem ze nie zaplace bo nie mam z czego.


Moja biała perła:

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr sie 12, 2009 17:52

skorman pisze:czyli musze zabrać zaświadczenie ze szkoły o tym że sie uczę?? moge to zrobic osobiście w urzędzie czy pisemnie?? a jest szansa zeby mi go całkiem cofneli?? bo powiem ze nie zaplace bo nie mam z czego.
zaświdczenie ze szkoły, najlepiej udaj się osobiście do urzędu i tam dostaniesz gotowy druk/wniosek do wypełnienia. Moim zdaniem są niiiiikłe szanse na całkowite anulowanie. Jak nie zapłacisz to komornik wejdzie a jak nie masz rzeczy, które mógłby zająć to w ostateczności grozi odsiadka w AŚ/ZK w przeliczeniu na stawki dzienne

[ Dodano: Sro 12 Sie, 2009 ]
ps. zmień może treść i tytuł tematu bo odpowiadając wprost to należy go zapłacić :grin: napisałeś "jak NIE uniknąć płacenia mandatu"



hanys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: sob lut 24, 2007 01:08
Lokalizacja: Oss(Holandia)
Kontakt:

Post autor: hanys » śr sie 12, 2009 21:34

Masz komornika pod którego podlegasz i z nim się dogadaj a nie bedziesz milion urzędów papierami zarzucał.Komornik może bez żadnych problemów rozłożyć spłatę na raty(przynajmniej mnie tak zrobił).Areszt raczej Ci nie grozi bo ucznia nie posadzą a urząd skarbowy jest cierpliwy i jak w końcu zaczniesz pracować legalnie po szkole to już oni bedą o tobie pamietać :grrr: :chytry:
ps na anulowanie nawet nie licz



Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: patryk2340 » śr sie 12, 2009 22:25

skorman, miałem jakiś czas temu to samo- też miałem do zapłaty kilkaset zł, a jako uczeń teoretycznie żadnych dochodów itd. Oczywiście nie miałem kasy, by od razu zapłacić całą sumę, ale dogadałem się z komornikiem, płaciłem jakieś 20 -30zł tygodniowo aż wszystko spłaciłem. On był zadowolony, że pieniądze w jakiś sposób odzyskuje, a ja że nie musiałem płacić wszystkiego naraz :grin:
Radzę więc pogadać z komornikiem, a nie się z nim kłócić- niby zatruwa życie, ale jak by nie patrzeć to tylko jego robota :bigok: pozdro


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

Awatar użytkownika
skorman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 24, 2009 01:01
Lokalizacja: Kotórz Mały k/Opola

Post autor: skorman » czw sie 13, 2009 12:13

w sumie macie racje. dzisiaj zajrze do urzędu i jak nic nie zdziałam to dogadam sie z komornikiem.


Moja biała perła:

rado_77
stały bywalec
stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: pn paź 13, 2008 11:55
Lokalizacja: Centrum

Post autor: rado_77 » pn sie 17, 2009 17:26

Rozumiem, że mowa jest o poborcy skarbowym a nie komorniku, komornik jest sądowy, egzekucją w administracji zajmują się poborcy skarbowi. Za wykroczenia nieletniego płacą jego opiekunowie prawni, czyli rodzice. Najlepiej dogadać się z poborcą i bez problemu rozłoży na raty.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości