Odłamek z mostu spadl mi na szybe i ją uszkodził.

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
michalk86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: wt cze 03, 2008 20:15
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Odłamek z mostu spadl mi na szybe i ją uszkodził.

Post autor: michalk86 » pn kwie 06, 2009 21:58

Witam, ostatnio miala miejsce taka sytuacja, ze jadac droga krajowa nr 86 w katowicach, przejezdzajac pod jednym z wiaduktow 'cos' prawdopodobnie jakis odlamek/kamyk spadl mi na szybe z ogromna sila i ja rozwalil. Uderzenie bylo tak mocne ze czesci szyby wpadly do srodka samochodu, a pajaczek zrobil sie na 1/4 szyby.
Teraz pytanie, jutro planuje jechac w to miejsce, zatrzymac sie wezwac policje zeby sporzadzili notatke i potem udac sie do zarzadcy drog. Z tym ze mam watpliwosci i zastanawiam sie czy nie lepiej bedzie poszukac jakiejs dziury i zgonic ze jadacy samochod z drugiej strony jak sie mijalismy wjechal w ta dziure i z niej polecial mi kamien. Wtedy mialbym lepsza podkladke, bo mozna udokumentowac ta dziure na fotografii i jakos lepiej to ugrysc. Bo watpie, ze uwierza mi, ze z wiaduktu spadlo mi cos, a poza tym nie bede w stanie tego udowodnic zadnym zdjeciem, bo nie wejde na 6 metrowa drabine zeby szukac uszczerbka.

Macie moze jakies pomysly albo porady? Bo nie wiem czy isc i zglosic tak jak to wyglada czyli z wiaduktu mi spadl jakis odlamek ? Czy lepiej pokombinowac z ta dziura?

Szyba jest oczywiscie do wymiany, samochod to vw golf IV.

Dzieki za wszelka pomoc, pozdrawiam.



Awatar użytkownika
ozz
Adwokat Diabła
Adwokat Diabła
Posty: 489
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 20:01

Post autor: ozz » pn kwie 06, 2009 22:19

ja tam nie wiem :crazy: ale jedno wydaje mi się dość oczywiste-> szkoda że robisz tę akcję na drugi dzień bo to obniża wiarygodność. pewnie opytmalnie byłby zatrzymać się od razu i wezwać gliny.

tak mi się wydaje.
ozz


moje mk4: viewtopic.php?f=89&t=171598&hilit=ozz" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
michalk86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: wt cze 03, 2008 20:15
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: michalk86 » pn kwie 06, 2009 22:26

nie mialem wtedy na to czasu, poza tym co za roznica czy zrobie to od razu, czy za godzine czy na drugi dzien ? zadna. Deszcz nie padal, szyba sie nie ubrudzila od wycieraczek, odlamki dalej leza mi na desce rozdzielczej bo nic nie sprzatalem.



Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

Post autor: krzychu195 » pn kwie 06, 2009 22:32

ano taka że tego samego dnia mogłeś mieć jakiegoś świadka, równie dobrze może wyjść że poświadczasz nie prawdę itd...
teraz jak to mówią jest już po ptakach,

[ Dodano: 06 Kwi 2009 22:34 ]
co do drugiej opcji - to równie dobrze możesz dogadać się z kolegą że by poszło z jego OC na twoją szybę - że niby gwałtownie ruszył :green_fuck: :green_fuck:



Awatar użytkownika
michalk86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: wt cze 03, 2008 20:15
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: michalk86 » pn kwie 06, 2009 22:38

ta, na pewno znajde losia ktory sie podlozy i tym samy straci znizke na swoim oc :P



Awatar użytkownika
wajda1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw maja 03, 2007 20:45
Lokalizacja: Stargard Szczecinski-Morzyczyn
Kontakt:

Post autor: wajda1 » wt kwie 07, 2009 12:24

z dziura może i dobry pomysł,ale pomyśl czy chce ci się użerać z zarządca drogi kilka miesięcy z powodu szyby,która będzie cie kosztować jakieś 200-300zl! może i nie mało,ale latając po sadach komendach itd itp stracisz kupę czasu i nerwów itd itp ja na twoim miejscu bym odpuścił :grin:


[url=http://imageshack.us][img]http://img217.imageshack.us/img217/1164/95ad095b5ec71a8apa6.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Odłamek z mostu spadl mi na szybe i ją uszkodził.

Post autor: doggie » śr kwie 08, 2009 00:23

michalk86 pisze:Witam, ostatnio miala miejsce taka sytuacja, ze jadac droga krajowa nr 86 w katowicach, przejezdzajac pod jednym z wiaduktow 'cos' prawdopodobnie jakis odlamek/kamyk spadl mi na szybe z ogromna sila i ja rozwalil. Uderzenie bylo tak mocne ze czesci szyby wpadly do srodka samochodu, a pajaczek zrobil sie na 1/4 szyby.
Nie masz praktycznie żadnych szans na odszkodowanie, inaczej byłoby, jeżli była to część wiaduktu, jakiś jego odłamek np. filaru, natomiast jeżeli jest to "śmieć" zrzucony z jezdni wiaduktu przez przejeżdżający pojazd, to tak jak napisałem wyżej, nie masz szans. Niby zarządca drogi ma obowiązek utrzymania jej w należytym stanie i czystości, ale taką sprawę przegrasz, ponieważ zarządca stwierdzi, że drogę tę utrzymuje w należytym stanie i czystości, a odłamek ten mógł przed chwilą rzucić jakiś dzieciak, albo mogł wypaść z paki przejeżdżającego n/n samochodu, a na to nikt nie ma już wpływu.

[ Dodano: 08 Kwi 2009 00:27 ]
ozz pisze:pewnie opytmalnie byłby zatrzymać się od razu i wezwać gliny.

tak mi się wydaje.
ozz
w tym przypadku i tak to nic by nie dało



Awatar użytkownika
sipowitz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 10:32
Lokalizacja: III RP

Post autor: sipowitz » ndz lip 12, 2009 11:03

Jeśli mogę się w wtrącić, PZU od niedawna wprowadziło ciekawe ubezpieczenie, nazywa się chyba "szyby" nie pamiętam dokładnie, można sobie ubezpieczyć komplet szyb w aucie i po zdarzeniu można je naprawić lub nawet wymienić na nową, ale niestety zamiennik. Robi się to w sieci warsztatów Auto Szyby Jaan. Koszt ubezpieczenia relatywnie niewielki w stosunku co do ich wartości. I nie ma to żadnego związku z utratą zniżek.


Pozdrawiam,
Andy

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » ndz lip 12, 2009 12:20

Z kamieniami spadającymi z aut jadących przed Tobą, mijających Cię sobie daruj, kiedyś mijała mnie ciężarówka i spadł kamieniem z niej, rozbiła mi szybę, pojechałem na policję, straciłem pół dnia, a w ostateczności i tak przyszło pismo, że za mało świadków coś tam coś tam :helm:


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » ndz lip 12, 2009 16:13

nic ci nie da zgloszenie policji czy stwierdzanie ze przez dziure cos ci polecialo w szybe, jesli nie jestes w stanie udowodnic ze wiadukt ma jakis uszczerbek konstrukcji to jedyne co mozesz to skorzystac z AC albo wymienic na wlasny koszt.


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości