rejestracja anglika w polsce?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Rafal.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:40
Lokalizacja: Bolton

rejestracja anglika w polsce?

Post autor: Rafal. » pt maja 29, 2009 13:01

Jak wygląda sprawa rejestracji samochodu z kierownica po prawej stronie bez przekładki? Wiem, że kiedyś było to niemożliwe, ale jak wygląda sprawa obecnie? Coraz częściej spotykam się z sprzecznymi opiniami i niektórzy twierdza, że jest to możliwe. Może ktoś na forum próbował zarejestrować anglika? Zależy mi na zarejestrowaniu i ubezpieczeniu samochodu w Polsce i zastanawiam się czy jest to możliwe albo będzie możliwe.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: rejestracja anglika w polsce?

Post autor: doggie » pt maja 29, 2009 21:10

Rafal. pisze:Jak wygląda sprawa rejestracji samochodu z kierownica po prawej stronie bez przekładki? Wiem, że kiedyś było to niemożliwe, ale jak wygląda sprawa obecnie? Coraz częściej spotykam się z sprzecznymi opiniami i niektórzy twierdza, że jest to możliwe. Może ktoś na forum próbował zarejestrować anglika? Zależy mi na zarejestrowaniu i ubezpieczeniu samochodu w Polsce i zastanawiam się czy jest to możliwe albo będzie możliwe.
na chwilę obecną nie ma prawnej możliwości zarejestrowania anglika z kierownicą po prawej stronie (bez przeróbki) w Polsce, z tego co wiem, to jest to dopiero w fazie debaty, tzn. nasi kochani (p)osłowie nad tym myślą i być może za jakiś czas będzie taka możliwość - na razie nie ma

http://auto.wieszjak.pl/zakup-rejestrac ... ujesz.html
Ostatnio zmieniony pt maja 29, 2009 21:12 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Rafal.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:40
Lokalizacja: Bolton

Post autor: Rafal. » pt maja 29, 2009 22:02

Tak jak myślałem, praktycznie jest to niemożliwe. Słyszałem o tym światełko w tunelu i o nagłośnieniu tego tematu. Teoretycznie jest to niemożliwe, ale już niejednokrotnie słyszałem, że ktoś widział samochód z kierownica po prawej stronie na polskich blachach i zastanawiałem się jak to możliwe.

Co sadzicie o tej aukcji:
http://www.allegro.pl/item612468828_rej ... rakow.html
Ostatnio zmieniony pt maja 29, 2009 22:04 przez Rafal., łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt maja 29, 2009 22:05

Rafal. pisze:Tak jak myślałem, teoretycznie jest to niemożliwe. Słyszałem o tym światełko w tunelu i o nagłośnieniu tego tematu. Teoretycznie jest to niemożliwe, ale już niejednokrotnie słyszałem, że ktoś widział samochód z kierownica po prawej stronie na polskich blachach i zastanawiałem się jak to możliwe.

Co sadzicie o tej aukcji:
http://www.allegro.pl/item612468828_rej ... rakow.html
Oferuję kompleksowy sposób umożliwiający jazdę samochodem z kierownicą po prawej stronie po Polsce. Pośredniczę w wykonaniu przeglądu, który uprawnia do wykupu ubezpieczenia samochodu na miejscu w Polsce w jednej z najtańszych firm. Szczegółowe informacje pod nr tel: 790399719
do legalnych sposobów to raczej wg mnie nie należy



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » ndz maja 31, 2009 01:02

w Polsce jedyne auto jakie mozna zarejestrowac z kiera po prawej to auto ktore nie bylo produkowane w innej wersji lub jest pojazdem unikatowym, zabytkowym


na kazde inne nie da ci nikt badania tech dopuszczajacego do ruchu i zaden ubezpieczyciel nie da ubezpieczenia

a ta aukcja to jakis wałek


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
MaxG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob lis 01, 2008 17:05
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: MaxG » czw cze 04, 2009 21:19

Nie zarejestrujesz anglika w Pl. co ciekawe bez problemu zarejestrujesz auto z kierownica po lewej stronie w Anglii:) Prawo Europejskie nie jest przestrzegane w naszym pięknym kraju:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości