jak z Vana (cieżarówki) zrobic osobówke???

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

jak z Vana (cieżarówki) zrobic osobówke???

Post autor: -pawlo111 » pt sie 10, 2007 10:02

mam na oku fajnego golfa tyle tylko ze to VAN w TDI i interesuje mnie czy jest mozliwosc przerobienia go na osobowke. Tylna kanape i pasy bym miał tylko kwestia papierów :-/ :?: :?: :?:

dodam jeszcze ze nie jest biały :mrgreen:


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

aegiss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: śr cze 14, 2006 09:35
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: aegiss » pt sie 10, 2007 10:18

o ile dobrze sobie przypominam to trzeba zrobic badanie techniczne ( nie wiem jaka cena), potem z wynikiem do urzedu komunikacji i przerejstrowac z ciezarowego na osobowy(150 zeta)
W combiku od starszego tez jest kratka (zarejstr. jako ciezarowy) ale dolna plyta wycieta - jak na razie nie było zadnych problemów.
Ostatnio zmieniony pt sie 10, 2007 10:18 przez aegiss, łącznie zmieniany 1 raz.


Nie pytaj próżno,bo nikt sie nie dowie.Jaki nam koniec szykują bogowie.

Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: -pawlo111 » pt sie 10, 2007 10:24

oki jak by mial ktos jeszcze cos do dodania to piszcie


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » pt sie 10, 2007 11:41

-pawlo111 pisze:oki jak by mial ktos jeszcze cos do dodania to piszcie
Tak musisz pojechać na stacje diagnostyczną ale nie taka zwykła ale taką która ma uprawnienia do takich badań (wiem gdzie taka jest u mnie ale to nic nie pomoże :bajer: )

Tam musisz pojechać samochodem już osobowym tn. kanapa pasy 3 szt i zagłówki ale nie jestem pewien ja to robiłem na aucie które miało zagłówki więc był okejas.

Na tej stacji dadzą ci papier z danymi pojazdu i wydrukiem od urzędu ale przeddtem skierują cię do warsztatu na sprawdzenie poprawności wyposarzenia albo zrobią to u siebie jezeli maja też warsztat (wiadomo) to wszystko kosztowało 3 lata temu ok 300 pln.

Potem jedziesz do wydziału komunikacji i zmieniają dowód tylko (blachy zostaja te same) więc płacisz ok 70 zł. Chyba że chcesz unijne rejestracje do jeszcze płacisz za blachy i masz znowu te same numery tylko że unijne.



Awatar użytkownika
fredric
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 02, 2006 21:49
Lokalizacja: kozienice
Kontakt:

Post autor: fredric » pt sie 10, 2007 15:14

a jak nie masz znizek w oc to sobie najpierw oplac OC.na vana duzo taniej i niema zwyzki za wiek :) potem do diagnosty na przeglad. robilem tak z polo zaoszczedzilem jakies 300zl



Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: -pawlo111 » pt sie 10, 2007 19:13

cos juz wiem. Znajomy wlasnie przerabia. Na stacje sie jedzie diagnostyczna i tam ci sami sciagaja kratke za 50 zeta i daja papirek do wydzialu komunikacji. Co dalej nie wiem bo jest w trakcie


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

dzimi88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn sie 11, 2008 23:07
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Kontakt:

Post autor: dzimi88 » czw lis 26, 2009 16:02

podrzucam pytanie do temtu :) :

Witam serdecznie, jak to według prawa wygląda jeżeli chodzi o przerobienie auta z ciężarowego na osobowe. Sprawa polega na tym, że posiadam na oku za drobne pieniądze Chryslera Voyagera zarejestrowanego jako ciężarowy samochód z 2 siedzeniami z przodu. Czy według polskiego prawa można zarejestrować to auto w Polsce jako ciężarowe (by uniknąć 19% podatku na auta osobowe powyżej 2000 cm3) a dopiero podczas następnego przeglądu założyć do niego siedzenia przez uprawnioną firmę do tego (jak ktoś ma namiary to chętnie je wezmę, ale koniecznie musi to być firma z uprawnieniami do takich rzeczy, lub pod jakim hasłem szukać tego w google) i pojechać na rejestrację z możliwością jego przerejestrowania na osobowy. Jakie to są koszty i czy Państwo nie będzie chciało ode mnie wyciągnąć tego 19% podatku ponownie podczas przerejestrowania tego auta na osobowe. Proszę mi powiedzieć jak to jest. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.


Piszę po polskiemu ;P
Staram się zawsze być miły
Ale człowiek czasami się myli ;P

Awatar użytkownika
wojtek98
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lip 12, 2006 18:54
Lokalizacja: Dolnyslask-Nord / Milicz
Kontakt:

Post autor: wojtek98 » wt gru 01, 2009 23:57

Kupilem golfa w dowodzie pisalo ( samochod ciezarowy ) ok :D golf to golf ,
Ide do urzedu komunikacji wszystko oki zarejestrowali tak jak bylo czyli ciezarowy .

Ide do ubezpieczalni jako ze bylo ubezpieczenie zaplacone m-c temu przejmuje ubezpieczenie po poprzednim wlascicielu i dalej ( kontynuacja ) .

Pani spiasal co i jak i tu mowi ( widze ze to auto ciezarowe ) i chyba bedzie inna skladka mi nogi sie ugieły :crazy: , ale zaraz zobaczyla poprzedniom skladke i mowi ze ( skladka jest palcona na auto osobowe ) i tak tez napisala nową umowe ( kontynuacja starej ) tyle ze na mnie .

Po miesiacu przyszedl list z ubezpieczalni ( doplata korekta czyli 2 rata ) place kontynuacje po poprzednim wlascicielu ale normalnie na osobowy .

Auto jest ubezpieczone w MTU niewiem jak by to bylo w innej ubezpieczalni .

Teraz mam ubezpieczenie zaplacone na rok zobaczymy co wymysla po roku :D
W dowodzie pozostaje (auto ciezarowe ) mi to nie przeszkadza . :D


Niema jak to stary dobry VW !

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr gru 02, 2009 00:01

trzeba jechac na przeglad zeby stwierdzili ze auto jest przystosowane na osobowe i wykreslili z dowodu ciężarowy


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości