[Góry] Krościenko, Grywałd i Trzy Korony

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

FluorescentDye
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 22:48
Lokalizacja: Łódzkie
Kontakt:

[Góry] Krościenko, Grywałd i Trzy Korony

Post autor: FluorescentDye » ndz mar 16, 2014 20:06

Całość skopiowana z Forum VAG ŁÓDZ - postanowiłem i tu się nieco pochwalić..:)


Tak wiec przeglądając forum natknąłem sie na dość ciekawy wątek w którym wreszcie moge sie rozpisać (tak lubie pisac) ale postaram sie w miare zwięźle i na temat ;)

Otóż w Sierpniu 2013 roku wybrałem sie z moją paczką do Kroscienka, miejscowość już była kilku z nas dobrze znana z poprzedniej wycieczki z której właściwe nie mieliśmy nic. Tak wiec plan by zobaczyć ciut więcej.

Znaleźliśmy domek na 10 osób w bardzo przystępnej cenie (nawet nieco śmiesznej) - http://www.kroscienko-noclegi.net.pl/no ... informacje
Ale domkiem go nazwać nie można - wielka 2 piętrowa chałupa :D parter i 1 piętro jest do użytku przyjezdnych. Właścicielka Pani Iza może niezbyt rozgarnięta ale wysyła umowę najmu.. wiec wszystko z zabezpieczeniem 2 stron. Pani Iza mieszka gdzieś w Polsce.. Gospodarstwa pilnuje Pan Wiesiek - naprawdę porządny facet. Cisza nocna - o ile jest sie w domu to nie obowiązuje ;D

Z owego domu do miasta (Kroscienko nad Dunajcem) jest około 7km, oczywiście niedaleko domku czyli we Wsi Grywałd tez sa sklepy z całym potrzebnym zapleczem.


Z atrakcji w kroscienku.. miasteczko położone nad Dunajcem wiec dosc malownicze, obfite w jadalnie, pizzerie, większe i mniejsze sklepy.

Jednym z celów podróżny było zdobycie szczytu jednego z trzech koron - czyli bardzo dłuuuuuuuuuuga trasa. Wejście na szczyt, później zejście z drugiej strony (idac inna trasa niż ta która sie wchodziło)
Zejście na część Słowacji (tak dementuje, alkohol dosc tani - a taki schłodzony po wędrowce po górach jest chyba najlepszym energetykiem na świecie - w naszym przypadku złoty bazant)
I oczywiście znowu długa wędrówka szlakiem wzdłuż Dunajca (byłą również możliwość spływu tratwą dla tych którym by sie juz nie chciało) Po drodze na szlaku polecam lekkie zboczenie i wpadnięcie do Klasztoru Czerwonego Mnicha - zachwalane przez największego piwosza jakiego znam czyli mojego profesora od Mechaniki. Nam niestety sie nie udało tam trafić z braku sił. Na końcu szlaku dochodzimy do miasteczka... nie pamiętam juz nazwy - w każdym razie tez dość znane i lubiane przez turystów.

Trasa marszem liczyła około 40Km - tak włączając zdobycie trzech koron.


Poza marszem po górach kroscienko ma tez inne atrakcje - jest tam park linowy i tor quadowy (ceny jednak jakos mało zachęcające)

niedaleko Kroscienka sa tez rożnego rodzaju mniejsze miejscowości, wsie itp, itd My jeździliśmy również popływać w Dunajcu bo pogoda sprzyjała 8) 8) 8) tak wiec trochę gór i trochę kąpielisk (i tu również mozliowsc wypożyczenia kajaków, rowerków wodnych, łódek jak i rejs promem po dunajcu)

Odwiedziliśmy również kolejkę linową - tam również możliwość przejażdżki bobslejem.



W tym wszystkim fajne jest to ze będąc tam zrobiliśmy co prawda az 200km przez tydzień ale jeździliśmy absolutnie wszędzie bez ograniczeń - bliskość miejscowości jest przyjemnie przerażająca a o ogromie atrakcji - nie wspomnę.


Dla tych którzy kochają zwiedzać zamki tez sie cos znajdzie - bo było ich w sumie dosc sporo w tym jeden węgierski podobno nawiedzony :D


Ale to tylko słowa - mógłbym tak jeszcze kilka godzin opowiadać.. całość najlepiej chyba oddadzą zdjęcia bo widoki... WIDOKI sa nieziemskie :D (nie nie umiemy robić zdjęć, tak żadne zdjęcie nie pokazuje chodzi by w 10% tego co tam widzieliśmy)

ps. nie musze chyba pisac ze na wycieczkę zabrałem mojego poprzedniego VAGa - Golf III Kombi :D


Obrazek
Obrazek
i nasz domek
Obrazek
Obrazek
kościołek w naszej wsi - Grywałd
Obrazek
jedno z odwiedzonych kąpielisk
Obrazek
Obrazek
Obrazek
widok na tame
Obrazek
a tu widok z jednej niepozornej pizzeri - tak było dobre :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jedno z kąpielisk na których była trawa i mozliwośc wyporzyczania rowerków kajaków itp.
Obrazek
owy prom ^^ - my nie korzystaliśmy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
gdzies tam w tle tor bobslejowy
Obrazek
i początek udręki - górki ;D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
polany gdzies w połowie drogi na szczyt - robiło wrażenie. A jeszcze bardzej ciągniki które wjeżdzały tam gdzie ja musiełem na 4 łapkach juz :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
widok z samego szczytu - zdobyty
Obrazek
tatry w oddali
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Słowacja :o
Obrazek
trasa Dunajec - i wspominane tratwy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jeden z naszych wehikułów
Obrazek
i mój Dieselek w pełnej krasie :D
Obrazek
raj dla tych co kochają jeździć - cały czas serpentyny!
Obrazek
a na koniec mglisty powrót do domku


łącznie wskoczyło mi do licznika 1000km tak samo w cienkim - mam nadzieje ze nie zanudziłem i cos pokazałem. PozdraVWiam Fluorek :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości