WCZASY - CHORWACJA !!!

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: $iwy » pn sie 01, 2011 19:55

Jak w tamtą stronę lecieliśmy to w Czechach zaczęło padać a skończyło pod Zagrebiem :) i tak jak piszesz, momentami tak lało że masakra.



Awatar użytkownika
Bad_Boy
Go Hard Or Go Home...
Go Hard Or Go Home...
Posty: 207
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 11:50
Lokalizacja: Mazowieckie / Lubelskie

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Bad_Boy » wt sie 09, 2011 21:20

Widzę fajnie mieliście koledzy. Ja planuję jakiś dalszy wypad zrobić na kolejne wakacje, bo niestety teraz już nie da rady :(

Powiedzcie.. żeby lecieć na CRO tak średnio ile trzeba przygotować pln ? (łącznie z paliwem, winietkami, noclegi itp)

Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » wt sie 09, 2011 21:39

Bad_Boy, Koło czterech,pięciu tysięcy tak spokojnie,bez jakiś szaleństw :bajer:



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » wt sie 09, 2011 21:56

bongo pisze:Bad_Boy, Koło czterech,pięciu tysięcy tak spokojnie,bez jakiś szaleństw :bajer:

Oczywiście na całą rodzinę :bajer: :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » wt sie 09, 2011 22:21

Bad_Boy, dzisiaj...
na jakieś 5 dni tam + 2 jazdy ... z częściowym żarciem z Polski, spaniem pod namiotami i najdalej w okolice Zadaru... ok 1300-1500 na głowę...
Ceny ON miażdżą...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » wt sie 09, 2011 22:50

Haki pisze:Oczywiście na całą rodzinę
Oczywiście,miałem na myśli 2+1 :pub:
Piasek pisze:na jakieś 5 dni tam + 2 jazdy ... z częściowym żarciem z Polski, spaniem pod namiotami i najdalej w okolice Zadaru... ok 1300-1500 na głowę...
Pozwole sie nie zgodzić z szanownym kolegą :bajer: W zeszłym roku byłem na Ciovo,a więc dalej niż Zadar z tego co pamietam o ponad sto kilometrów,paliwa spaliłem za dwie i pół stówy z groszem w jedną stronę,miałem apartament z sypialnią,kuchnią,łazienką i tarasem z widokiem na morze,za 35 Euro za dobę,co przy kursie 4 zł daje nam 1960zł za dwa tygodnie,i to bez dojazdu :bajer: Dodając do tego cenę paliwa,opłat za autostradę w CRO,wydaniem w granicach dwóch tysięcy na miejscu już,daje nam po 2300 na łeb,nie licząc córki,jakkolwiek jej udział w wydawaniu kasy był całkiem spory :bajer: Więc gdzie porównanie do 5 dni pod namiotem za 1500zł od łebka?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » wt sie 09, 2011 23:49

Bongo bo kolega Piasek na BOGATO się bawił pod namiotem ... wiesz - impreza przy Oźujsku --- do tego co dzień pełen namiot Chorwatek ( oczywiście żartuję ) i podpisuję się pod tym co napisał Bongo...

Mnie na 2 osoby ze wszystkim impreza wyniosła niecałe 4 tys zł ... na 12 dni ... Apartament 40m od morza :bigok: sporo piwka , jakieś wycieczki ( KRKA - SPLIT - TROGIR ) owoce .. bo niestety Figi dopiero dochodziły i nie było co zerwać ... obiady ...

a to dla was koledzy :bajer: myślę ,że napis na koszulce wyjaśni wszystko :pub: HVALA WAM

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

lukjach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 27, 2009 16:58
Lokalizacja: Toruń

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: lukjach » śr sie 10, 2011 00:29

Ruszam w poniedzialek :food: , bede mogl o kosztach i w ogole napisac po powrocie :hmm:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » śr sie 10, 2011 09:28

bongo, Haki,
myśmy jechali ze znajomymi, także koszty "drogowe" dzieliliśmy na 2 pary. Pomimo faktu iż auta ani paliwa (diesel) nikt nie oszczędzał ale to zawsze tylko połowę płaciłem. Nie jesteśmy wybredni: pasztety made in nie czytaj składu, suszona kiełbasa, namiot, karimaty, a że kamienie gdzieś tam pod żebro właziły... No w końcu wakacje. Co możliwe - mieliśmy ze sobą z Polski. Sporo Biedronkowego żarcia instant, 2 zgrzewki mineralnej, elektryczny mały czajnik + kawy 3w1. Na miejscu kupowaliśmy jedynie pieczywo, nabiał, lody, piwo i wino. Z owocami też ostrożnie bo są sporo droższe. Za każdym razem, ostatniego, przedostatniego dnia szliśmy sobie na obiad do knajpy, na coś lokalnego, coś czego u nas nie serwują. Zawsze znaleźliśmy gdzieś fajną knajpkę (bo był na to czas), gdzieś ukrytą w uliczkach, z dala od głównych deptaków gdzie ceny były bardzo przyzwoite, w której to przepuszczaliśmy całą resztę kun w gotówce jaką mieliśmy ze sobą... Zatem było "na bogato" ale bez przesady, nie co dzień trzeba w knajpach jadać i spać w marmurach... bo w domu też tego nie mam i jakoś mi to nie przeszkadza... poza tym nie po to tam jedziemy żeby czas spędzać w kolejkach do knajp. Bo wiele razy widzieliśmy "rodaków" sterczących w kolejce za stolikiem w pizzerni przy głównej ulicy... jakby u nas pizzy nie było... Nie uważam żebyśmy jakoś oszczędzali kasę bo co chwila a to piwko, a to lody ale nikt absolutnie nie miał ochoty na hamburgero/hot-dog`o/kebabowo/pizzerniane żarcie w długich kolejach bo u nas tych "śmieci" jest pod dostatkiem - ale jak wiele razy było widać... rodacy innej kuchni chyba nie znają... Może to przyzwyczajenia z czasów studenckich kiedy to człowiekowi do funkcjonowania wystarczały buty, śpiwór i piwo dzięki którym przeżył 7 dni w ukraińskich górach...
Moim zdaniem największy koszt tam to noclegi... bo bywały takie pola namiotowe gdzie po zapłaceniu za auto+2 namioty+4 osoby wychodziło po 70zł/osoba !!
kolejny to paliwo. Jeżeli ktoś ma dobre LPG, auto w którym można spać i potrafi umyć zęby mając butelkę mineralki to na prawdę jest w stanie spędzi fajne wakacje za niewielkie pieniądze... My we czwórkę skazani byliśmy na pola namiotowe ale też nikt nie narzekał. Kwestia podejścia do tematy wakacji, tego co chcemy na nich robić, co zwiedzić i jaki cel osiągnąć...
2 lata temu taki wyjazd kosztował nas ok 600zł/osoba, w ub. roku już trochę ponad 900 ale raz że paliwo było znacznie droższe a dwa ze jechaliśmy sporo dalej: od Zadaru aż do samego Dubrownika a tam im dalej, tym drożej: parkingi, bilety wstępu, campingi itp... Także w tym roku, pewnie gdybyśmy pojechali wyszło by kolejne 200-300zł drożej na osobę.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » śr sie 10, 2011 20:30

Ja lecę w niedzielę do Breli na dwa tygodnie,zobaczymy czy podrożało od zeszłego roku.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » śr sie 10, 2011 22:54

bongo pisze:Ja lecę w niedzielę do Breli na dwa tygodnie,zobaczymy czy podrożało od zeszłego roku.

Wg mnie było tak samo jak rok temu ... Paliwo może minimalnie podrożało .. ale też bez szaleństw ...

Reszta w normach ... :bajer: zazdroszczę ... i kto wie czy jak zacznę od 22.08 kolejne 2tyg urlopu to sobie nie skoczę popływać w Adriatyku i przynajmniej Figi będą ..
Spokojnej jazdy i powrotu ,, oraz udanych rodzinnych wakacji Bongo dla Ciebie i innych kolegów ...

Ps - Piasek było jechać dalej dalej na południe -- Później Czarnogóra , Albania ... tam taniej ... kto wie - może za rok tam pojadę :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » czw sie 11, 2011 11:10

Haki pisze:Ps - Piasek było jechać dalej dalej na południe -- Później Czarnogóra , Albania ...
Męczy mnie ten temat cały czas... może na ostatni tydzień wakacji... :helm:
Coś na szybko - spanie w aucie i leżenie na plaży :)


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » czw sie 11, 2011 18:52

Haki pisze:Spokojnej jazdy i powrotu ,, oraz udanych rodzinnych wakacji Bongo dla Ciebie i innych kolegów ...
Dzieki Druhu :pub:



lukjach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 27, 2009 16:58
Lokalizacja: Toruń

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: lukjach » czw sie 11, 2011 19:38

bongo pisze:Ja lecę w niedzielę do Breli na dwa tygodnie,zobaczymy czy podrożało od zeszłego roku.
a ja we wt sie melduje w breli :chytry: jak znajde lokum :blush: bede wypatrywal vlepy :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości