WCZASY - CHORWACJA !!!

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » pt lip 29, 2011 12:15

Haki pisze:3 info -- uważajcie na CB w Austrii -- byłem świadkiem 2 kontroli Polaków i ich radii w autach ... mają tam jakieś swoje przepisy odnośnie CB w małych mobilkach ...
U nas dostępne pasmo to AM zaś u nich jest to zastrzeżone dla służb mundurowych.
Cywilni użytkownicy muszą korzystać z FM`ów...
W Niemczech tez można za to zapłacić i to słono i konfiskata radia CB.
Haki pisze: białego VW SIROCCO ... lepiej zwolnić ... poleciał jak petarda do przodu za BMW na blachach z Poznania ... i za chwilę go miał ... Sirocco jest mocne o czym świadczyło jego TSI i R na prawej stronie :popcorn:
Miał pecha... Jak doliczy mandat (które w Austrii są astronomiczne i do tego w euro) no to tydzień w CHR wyniesie go tyle co 2 tyg na Kubie :bajer:

Kumpel w marcu był w Austrii po auta i po jedno wjechał laweta z przyczepą na osiedle domków (bo miał źle załadowane auta i musiał) a był zakaz. Jak podjechał pod wskazany adres już czekali na niego. 800 euro mandatu !!


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

lukjach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 27, 2009 16:58
Lokalizacja: Toruń

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: lukjach » pt lip 29, 2011 20:10

Haki tez bede lecial ta trasa na makarska, slowenie omijales przez Ptuj jak to na forach polecaja? Gdzie tankowales, zapewne w CRO? Aha jak odpowietrzyc bak przy tankowaniu? Thx



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » pt lip 29, 2011 20:40

lukjach pisze:Aha jak odpowietrzyc bak przy tankowaniu? Thx
krystek007 pisze:Kiedyś na forum czytałem, że można spróbować odpowietrzyć zbiornik paliwa, podobno przy wlewie jest jakiś bolec wciska się go kilka razy... ale sam tego nigdy nie sprawdziłem (nie było potrzeby).
Grzesiekk1982 pisze:Jest takie coś. Przy tankowaniu rurą można t en polec 2-4 razy popchnąć (nie sawia oporu). Po jego wciśnięciu już mi nie odbija jak tankuję
:bigok:
Ale nie zapominaj o właściwościach fizycznych ropy: "puchnie" przy wstrząsaniu i podgrzewaniu.
Jak nalejesz "pod korek" latem, zwłaszcza na polskich drogach... i tak ci nadmiar przelewem wywali na drogę...
Raz, dwa razy można odpowietrzyć ale nie lej pod korek bo i tak to się zmarnuje...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » pt lip 29, 2011 23:16

Jeszcze dwa tygodnie :food:



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » pt lip 29, 2011 23:58

lukjach pisze:Haki tez bede lecial ta trasa na makarska, slowenie omijales przez Ptuj jak to na forach polecaja? Gdzie tankowales, zapewne w CRO? Aha jak odpowietrzyc bak przy tankowaniu? Thx

Łącznie tankowałem 2 razy ... 1wszy we Wrocku ... 2- 60km od wyjazdu na autostradę w drodze powrotnej ... tak jak napisałem ponad 1300 km na zbiorniku z odpowietrzeniem :bajer:

Słowenię mijałem ( zjazd nr 226 na GEESDORF-MURECK - LENART - PTUJ ) BANAŁ jednym słowem ale jak chcesz to mogę Ci podesłać dokładne info ... zresztą jedzie się tam zgodnie z przepisami i nie sposób się zgubić czy źle pojechać ... :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » sob lip 30, 2011 00:11

Haki pisze:tak jak napisałem ponad 1300 km na zbiorniku z odpowietrzeniem
Potwierdzam :bigok: Ja w zeszłym roku rezerwę zapaliłem po blisko 1100km :chytry:



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: $iwy » ndz lip 31, 2011 14:52

Właśnie dzisiaj o 1 rano wpadłem do domu :) było wypas :)
Byłem 1 raz i waliliśmy w ciemno w okolice Splitu (6 osób) a wylądowaliśmy pod Zadarem-Bibinje.10 minut szukania i jest-trafiliśmy całe piętro domu u gospodarza 100metrów kwadratowych 3 sypialnie łazienka,kuchnia z salonem za 80E doba :)
Ogólnie było super, kolejnym razem lecimy chyba znowu do Cro tylko dalej.
Z akcji z Policajami to we Wiedniu ok godziny 23 na tej czteropasmówce lecą lewym dwa Warszawiaki ok 120km/h a za nimi Politi i od razu obaj na prawe pobocze-później już ich nie widziałem na trasie :crazy:
A w drodze powrotnej (godzina 9 rano) ok 40 km od Zadaru w kierunku Splitu wypadek i korek prawie 50km później kolejny i znowu mega korek.Generalnie od Zagrebia do Zadaru był jeden wielki korek.Myślałem sobie że super że tam nie stoimy a tu cyk na granicy CH/Sl korek - nie wiem ile miał ale zaczynał się przed taką stacją benzynową po prawej, później tunel,prosta i bramki i za bramkami kawałek prostej z górki i granica.Staliśmy tam 3 godziny :shock: myślałem że padnę.
Tankowałem w Prudniku i zrobiłem 1181km do zapalenia się rezerwy.Wracając lałem w Zadarze i mam 1010km do teraz i jeszcze paliwa dość ;)
Co TDI to TDI ;)
Szwagier gazownik lał 3 razy w drodze do Cro A4



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » ndz lip 31, 2011 15:20

Co do powrotów i wyjazdów to nigdy nie jadę na Weekend i piątek ... staram się jechać w połowie tygodnia , wtedy na granicach w obie strony max 5-10 autek ... i stania na 10 min ... bo dowody osobiste biorą w ręce i od razu machają by jechać ... Widziałem ,że z paszportami trochę dłużej to trwa :bajer: dlatego mój jest schowany....
Ps - piszesz o korkach od Zagrzebia do do Zadaru ?? masz na myśli ichniejszą Autocestę czy Jadrankę :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: $iwy » ndz lip 31, 2011 15:44

Mam na myśli tą za która się płaci na bramkach :P (chyba autocesta??)
W tamtą stronę lecieliśmy z soboty na niedzielę i granice przekraczaliśmy w nocy-nie było żadnych korków.Niestety dopadły nas one w drodze powrotnej.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » ndz lip 31, 2011 15:52

Autocesta to po ichniemu autostrada :pub: więc na niej ... no niestety zdarza się ...

Pozdrawiam


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: moderns » ndz lip 31, 2011 21:49

a jak z cenami na miejscu??



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » ndz lip 31, 2011 23:13

Fajki - to samo co w PL

Piwo ( Oźujsko - Karlovaćko ) niecałe 9 kun ... odliczając 0,50kuny za kaucję

Reszta jak w PL ... Paliwo - trochę droższe około 5.40/5.50

Nie wiem jakie ceny i czego Cię interesują ... pytaj to napiszę..


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: moderns » pn sie 01, 2011 09:03

tzn ceny np w knajpach za obiad, lody - ale w sumie podejrzewam, że ceny zbliżone do naszych:)



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » pn sie 01, 2011 09:16

$iwy pisze:W tamtą stronę lecieliśmy z soboty na niedzielę i granice przekraczaliśmy w nocy-nie było żadnych korków.Niestety dopadły nas one w drodze powrotnej.
Myśmy 2x jechali w tamtą za dnia a z powrotem na noc i zawsze w dzień korki były pomimo braku wypadków. Korkuje się na punktach kontroli granicznej, na bramkach autostrad i standardowo w okolicach miast. W nocy jest spokój, chłodno (czyli bez klimy) i luźno ale... w Austrii najczęściej leje (za drugim razem jak wracaliśmy to do tego stopnia że staliśmy (jak wielu) na poboczu autostrady 3h bo "siwy dym" normalnie tak lało... Drogi nie było widać. Dojechaliśmy dosłownie do ściany wody i każdy od razu awaryjne i wypatrywanie bariery żeby się do niej przykleić. Także to cośmy nadrobili w CHR i SLO goniąc nocą po 150-170 autostradami praktycznie z pod Dubrovnika to straciliśmy stojąc najpierw w Austrii a później jadąc w ciągłym deszczu aż do samego Cieszyna a i w Polsce popadywało praktycznie aż do Kalisza...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości