WCZASY - CHORWACJA !!!

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » czw lip 21, 2011 23:48

W Zbroić`u jest co rano fajny targ rybny.
Za niewielką kasę można kupić np wypatroszoną kałamarnicę którą przy odrobinie bazylii i soli upieczecie na grill`u znajdującym się na campingu. Rewelacja :food:
Do tego butelka Peliesac`a i szum rozbijających się o skały fal w świetle zachodzącego słońca... :smoke:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: nigol_jom » pt lip 22, 2011 08:58

ja jednak skłaniam się ku znajdowaniu jedzenia lokalnego... jak Piasek, napisał... swoją drogą ciekawe jak taka kałamarnica smakuje...



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: $iwy » pt lip 22, 2011 17:07

Ja w końcu jutro jadę do Chorwacji :)
Mamy trochę jedzenia,wody mineralnej itp ;) walimy w ciemno.Ok 18 wyruszamy z Prudnika 10km od Czech :)



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » pt lip 22, 2011 18:32

Piasek pisze:Za niewielką kasę można kupić np wypatroszoną kałamarnicę
Nie jem niczego,co na mnie patrzy podczas jedzenia :kac:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » pt lip 22, 2011 19:57

$iwy pisze:wyruszamy z Prudnika 10km od Czech
Jak ja bym miał tyle do granicy to bym do Chorwacji na weekendy latał :)
A tu siedzi człowiek w tej centralnej Polsce i gdziekolwiek by nie chciał pojechać to "pińcet" kilometrów od razu, "pińcet" fotoradarów i milicjantów na drogach, których jeszcze nie wybudowali :grrr:
bongo pisze:Nie jem niczego,co na mnie patrzy podczas jedzenia :kac:
Jak weźmiesz w panierce to nie widać bo ma oczy "zasłonięte" :bajer:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

lux4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr cze 11, 2008 17:42
Lokalizacja: podkarpacie

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: lux4 » sob lip 23, 2011 13:31

właśnie wróciłem z CRO, także służę informacją. 4 osoby jechały Golfikiem 4 1.4 przez Słowację, Wegry pod Split. Zwiedzanie Trogiru i Omisia. Spalanie z całej trasy to 7 litrów przy zachowaniu przepisowych prędkości. Ciekawostka dla użytkowników: autostrada do 120 to nawet było momentami 6,5 ale jazda 140 to już 8 litrów. Na Węgrzech zakup winietki 4 dniowej kartą mBanku to koszt 26,34 zł. Najgorzej jak się wraca z powrotem bo przez 50 km od granicy z cro nie ma gdzie kupić winiety a są już kontrole.
W Cro pierwsza bramka do Zagrzebia 36 kun, a dalej do Splitu 157 kun. Można płacić w euro zarówno za autostradę i na stacjach benzynowych. Kurs wymiany na stacjach to 9,3 kn za euro. Benzynka troszkę droższa niż w PL.
Ogólnie jazda po autostradzie bardzo przyjemna, dużo parkingów i stacji. W miastach wszystko ładnie oznakowane. Ceny prakingów w turystycznych miejscach to 8-10 kn za godzinę i nie ma co liczyć na znalezienie darmowego postoju. Policji na drogach nie widać, ale raz stali z radarem na wylocie z tunelu. W sklepach raczej drogo, tak ze 2-3 x drożej niż w PL, także w hipermarketach typu Konzum. Masło 16 kn, chleb 8 kn, czekolada 6 kn, woda 1,5 l 6 kn, piwo 6 kn + 2-3 kn kaucja za butelkę, Pepsi 2 l w promocji 8 kn, mały jogurt 4-6 kn. Arbuz 1,5 kn za kg w Konzum do 4 kn na straganie. I oczywiście lody tylko w gałkach, dość dużych po 6-8 kn za gałkę. W sklepie jakaś masakra z tymi lodami bo najtańsze 5 kn, a jakiś przyzwoity na patyku to 12 kn.
Jak są pytania to odpowiem.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » sob lip 23, 2011 19:29

Jak widać Chorwaci sukcesywnie, co roku podnoszą ceny. Jeszcze ze 2 lata i ceny będą mieli jak na Ibizie i Majorce :panna:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: nigol_jom » ndz lip 24, 2011 21:55

lux4, powiedz jak drogi na Słowacji i Węgrzech. co z płatnymi autostradami tam? i winietki na Węgrzech kupuje sie na stacjach benzynowych?



lux4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr cze 11, 2008 17:42
Lokalizacja: podkarpacie

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: lux4 » ndz lip 24, 2011 22:05

na Słowacji lepsze niż w Polsce, szału nie ma ale i dziur też nie. Ja miałem tylko 30 km autostrady do przejechania koło Koszyc i ją ominąłem boczkiem, aby nie płacić. Na Węgrzech to już poezja, wskakuje się na autostradę i lecimy. Na pierwszej stacji kupuje się winietkę, trzeba podać numer rejestracji. Przez Budapeszt bez navi raczej trudno przejechać i drogi jakby nasze - krzywe i wąskie.



Awatar użytkownika
GregorGT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pt lis 27, 2009 10:48
Lokalizacja: DB
Auto: Golf 7 2.0 TDI był Astra h 1.9 cdti był golf II gtd był golf IV tdi

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: GregorGT » pn lip 25, 2011 08:33

Dziękuję Wam wszystkim za rady :) Oczywiście nadal będę śledził ten temat. Do wyjazdu mam niecałe 4 tygodnie, więc napewno sporo się jeszcze dowiem.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » pt lip 29, 2011 10:31

Jeśli ktoś ma pytania ... to wróciłem wczoraj ... trasa ( Wrocław - Boboszów - Brno - Wiedeń - Graz - ( OMINIĘCIE SŁOWENII ) dalej Maceli - i W okolice Splitu -- dokładnie do Primoszten )

Możecie koledzy nie uwierzyć -- ale Golf z 2 osobami na pokładzie , z rowerami w środku , i masą innych rzeczy .. zalany we Wrocku z 4 krotnym odpowietrzeniem i odczekaniem aż paliwo przestanie się pienić ... zrobił 1320km a rezerwa się jeszcze nie zapaliła :bajer: ... to samo w 2 stronę .. dokładnie mam 2690 km i jeszcze się żyd nie zapalił .. także jestem mega - mega zadowolony .

Pozdrawiam wszystkich Cro maniaków .. i polecam Lignije na źaru + zimne Oźujsko ...

Bala :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Kuncek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 11412
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 14:32
Lokalizacja: Braunsberg
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Kuncek » pt lip 29, 2011 10:47

Też byłem w tym roku, było świetnie :okej:

Siedzieliśmy w Makarskiej, rejs statkiem po okolicznych wyspach (Brac, Tucepi etc..), zwiedzanie Dubrovnika i wiele innych.. Mieliśmy w jedną strone ok 1900km.. średnie spalanie audi a4 2009r. 1.8T 6.7l :food: Jechaliśmy przez Słowację i Węgry, ale tylko w PL taka masakra na drogach :kac:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » pt lip 29, 2011 11:12

Haki pisze:zrobił 1320km a rezerwa się jeszcze nie zapaliła :bajer:
Pogratulować nogi :bigok:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » pt lip 29, 2011 11:26

Piasek pisze:
Haki pisze:zrobił 1320km a rezerwa się jeszcze nie zapaliła :bajer:
Pogratulować nogi :bigok:
Heheh noo noga może nie ciężka .. ale starałem się jechać zgodnie z przepisami .. czyli jak na Autostradzie 130 - to tyle też jechałem ,, no czasem pod 140/150 ale z górek ... itp
Generalnie wychodzę z założenia ,że lepiej zajechać godzinę później jak wcale :bigok:

Ps - dla jadących do CRO -- w okresie letnim nie trzeba jechać u nich na światłach ( mówię o Chorwacji ) ja z tego korzystałem..
2 info -- nie wiem jak w Austrii ( bo niby na wlocie jest wielki znak ,że światła 24h ,ale 80% aut na Autobahnach śmiga bez ... :popcorn: więc nie wiem jak to u nich do końca jest ...
3 info -- uważajcie na CB w Austrii -- byłem świadkiem 2 kontroli Polaków i ich radii w autach ... mają tam jakieś swoje przepisy odnośnie CB w małych mobilkach ...
4 info -- jak jedziecie od Mikulova i wpadacie na nowy odcinek omijający Wiedeń --- patrzcie w lusterka i wypatrujcie białego VW SIROCCO ... jak wam siedzie na dupie .. lepiej zwolnić ... ja mu zjechałem , a On poleciał jak petarda do przodu za BMW na blachach z Poznania ... i za chwilę go miał ... Rozwalił mnie napis z tyłu POOLICE w którym drugie O było jako ten kot z HELLO KITTY :jaja: PS - Sirocco jest mocne o czym świadczyło jego TSI i R na prawej stronie :popcorn:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości