WCZASY - CHORWACJA !!!

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: nigol_jom » wt cze 28, 2011 14:07

link do cennika winietek europejskich.

http://www.pzmtravel.com.pl/informacja- ... owych.html



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » wt cze 28, 2011 20:43

Piasek pisze: Wpadniesz i nim zdążysz zapiać 6-tkę to już masz granicę CHR
Dokładnie,i dlatego ja minąłem całkiem Słowenię,a granice przekraczałem w Letenye-Gorican,nadłożyłem może niecałe 30 km,ale płacić winiety bez sensu,a rydzykować tym bardziej bez sensu :bajer:
Szczególnie że za 150 zł winiety słoweńskiej mam 3/4 baku paliwa,a na całym baku spokojnie zrobiłem całą trasę ze Zwardonia do Trogiru :bigok:



lux4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr cze 11, 2008 17:42
Lokalizacja: podkarpacie

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: lux4 » wt cze 28, 2011 21:35

co do CRO - to w podanym linku "Tabela odcinków i aktualne koszty na stronie klubowej PZM-Info-Tour."
gdzie ta stronka z tabelą? :/



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » wt cze 28, 2011 22:44

lux4 pisze:co do CRO - to w podanym linku "Tabela odcinków i aktualne koszty na stronie klubowej PZM-Info-Tour."
gdzie ta stronka z tabelą? :/

A co dałem wcześniej ??????????


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » śr cze 29, 2011 08:24

bongo pisze:Dokładnie,i dlatego ja minąłem całkiem Słowenię,a granice przekraczałem w Letenye-Gorican,nadłożyłem może niecałe 30 km,
Pod warunkiem że uda się człowiekowi tam trafić bo oznakowania są tak zrobione że wszędzie i w każdym miejscu wywalają na płatną autostradę... Myśmy stracili dobre 40min nim znaleźliśmy drogę zjazdową z Austriackiej jeszcze autostrady na Słoweńskie dukty żeby nie płacić astronomicznie drogiej winiety. Navigacja pomimo ustawienia celu i zmiany dróg i tak uporczywie wywalała na autostradę, mapa papierowa pokazywała że gdzieś tam biegnie zwykła droga a po trafieniu w nią okazało się że była zamknięta. Ustawione bariery i koniec.
W końcu udało się wjechać na alternatywną drogę niepłatną (już w Słowenii) i po 15km służby drogowe zamknęły tą drogę i cały sznur samochodów kierowały na autostradę... (płatną oczywiście), a my bez winietki :grrr:

W drodze powrotnej to samo: nim zdążyłem wrzucić paszporty do schowka z granicy CHR - już byliśmy na płatnej słoweńskiej autostradzie (oczywiście bez winiety) i żadna z 4-ech osób siedzących w aucie nie widziała żadnego zjazdu gdzieś tam na drogi niepłatne. Gdyby nie "incydent na bramce" to byśmy tęgą karę za brak winiety zapłacili...

Dlatego lepiej jednak kupić tą głupią winietę i mieć święty spokój...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » śr cze 29, 2011 21:05

Piasek pisze:Pod warunkiem że uda się człowiekowi tam trafić bo oznakowania są tak zrobione że wszędzie i w każdym miejscu wywalają na płatną autostradę...
Bo pewnie temu że jechałeś przez Austrię.Ja jechałem przez
Słowację,przejście Zwardoń-Skalite,Węgry,przejście w Rajce i od razu Chorwacja :chytry:


http://maps.google.pl/maps?saddr=Zwardo ... mra=ls&z=7" onclick="window.open(this.href);return false;

I na dobrą sprawę jedyne winiety to 10E na słowacką autostradę :bajer: Przejazd autostradą w Chorwacji to koszt około 110zł z tego co pamiętam,więc tragedii nie ma,podróż skraca się o kilka godzin.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » czw cze 30, 2011 08:35

Nam tak pasowało bo w Żorach u znajomych mieliśmy nocleg, także trasa rozkładała się na 2 etapy: 400km w koszmarnych warunkach polskich dróg do Żor i dalej kolejne 700 do Chorwacji. Jak się mieszka w centrum Polski to dotarcie do którejkolwiek z granic, w mniej niż 6h, graniczy z cudem... :grrr:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » czw cze 30, 2011 08:50

Tematy na OMINIĘCIE AUTOSTRADY W SŁOWENII za te 30E lepiej Oźujska albo Karlovaćka kupić :bajer: :pub:

http://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t ... start=1830" onclick="window.open(this.href);return false;

http://withoutvignette.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

PS - linki podane dla ludzi - którzy jadą przez Austrię i kierują się na Graz , i przejście Macelj w Cro


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
GregorGT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pt lis 27, 2009 10:48
Lokalizacja: DB
Auto: Golf 7 2.0 TDI był Astra h 1.9 cdti był golf II gtd był golf IV tdi

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: GregorGT » czw lip 21, 2011 12:49

Ja wybieram się za miesiąc. Studiuje ten temat i mam zamiar dobrze się przygotować... Forum o Chorwacji jest również przydatne. Ale mam jedno pytanie - myślicie, że dam radę się zabrać do 3- drzwiowego mk IV w 4 osoby z całym bagażem? Jedziemy na tydzień. Jeśli chodzi o mnie i o kumpla to możemy wziąć minimum bagażu... Gorzej z kobietami... No i napiszcie, czy warto dużo jedzenia zabierać.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » czw lip 21, 2011 13:54

GregorGT pisze:myślicie, że dam radę się zabrać do 3- drzwiowego mk IV w 4 osoby z całym bagażem?
5-drzwiowy nie jest ani o centymetr dłuższy. Pomijając dyskomfort wsiadki/wysiadki miejsca dokładnie tyle samo.
GregorGT pisze:Jeśli chodzi o mnie i o kumpla to możemy wziąć minimum bagażu...
W tej materii to proponuję założyć oddzielny temat: Sztuka pakowania.
Ja też należę do osób, które jadąc w ciepłe rejony europy nawet na 2 tyg. swobodnie "mieszczą się" w szkolnym plecaku w którym są jeszcze klapki pod prysznic i gogle z rurką do nurkowania :bigok:
GregorGT pisze:Gorzej z kobietami...
a po napisaniu kilku postów w temacie "Sztuka pakowania" zachęcić do przestudiowania go przez kobiety :helm:
GregorGT pisze:czy warto dużo jedzenia zabierać.
to zależy. Jak faktycznie budżet skalkulowany co do grosza i z ledwością spięty - warto zabrać trochę z Polski.
Tylko to co się nie popsuje w cieple. Tam też są markety, ciut drożej ale zawsze. Kwestia tylko czy jesteście w stanie przeżyć tydzień na pasztetach i gumowym tostowym chlebie ??
Obawiam się ze to co zaoszczędzicie na wydatkach na spożywce tu w Polsce - wydasz i tak na paliwo po drodze bo silnik zrekompensuje sobie spalaniem te dodatkowe kilogramy.
Warto zabrać zgrzewkę wody mineralnej niegazowanej bo u nas w takiej Biedronce kosztuje to grosze, u nich ze 3x tyle.
A na plaży - jak znalazł.
Warto zabrać jakąś "krakowską suchą". To też się nie zepsuje.
Kawę "3w1" i jakiś czajnik elektryczny - po co płacić po 6zł za 200ml z automatu...
Zupki chińskie, "gorące kubki" i w zasadzie to tyle.
Żadnych jabłek, pomidorów, bananów czy czegokolwiek. Wywalicie wszystko w kosz nim do granicy chorwackiej dotrzecie.

Myśmy za pierwszym razem zabrali jedzenia na 3 dni - połowę przywieźliśmy
Za drugim razem zabraliśmy połowę tego... a i tak połowę przywieźliśmy :goof:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
mvp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lis 27, 2007 20:52
Lokalizacja: warszawa

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: mvp » czw lip 21, 2011 14:09

GregorGT, ja jechałem MK4 3D do chorwacji w 4 osoby - w sumie najpierw 4 dni zabawilismy jeszcze w Słowenii - w sumie pojechalismy na 2 tygodnie - udało się spakować :) mimo że ustaliliśmy, że nie bierzemy za dużo rzeczy to i tak bagażnik spakowany był na full i jeszcze z tyłu ze dwa małe plecaki jechały i jakies torby w nogach :) super komfortu nie ma, ale sie udało :) jedzenia nie braliśmy prawie w ogole - tylko jakies zupki instant i tyle. ktore de facto i tak przywiezlismy spowrotem :) dacie rade! :)



nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: nigol_jom » czw lip 21, 2011 14:25

GregorGT, my jedziemy w 4 w MK1 cabrio... 3 kobietki...

4 karimaty, 4 śpiwory i namiot... ubrań nie liczę :D no i części zapasowych, których Ty raczej nie potrzebujesz :P

Obrazek

Obrazek

do auta idą dwa małe plecaczki (20 l) z jedzeniem na drogę i dokumentami...

Pakowaliśmy się w małe worki, takie jak torby ekologiczne :D i worki na papcie (z przedszkola) czy worki po starych śpiworach...
Ostatnio zmieniony czw lip 21, 2011 14:30 przez nigol_jom, łącznie zmieniany 1 raz.



nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: nigol_jom » czw lip 21, 2011 14:29

GregorGT pisze: No i napiszcie, czy warto dużo jedzenia zabierać.
60 batoników CORNEY bez czekolady, i kilka zupek chińskich... tam też są sklepy a ceny są porównywalne, pod warunkiem że nie kupujemy przy "drodze na plażę" czy podobnych "turystycznych" miejscach... tubylcy też muszą gdzieś kupować jedzenie :D



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » czw lip 21, 2011 22:21

A ja dla odmiany wziąłem trochę jedzenia ze sobą :bajer:
Zestawy grillowe w sam raz na kolację,trochę wędliny i kotletów i filetów z kurczaka spakowanych po kilka i zamrożonych na kość.Podczas podróży w lodówce turystycznej nawet się nie rozmroziły.
W tym roku też zabiorę,bo wystarczy godzinka żeby sobie przygotować pyszny obiad w przerwie w plażowaniu :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości