WCZASY - CHORWACJA !!!

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: $iwy » ndz cze 12, 2011 21:48

Wybieramy się pod koniec lipca na tydzień... macie jakieś sprawdzone miejscówki dla 6-7 osób??Jeśli tak to z góry dzięki za PW.
Najlepiej okolice Splitu



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » pn cze 13, 2011 15:36

Teraz w CHR to już sezon w pełni. Dobre i tanie miejscówki łatwi się w lutym, marcu...
Znajomi jadą w lipcu, pod koniec maja rezerwowali apartament dla 4 osób + 2 dzieci na dostawce
50 euro za dobę i 10 min spacerkiem do morza. 10min to jakieś 1,5km...
W lutym za 40 euro łapiesz metę z klimą i tarasem z widokiem na morze, które masz dosłownie 5 kroków od chaty. W pierwszej linii, tylko przez ulicę przejść.
Teraz takie lokalizacje chodzą po 120-140 euro/doba...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

aegiss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: śr cze 14, 2006 09:35
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: aegiss » pn cze 13, 2011 18:24

nie panikuj ze pozajmowane smiało jedzcie w ciemno ,napewno cos znajdziecie -zawsze mozna negocjowac ceny i wybrac sobie odpowiadajaca kwatere
pozdro Cro maniacy


Nie pytaj próżno,bo nikt sie nie dowie.Jaki nam koniec szykują bogowie.

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » śr cze 15, 2011 22:25

aegiss pisze:nie panikuj ze pozajmowane smiało jedzcie w ciemno ,napewno cos znajdziecie -zawsze mozna negocjowac ceny i wybrac sobie odpowiadajaca kwatere
Tak jak Piasek napisał :bajer:
Byłem w zeszłym roku na wyspie Ciovo,codziennie ktoś pytał o wolny termin,a tu nie ma :bajer: Fakt że 50 metrów do morza :bigok:
W tym sezonie Brela,apartament w styczniu zarezerwowany,35 Euro dla nasze czwórki,choć ten czwarty na razie ma półtora centymetra :bigok:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » czw cze 16, 2011 08:59

bongo pisze:choć ten czwarty na razie ma półtora centymetra :bigok:
No to "chopie" - co się nie chwalisz...
Pogratulować tylko
(a reszta: brać przykład)
:bigok:

Wracając do tematu:
bongo pisze:W tym sezonie Brela,apartament w styczniu zarezerwowany,35 Euro dla nasze czwórki
o tym właśnie mówiłem... Jeżeli chcemy w CHR spędzić w miarę tanie i przyjemne wakacje - trzeba o nich myśleć duużo wcześniej...
Poza tym nie wiem czy zauważyliście ogromną medialną nagonkę na CHR w tym roku. Onet, Gazeta.pl, Interia, WP, ... co najmniej raz w tygodniu pojawiają się artykuły w stylu:
15 najciekawszych miejsc w CHR
Co warto zwiedzić w CHR
Czego nie można pominąć w CHR
itp...
Widzę, biuro promocji i rozwoju turystyki chorwackiej działa bardzo sprawnie generując lawinowo wręcz artykuły promujące CHR w mediach ale to niestety spowoduje inwazję wręcz polaków na CHR. Zatem trzeba się liczyć w tym sezonie z prawdziwą inwazją polaków na CHR, sporymi niestety cenami i problemami z wolnymi miejscami.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » czw cze 16, 2011 21:55

Piasek, a dziekuję,dziękuję :pub:
Piasek pisze:Widzę, biuro promocji i rozwoju turystyki chorwackiej działa bardzo sprawnie generując lawinowo wręcz artykuły promujące CHR w mediach
Dokładnie,dodatkowo Chorwacja bardzo ostro planuje wejście do unii,więc poniekąd też to jakiś wpływ ma.
Ale generalnie piękny kraj,piękne widoki,mili ludzie.A szczerze mówiąc,koszty pobytu są jak najbardziej porównywalne do wakacji nad naszym brudnym Bałtykiem niestety :crazy:
I taka fotka z zeszłego roku na zachętę :chytry:
Obrazek



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » pt cze 17, 2011 08:50

bongo pisze:Dokładnie,dodatkowo Chorwacja bardzo ostro planuje wejście do unii
Chyba nie wiedzą co czynią... Słońce im zapewne zaszkodziło... Jeżeli zdecydują się na ten durny krok pewne mają 2 rzeczy:
- kilkukrotny wzrost cen spowodowany kretyńskimi normami i koniecznością dostosowań
- bankructwo kraju w kilka lat (bo jak na razie członkowie UE "padają jak kawki", jeden po drugim)
bongo pisze:A szczerze mówiąc,koszty pobytu są jak najbardziej porównywalne do wakacji nad naszym brudnym Bałtykiem niestety
Ostatnie kilka lat jeżdżę wszędzie byle nie nad zatokę gdańską i z dala od wielkich kurortów i zdziwiony jestem czystością wody. Owszem, są śmieci na plażach (wina turystów i braku sprzątania) ale woda w takim Wiciu czy Łazach jest na prawdę niebieska miejscami. Tyle że niestety lodowata.
Porażają: niedbalstwo mieszkańców, brak kultury przyjezdnych i totalna ignorancja władz objawiająca się jedynie powołaniem do życia straży miejskiej wlepiającej mandaty za parkowanie. Co wyrzuci na brzeg morze (jakieś stare rękawice gumowe czy połamane skrzynki z kutrów), co przyniosą i wywalą chamowaci turyści (puszki po piwie, papiery po kebabach) leży na tej plaży cały sezon.
Jak fale zniszczyły schody z wydmy na plażę, to ludzie wydepczą ścieżkę obok - schodów nikt nie naprawi - bo po co. Wstawią znak zakazu chodzenia po wydmach i ... ludzie sobie jakoś poradzą... Totalny brak miejsc parkingowych, żadnych działań ku temu aby kupić czy wynająć na sezon jakieś pole przed miastem aby te ludziska miały gdzie auto postawić. "Przyjeżdżajcie, przyjeżdżajcie..." A jak przyjedziecie to i tak nigdzie nie zaparkujecie a przy okazji "strasznik wiejski" już czyha z bloczkiem mandatów.
- "Panie ale to gdzie mam to auto postawić jak tu nigdzie parkingów nie ma ?"
- "Ja tu jestem od pilnowania porządku a nie od parkingu"...
W CHR byłem 2x i nigdy nie mieliśmy problemu z zaparkowaniem, gdziekolwiek. Albo można było parkować i były miejsca, albo nie można było parkować i były znaki kierujące na parkingi buforowe.
Kolejny problem to czas dojazdu: Jak już kiedyś pisałem. Począwszy od Łodzi, lecąc na południe Polski: oni szybciej dojadą nad chorwackie wybrzeże (do Rijeki) niż nad Polski Bałtyk.
Jeżeli to się nie zmieni, polskie wybrzeże czeka to samo co Zakopane: zmieni się w miejsce wycieczek szkolnych i emeryckich


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » sob cze 18, 2011 00:15

15 lipca lecę pod Split ... załatwiona sprawdzona kwaterka 50m od Adriatyku .... ale załatwiałem już w marcu ... 30E za apartament ze wszystkim .... Pozdrawiam i życzę szczęśliwych wakacji oraz powrotów spokojnych :kufel: :kufel: :kufel:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: $iwy » sob cze 18, 2011 12:07

My też lecimy w okolice Splitu.Tak jak pisałem walimy w ciemno.Pomysł narodził się miesiąc temu więc nie było szans na wcześniejsze rezerwacje ;)
Kupujecie jakiegoś asistance na drogę??
W sumie nigdy mnie nie zawiódł ale zastanawiam się...



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Piasek » sob cze 18, 2011 12:39

Zbędny wydatek.
Poczytaj sobie OWU dowolnego Assistance...
Jedyne co pokrywają to transport do najbliższego warsztatu, pakiety "super-gold-platinium-vip" co najwyżej jeszcze najtańszy bilet powrotny do domu.
Za transport auta do Polski - i tak płacisz z własnej kieszeni
Za naprawę tam na miejscu - podobnie
Jedyny wyjątek to polisa AC ale to tylko w przyp. wypadku czy kolizji. Awarii żadna polisa Ci nie pokryje.
Jeszcze kolejna rzecz: musisz doczytać lub otrzymać na piśmie, gdzie przysługuje Ci prawo skorzystania z niej
(kumpel w ub. roku cofając przywalił w latarnię w Niemczech. Mowy nie ma żeby takim autem wracać do Polski bo zgarnie go pierwszy patrol autostradowy i mandatu oraz za kosztu lawety dostanie tyle że przez 3 lata robić na to będzie musiał. Było AC no to zgłosił szkodę. Aj, owszem, najpierw musi wycenić to rzeczoznawca, którzy dojeżdżają tylko i wyłącznie na terytorium RP, to raz, a dwa ze ubezpieczyciel absolutnie nie pokrywa kosztów naprawy poza terytorium RP).
Skończyło się na tym ze musiał kupić zderzak na szrocie (150 eur) i zapłacić (320 eur) w warsztacie który go zamontował. Po powrocie do Polski uzyskał 350zł odszkodowania z tyt. polisy AC... :grrr:

Lepiej wyjdziesz jak dasz na dobrą wódkę zaufanemu mechanikowi co Ci auto na spokojnie przejrzy i wyeliminuje ewentualne przyszłe, możliwe usterki.

Zanim się w ogóle dodzwonisz z CHR na jakąś infolinię ubezpieczyciela żeby zgłosi w ogóle zdarzenie - wydasz więcej na telefony niż byś zapłacił za ew. interwencję lawety, a jak już się dodzwonisz to Ci powiedzą ze czas oczekiwania na lawetę z którą oni maja podpisaną umowę wynosi do 6h... :panna:

Prędzej na stopa złapiesz jakiegoś polaka co CIę na lince gdzieś podholuje niż się do ubezpieczyciela dodzwonisz, nie wspominając o uzyskaniu pomocy.

Także jedyna "polisa" jaką możesz nabyć (poza w/w solidnym przeglądem) to dobra linka holownicza, w razie gdybyś musiał skorzystać. :bigok:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: $iwy » sob cze 18, 2011 14:35

Żadne wymiany mi się nie zbliżają więc myślę że nie powinno być źle ;) auto technicznie mam dopieszczone.Tylko olej wymienię przed trasą.Sorki że tak truję fujarę ;) Chorwacka autostrada wygląda tak jak u Nas pod względem poboru opłat?Można bez problemu zapłacić kartą?Czy lepiej mieć jakiś zapas ich gotówki ;) ??



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » sob cze 18, 2011 18:58

Ja mam A.C. i Assistance który mam jako dodatek do mojego konta w banku,czyli na wypadek choroby czy wypadku mam zabezpieczenie.Co do stanu technicznego,jak śmigasz codziennie,dbasz,to i dojedziesz,ot co.Chyba że jakaś,odpukać,kolizja :crazy:
$iwy pisze:Chorwacka autostrada wygląda tak jak u Nas pod względem poboru opłat?Można bez problemu zapłacić kartą?Czy lepiej mieć jakiś zapas ich gotówki ;) ??
Dokładnie,żadnej gotówki bo tylko stracisz na wymianie :bajer: Ja za wszystko płaciłem kartą,oczywiście też wypłacałem z bankomatu,kurs bez porównania niższy i żadnych prowizji się nie płaci.A konto mam w PEKAO SA,z tego co wiem to mają podpisane jakieś umowy z Chorwacją,dlatego tak korzystne warunki są.



nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: nigol_jom » ndz cze 19, 2011 11:14

My się też wybieramy w tamte rejony i jak na razie najbardziej podoba mi się opcja z wakacjami w Czarnogórze. Trochę dalej ale taniej i mniej ludzi. Jak wrócimy to zdam relację :D

Assistance w OWU mają take zapisy że nie ma sensu.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » ndz cze 19, 2011 14:13

nigol_jom pisze:My się też wybieramy w tamte rejony i jak na razie najbardziej podoba mi się opcja z wakacjami w Czarnogórze. Trochę dalej ale taniej i mniej ludzi. Jak wrócimy to zdam relację :D

Assistance w OWU mają take zapisy że nie ma sensu.

Byłem i przeraziły mnie w Czarnogórze 2 rzeczy --- brud na plażach , i masa Albańczyków .... nie było mowy o zostawieniu roweru bez zapięcia , otwartego samochodu na posesji itp .... stąd też wracam do CRO - w której jest mega bezpiecznie i czysto ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości