WCZASY - CHORWACJA !!!

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Maly 2954
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 17:16
Lokalizacja: DOL

Post autor: Maly 2954 » pt paź 03, 2008 20:19

Dzięki za informacje . SoftRM, :pub:



aegiss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: śr cze 14, 2006 09:35
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: aegiss » pn paź 20, 2008 13:04

SoftRM pisze: Ps.inny znajomy teraz w wrześniu przejechał na dowód do Dubrownika przez Bośnie i Hercegowine :bajer:
kur......tylko z tego powodu zrezygnowałem z wypadu doDubrownika ehhhhhhhhhh gdybym wiedzial,ale co sie odwlecze ..... w przyszlym roku zachacze przy okazji wyjazdu do Czarnogóry :) pozdro CROmaniacy.


Nie pytaj próżno,bo nikt sie nie dowie.Jaki nam koniec szykują bogowie.

krzysiu210
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: pn lis 27, 2006 03:24

Post autor: krzysiu210 » pn paź 20, 2008 13:23

więc jeśli chodzi o winietkę w Słowenii to nie polecam jej kupować ...
jechaliśmy w tamtą stronę na dwa autka i kolega powiedział, że zna trase
gdzie nie będzie wymagana ... mieliśmy NAVI więc ustawił punkty przelotowe
i w drogę ... okazało się że mapa z marca tego roku nie bywa dość aktualna
i na pewnym rondzie dorobili jeden zjazd przez co wylądowalismy na autostradzie
nie mając winietek ... szczęśliwie dwa km dalej był zjazd i szybko uciekliśmy
na zaplanowaną trasę ... wracając z CRO osobno w różne dni my postanowiliśmy,
że kupimy tą cholerną winietę żeby mieć spokuj ducha (podobno 800 mandat)
... więc wjeżdżamy do SLO od CRO i szukamy gdzie tu kupić winietkę ...
zatrzymuje sie na stacji paliw i miła pani mi mówi 3 lub 4 stacje dalej przed samą
autostradą ... jedziemy jedziemy jedziemy a autostrady nie widać i minęliśmy dopiero
dwie stacje ... aż nagle okazuje się że NAVI nas wprowadziła na drogę expresową
na której była tabliczka że trzeba mieć winietkę ... no i znowu pierwszy zjazd uciekamy
wściekli na maxa zajeżdżamy na najbliższą stacje, płacimy 35eurasów, wracamy na
expresówkę! ... po kilku kilometrach zaczyna się autostrada która ... skończyła się
jakieś 10 minut później !! ... nigdy jeszcze nie wyrzuciłem tak 100złotych w błoto !!



aegiss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: śr cze 14, 2006 09:35
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: aegiss » pn paź 20, 2008 18:30

pewnie w czerwcu,lub we wrzesniu(wszyscy w CRO nam ten termin w tym roku polecali) - przynajmniej tak planuje,a jak wyjdzie zobaczymy ,byc moze bedzie to podroż poslubna :)
Tyle ze juz chyba nie goferkiem :(
Ostatnio zmieniony pn paź 20, 2008 18:31 przez aegiss, łącznie zmieniany 1 raz.


Nie pytaj próżno,bo nikt sie nie dowie.Jaki nam koniec szykują bogowie.

Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: jacumba » śr paź 29, 2008 12:15

aegiss napisał/a:
przyszlym roku zachacze przy okazji wyjazdu do Czarnogóry

a kiedy się wybierasz bo ja wyjazd 19 czerwca 2009 roku
tym razem też Czarnogóra

[ Dodano: 20 Paź 2008 14:55 ]
krzysiu210, sam się zastanawiam czy kombinować czy płacić ale jest kwestia pownego ronda w Mariborze gdzie wg relacji na cro.pl łoją za brak winiet po 150E
_________________

a mnie właśnie takie kontrole przy samej granicy i ich widok zmobilizował, od 100 nie zbiednieje a zawsze spokojniej. Ale za to w chechach nie kupowałem ...

[ Dodano: 29 Paź 2008 11:16 ]
co do paszportu to też słyszałem że nie trzeba bo ponoć jest umowa midzy krajami ale tych inf. nie sprawdzałem bo paseport mam od dawna tak samo jak permis de conduire :helm:
Ostatnio zmieniony śr paź 29, 2008 12:18 przez jacumba, łącznie zmieniany 1 raz.


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

krzysiu210
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: pn lis 27, 2006 03:24

Post autor: krzysiu210 » śr paź 29, 2008 12:37

na temat przekraczania granicy na dowód pytałem w ambasadzie chorwackiej w polsce
tam mi pani o dziwnym akcencie powiedziała że umowa taka istnieje ...
mieszkańcy krajów członkowskich UE mają prawo przekroczyć granicę ich państwa za
okazaniem dowodu osobistego !!

aczkolwiek ja i tak zaopatrzyłem się wcześniej w passport gdyż w planie był wyjazd do
Dubrovnika a tam trzeba przejechać przez kawałek BiH :-) ...
gdzie jak się okazało nikt żadnych dokument nie chciał oglądać ... :crazy:



Awatar użytkownika
mvp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lis 27, 2007 20:52
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mvp » czw lis 13, 2008 09:51

hm... ja w tym roku wjeżdzając na Chorwacje ze Słowenii paszport musiałem pokazać. chociaż też słyszałem o umowie CRO-UE , że można wjeżdżać na dowód :D co do Dubrovnika i jazdy przez BiH to nawet się nie zatrzymywałem na granicy. Panowie w mundurach patrzą na blachy, widzą żę turyści i tylko machają, żeby jechać.

w sezonie (lipiec-sierpień) radzę uzbroić się w cierpliwość - straszne korki na autostradach, mają tam ciągle bramki i z pół h trzeba na każdej bramce stać żeby opłacić.

jakby ktoś potrzebował jakichś info to już trase do CRO zrobiłem dwukrotnie więc służę :)



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pn gru 15, 2008 05:07

Własnie tak czytam temat i zastanawiam sie czy i na stępny urlop będzie w Cro. A może w tamtym kierunku ale np czarnogóra lub dalej Albania :chytry: Co myślicie warto szukaj wrażeń gdzie indziej ? W Cro byłem 3 razy , prawie z rzędu i może przyszedł czas na małe zmiany żeby nie popaść w rutyne a i przydałoby sie zobaczyć coś nowego. pozdr CROMANIAKÓW :bigok:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pn gru 15, 2008 20:02

SoftRM pisze:twardy, u mnie decyzja zapadła Czarnogóra
a konkretnie Petrovac na moru wyjazd 19 czerwca , pozostaje jeszcze kwestia zgrać ekipe .
ehh , czytałem o Czarnogórze , ponoć wspaniały piękny kraj i o wiele mniej turystów niz w Cro a i ceny mniejsze. Wcześnie jedziesz :chytry: pogoda chyba powinna być już wtedy , może i ja bym pojechał , zobaczymy , pozdr.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: jacumba » pn gru 22, 2008 22:35

i jeszcze o pogode , temp. morza, widoki, i piękne dno morskie ....i jeszcze o piękne trasy.
Jak ktoś pojedzie, koniecznie trzeba nowy temat ze zdjęciami, i opisem co i jak wiadomo...


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

Krzyziu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Krzyziu » pt sty 09, 2009 13:02

to jedźcie drogą wzdłuż autostrady, ja tak jechałem, droga dłuższa o jakieś 5-10 min, a zaoszczędzone euro można zjeść w knajpie z czaplą porządny obiad dla 4-5 osób


mój golf [url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=194694[/url]

Krzyziu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Krzyziu » pt sty 09, 2009 13:44

jechałem przez rondo ale to nie był Maribor, o ile pamiętam z tego ronda można było zjechać właśnie na autostradę kierunek Maribor. Generalnie gdyby nie nawigacja i wcześniej dokładnie zaplanowany objazd zgodnie ze wskazówkami z cro.pl to byłoby ciężko, bo Słoweńcy bardzo nachalnie i sprytnie wciąż kierują znakami na autostradę. A no i jak jest 40 to lepiej jechać 40, bo mijałem z 5 patroli na tym objeździe co trzymały obcokrajowców


mój golf [url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=194694[/url]

Thadeuss1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 15:21
Lokalizacja: ŁÓdź

Ja też jade do Chorwacji

Post autor: Thadeuss1 » sob sty 10, 2009 17:23

Ja tez w tym roku wybieram sie do chorwacji a poniewaz byłem tam kilkanascie razy ale zawodowo a nigdy turystycznie to moze ktos jedzie na wyspe w czerwcu to bym sie doczepił.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
MAD86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt cze 05, 2007 11:48
Lokalizacja: pszczyna

Post autor: MAD86 » śr lut 11, 2009 14:08

witam ja rowniez tak jak pisza poprzednicy jade na chorwacje (bylem tam juz 2 razy) ale wybieram trase przez wegry jest 100 km dalej ale spokojniej o winiete slowenska.
bylem ostatnim razem w trogirze i bardzo polecam (pieknie jest na wyspie ciowo) polakow duuzo ale sie i tak gubia wobec calej chmary niemcow i wlochow:P warto zajrzec do miejscowosci sukosian pod zadarem jest tam tanio i obowiazkowo targowac sie ludzie :) od miejscowosci senj jechalem wybrzezem (mk3 1z bez klimy w 4 osoby i bylo super same zakerty z jednej strony morze z drugiej gory cos niesamowitego) az do trogiru z 3 noclegami w sukosianie, polecam ten kraj bo ludzie sa przyjazni i wogole mila odskocznia od polski.

PS co do ronda to trzeba na nie uwazac bo ladnie kasuja :P


TDI rules :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości