Pytanie do posiadaczy felg ATS CUP lub Aluline

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Euzebi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn lis 12, 2012 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Pytanie do posiadaczy felg ATS CUP lub Aluline

Post autor: Euzebi » sob sie 09, 2014 16:12

Dzień dobry ... mam pytanie odnoście tych felg bo ja mam felgi Aluline ale to jest wzór Ats Cup i teraz ciekawi mnie jakie macie śruby w tych felgach (długość gwintu) i czy macie pierścień centrujący do nich ?


Obrazek
Moje skromne auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6125285" onclick="window.open(this.href);return false;

Euzebi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn lis 12, 2012 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Pytanie do posiadaczy felg ATS CUP lub Aluline

Post autor: Euzebi » sob sie 16, 2014 15:16

no i niestety nie uzyskałem odpowiedzi ...:( w każdym razie pojechałem do sklepu ze śrubami do felg i po przymiarce ustaliliśmy że długość gwintu 28mm będzie odpowiednia (śruba stożkowa) .. niestety cena 5,50zł od sztuki trochę mnie zabolała ale jakoś to przeżyłem .. .. no i to chyba tyle w tym temacie.


Obrazek
Moje skromne auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6125285" onclick="window.open(this.href);return false;

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pytanie do posiadaczy felg ATS CUP lub Aluline

Post autor: Shmatan » sob sie 16, 2014 17:17

A więc na przyszłość żebyś sobie nie robił problemu - śruba ma wystawać tyle ile ori śruba w ori feldze - więc wyciągasz zapas, odkręcasz jedną szpilkę, mierzysz i identycznie robisz dopasowując nową śrubę. Długość całej śruby w 90% przypadków wychodzi taka jak ori (tyle że ze zmienioną przylgnią).

Cena absurdalna - w detalu śruba do koła do wydatek 2, maks 2.50zł a śruby kupuje się w sklepie ze śrubami, a nie w motoryzacyjnym/tuningowym/felgowym.



Euzebi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn lis 12, 2012 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Pytanie do posiadaczy felg ATS CUP lub Aluline

Post autor: Euzebi » sob sie 16, 2014 19:05

a no właśnie tylko że ja byłem w jednym sklepie (niestety tylko w jednym bo był po drodze) i tam gość powiedział że nie mają bo to twardość inna itd . dlatego pomyślałem że w każdym innym nie będą mieli bo takie śruby to tylko raczej w motoryzacyjnym .. a co do długości to wcześniej kupiłem sobie 26mm 2 szt. (kulka nie stożek) bo tylko do przykręcenia przy maszynie polerującej (jeśli tak to można nazwać) i wtedy mierzyłem te 26mm i wydawało sie że za mało wystaje ale to dlatego że stożek głębiej wchodzi niż kulka..dlatego na początku myślałem że 30mm będzie ok(ale jak bym na necie kupił 30mm to bym przedobrzył..)...
czyli Shmatan chcesz powiedzieć że umoczyłem z zakupem .. no cóż .. będzie to dla mnie lekcja na przyszłość :)


Obrazek
Moje skromne auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6125285" onclick="window.open(this.href);return false;

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pytanie do posiadaczy felg ATS CUP lub Aluline

Post autor: Shmatan » wt sie 19, 2014 21:15

Euzebi pisze: tam gość powiedział że nie mają bo to twardość inna itd
W dobrym sklepie ze śrubami spokojnie dostaniesz śruby o wielu twardościach. Do felg przyjęło się że wsadzamy 10,9



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Pytanie do posiadaczy felg ATS CUP lub Aluline

Post autor: grandi » wt sie 19, 2014 23:09

Ja pierscieni nie mialem , z przodu potrzebowałem dłuższe z tyłu ori


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości