Parę pytań o BBS RM

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Awatar użytkownika
Buc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 05, 2010 18:04
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Parę pytań o BBS RM

Post autor: Buc » pt kwie 10, 2015 11:27

Witam,

podobno nie ma głupich pytań, więc odważyłem się założyć ten temat.

Przyznam szczerze, że nie miałem styczności z felgami skręcanymi, wieloczęściowymi. Zaczęły mi się marzyć felgi BBS RM do mojego golfa mk2. Przejrzałem parę aukcji na Allegro i naszło mnie kilka wątpliwości, proszę byście pomogli mi je rozwiać. Na tej stronie: http://www.doppel-wobber.de/forum/Infor ... gramm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

felga BBS RM ma szerokość 6,5 cala. A jak oglądałem oferty sprzedaży w Internecie, to zacząłem nabierać wątpliwości:

1. Czy BBS RM występuje w innym rozmiarze niż 15"?
2. Jak mierzona jest szerokość? Z rantem, czy bez?
3. Czy występowały różne szerokości niż 6,5"?
4. Jaka jest oryginalna szerokość rantu?
5. Czy felga o szerokości 7,5" to oryginał?
6. Czy felga ta występowała oryginalnie w kolorze? Widziałem pozłacane felgi, czy jest to efekt fantazji jej właściciela, czy też takie wychodziły?
7. Czy BBS RM były sprzedawane wyłącznie ze specjalnymi wersjami, czy też można było je dodatkowo zamówić do samochodu?
8. Czy założenie tej felgi do Golfa o standardowym zawieszeniu będzie wymagało jakiś dodatkowych modyfikacji?
9. Na co zwrócić uwagę przy zakupie felg? Jakie są najczęstsze defekty, które mogą być ukryte?
10. Czy dekielki występowały wyłącznie z oznaczeniem BBS, czy też były z logo VW?

Generalnie, zamierzam założyć do swojego samochodu oryginalne felgi, tak by wyglądał tak jak przed laty powinien. Dlatego zależy mi na pełnym rozeznaniu w temacie, tak by nie strzelić gafy (kto pyta, nie błądzi).

Będę wdzięczny za pomoc,

pozdrawiam


Wielki, zły Buc

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Parę pytań o BBS RM

Post autor: Stalu » pt kwie 10, 2015 12:08

1.Tak ale w PL raczej nie znajdziesz
2.Z rantem
3.Tak w zależności od modelu 012 ma 6.5 cala , a np 010 ma 7 cali
4.Jak wyżej w zależności od modelu najpopularniejsze to 012 rant w nich ma 0,5 cala
5.Zależy jak rozumieć pojęcie orginał, dalej jest to rm tyle że z szerszym rantem np 1,5 calowym
6.Fabrycznie były srebrne
7.Nie wiem
8.Nie
9.Najlepiej żebys kupił z ori deklami bo ciężko je dostać
10. Ori tylko z logo bbs i są 2 częściowe
Obrazek


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
Buc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 05, 2010 18:04
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Parę pytań o BBS RM

Post autor: Buc » pt kwie 10, 2015 12:44

Wielkie dzięki za informację. Nie wiedziałem, że BBS RM miał różne modele o różnych szerokościach rantu.

Rozumiem, że skoro na stronie o programie alufelg jest mowa o 6,5", to znaczy że oryginalnie w Golfach mk2 był wykorzystywany model 012 i takiego mam szukać?

Nie interesują mnie inne wielkości jak 15", tak więc nie będę ich szukał za granicą.

Dziękuję pięknie za informacje.

Pozdrawiam


Wielki, zły Buc

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Parę pytań o BBS RM

Post autor: Stalu » pt kwie 10, 2015 12:48

Buc pisze: BBS RM miał różne modele o różnych szerokościach rantu.
i różnym rozstawie
Buc pisze:orzystywany model 012 i takiego mam szukać?
jeśli ma to być 100% ori i nie chcesz nic szerszego to tak , 90% sprzedawanych bbs rm to 012 te szersze mają po prostu zmienione ranty


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
Buc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 05, 2010 18:04
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Parę pytań o BBS RM

Post autor: Buc » pt kwie 10, 2015 12:51

Zapomniałem, że jeszcze są różne rozstawy śrub. Będę to miał na uwadze. Dziękuję pięknie za pomoc, Twoja wiedza jest nieoceniona.


Wielki, zły Buc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości