Jaka marka opon zimowych

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

drogowskaz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pn lip 04, 2011 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka marka opon zimowych

Post autor: drogowskaz » czw mar 13, 2014 00:11

piteks pisze:a ja kupiłem continetale TS 850 205/55/r16 po 390zł z montażem z listopada 2013, są ciche, świetnie trzymają drogi, mają niskie opory toczenia :D
starszych byś nie kupił bo to nowy model, który zastąpił TS30, spoko luzik opony git są :bigok:



Awatar użytkownika
bingos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 10:17
Lokalizacja: Wlkp

Jaka marka opon zimowych

Post autor: bingos » śr paź 01, 2014 13:02

podobno rewelacyjne opony to Dunlopy Winter Sport 4d. W warunkach zimowych - błoto, mokra nawierzchnia są idealne.



drogowskaz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pn lip 04, 2011 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Jaka marka opon zimowych

Post autor: drogowskaz » śr paź 01, 2014 16:45

One są bardziej sportowe i do jazdy po odśnieżonych autostradach, choć pewnie wody dobrze nie odprowadzają do końca, ale generalnie OK



Piotrekx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sie 14, 2014 10:46

Jaka marka opon zimowych

Post autor: Piotrekx » sob paź 11, 2014 18:30

Zastanawiam się pomiędzy Nokianem WR D3, a Michelinami Alpin 5 (jakiś nowy model na ten rok podobno). W Nokianach etykietka C/C, Micheliny E/B. Trakcja niby lepsza, ale testował to ktoś w ogóle? Które byście wybrali? Opona w rozmiarze 195/65/15.



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Jaka marka opon zimowych

Post autor: inż. Mk2_marcin » sob paź 11, 2014 18:50

Nokiany bym wybrał i już zimą się sprawują rewelacyjnie, natomiast przy błocie śnieżnym w porównaniu do innych zimówek Nokiany dobrze pracują na takiej nawierzchni.


Obrazek
Obrazek

vivek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 15, 2014 22:19
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Jaka marka opon zimowych

Post autor: vivek » śr paź 15, 2014 23:02

Ja w zeszłym roku kupiłem Firestone Winterhawk Evo i jak na razie spisują się bardzo dobrze



drogowskaz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pn lip 04, 2011 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka marka opon zimowych

Post autor: drogowskaz » śr paź 15, 2014 23:20

Piotrekx pisze:Zastanawiam się pomiędzy Nokianem WR D3, a Michelinami Alpin 5 (jakiś nowy model na ten rok podobno). W Nokianach etykietka C/C, Micheliny E/B. Trakcja niby lepsza, ale testował to ktoś w ogóle? Które byście wybrali? Opona w rozmiarze 195/65/15.
Nokian Stary sprawdzony i bardzo dobry, o nowych Michałkach to ciężko coś powiedzieć bo są nowe, ale generalnie powinny być lepsze niż poprzednie modele. Pamiętaj, że oceny na etykietach są różne w zależności od tego jaki rozmiar sprawdzasz. Tu masz więcej na temat Michelinów: http://www.michelin.pl/komunikatyprasow ... pin-5-news" onclick="window.open(this.href);return false; i tu jakiś treścik http://www.rezulteo-opony.pl/r-nowe-opo ... nosc-25812" onclick="window.open(this.href);return false; bo ciężko złapać testy nowego modelu. Bieżnik te Michałki mają dosyć ciekawy



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Jaka marka opon zimowych

Post autor: szpieg » czw paź 16, 2014 21:01

mial ktoś z was do czynienia z ta opona ? Pirelli SottoZero Serie

http://www.bestopony.pl/opona/pirelli_s ... 10766.html" onclick="window.open(this.href);return false;

waham sie pomiędzy:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian- ... h#70816215" onclick="window.open(this.href);return false;


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Awatar użytkownika
pusieq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: śr gru 30, 2009 19:43
Lokalizacja: Puławy (okolice)
Kontakt:

Jaka marka opon zimowych

Post autor: pusieq » ndz paź 19, 2014 17:43

szpieg, Pirelli SottoZero obecnie mam na aucie w rozmiarze 225/45/17, moze nie wprowadzę nic ciekawego do tematu, dopiero co kupiłem i nie jezdziłem po śniegu, wodę odprowadzaja spoko, jak to zimówki są trochę bardziej słyszalne no ale bez przesady



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Jaka marka opon zimowych

Post autor: szpieg » ndz paź 19, 2014 21:59

etykiety na korzyść nokiana (C/C) a pirelli (E/C), zalezy mi na dobrej przyczepnosci w warunkach miejskich: błoto posniegowe, deszcz , sucha nawierchnia w chlodne dni
pusieq, napisz jak sie zachowuja w cieple dni ?


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Awatar użytkownika
pusieq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: śr gru 30, 2009 19:43
Lokalizacja: Puławy (okolice)
Kontakt:

Jaka marka opon zimowych

Post autor: pusieq » ndz paź 19, 2014 23:22

Specjalistą to nie jestem, ale po przesiadce z letnich 16" na 17" zimowe nie odczułem różnicy, prowadzi się pewnie, hamuje też ok. Ja jestem zadowolony, choć szczerze mówiąc nie robię dużych przebiegów, i musiałbym troche dłużej pojezdzić żeby wyciągnąć jakieś konkretne wnioski.



drogowskaz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pn lip 04, 2011 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Jaka marka opon zimowych

Post autor: drogowskaz » wt paź 21, 2014 00:54

Jak mam wybierać pomiędzy Pirelli a pomiędzy Nokian to zdecydowanie Nokian jest specjalista ds. zimowych. Jednak patrz gdzie opony zostały zrobione bo słyszałem, że te opony z Rosji są coś nie teges a te fińskie czy tam finladzkie są super ok.
:bajer:



MarcinWLKP

Re: Jaka marka opon zimowych

Post autor: MarcinWLKP » wt paź 21, 2014 09:54

drogowskaz pisze:Jak mam wybierać pomiędzy Pirelli a pomiędzy Nokian to zdecydowanie Nokian jest specjalista ds. zimowych. Jednak patrz gdzie opony zostały zrobione bo słyszałem, że te opony z Rosji są coś nie teges a te fińskie czy tam finladzkie są super ok.
:bajer:
W Rosji powstała jedna z najnowocześniejszych fabryk produkujących opony więc co do jakości niemiałbym zastrzeżeń :bajer:
Sam jeżdżę na Nokianach WR A3 i otrzymałem 2 szt fińskie i 2 rosyjskie - nie widzę żadnej różnicy, a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że na fińskich jest więcej nadlewek / resztek gumy (nie wiem jak to nazwać).



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Jaka marka opon zimowych

Post autor: szpieg » wt paź 21, 2014 16:13

MarcinWLKP, pracuje w automotive i niestety jakość nie zawsze idzie za nowoczesnością, większe nadlewki sa spowodowane zużyciem form , lecz ważniejsze przy produkcji opony jest ścisłe przestrzeganie procesu produkcji gdzie radzieckie zakłady maja z tym na bakier (bo oni wiedza lepiej)

nie zbaczając z tematu, wybór padł na nokiana WR D3, zima pokaże czy trafny :)


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości