Stuki w oponach

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

Stuki w oponach

Post autor: Dexter18 » pn kwie 14, 2014 21:11

Witam, dostałem od znajomego opony, natomiast były one po hamowaniu. Mają jeszcze gruby bieżnik tylko że w jednym miejscu jest mniejszy i przez to raczej te stuki. Przeczytałem gdzieś że warto przypalić je trochę, próbowałem bo w sumie nic nie trace ale mój golfik jest za słaby aby je mocno przepalić. Próbowałem polać je olejem aby miały lepszy poślizg ale mam wrażenie ze ojej sie przepala i potem łapie asfalt i jedzie. Ręczny mało daje. Może macie jakieś pomysły czy go przywiązac czy raczej coś innego da sie zrobić z tymi oponami.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Stuki w oponach

Post autor: Shmatan » wt kwie 15, 2014 02:40

Jak stukają i są ścięte po hamowaniu ze zblokowanymi kołami to żadne przypalanie nic tu nie da. Opony nie nadają się do użytku.



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Stuki w oponach

Post autor: Stalu » wt kwie 15, 2014 17:58

:rotfl: dobre, w niektórych kapciarniach równają wyząbkowane opony ale w twoim przypadku to raczej wymień po prostu opony zamiast lać je olejem :hmm:


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Stuki w oponach

Post autor: hak64 » wt kwie 15, 2014 18:21

Polać olejem! Dobre. Może pomocne do robienia bączków, ale pomyślałeś o bezpieczeństwie podczas hamowania? Znajomy oddając Ci takie opony wiedział, że dalsze użytkowanie ściętych opon spowoduje więcej strat w zawieszeniu (amortyzatory, wahacze, drążki), niż jest w stanie zaoszczędzić na oponach.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości