BBS RK II jakie śruby kula czy stożek?

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Awatar użytkownika
cymburap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 31, 2007 19:29
Lokalizacja: RK
Kontakt:

BBS RK II jakie śruby kula czy stożek?

Post autor: cymburap » sob lut 02, 2013 18:07

Witam.
Jak w temacie kupiłem felgi BBS RK II 504 i nie wiem jakie śruby do nich zastosować.
Sprzedający twierdzi, że są uniwersalne i można zakręcić na oryginalnej śrubie (kula) jak i na śrubie ze stożkiem.
Szukałem ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.
Patrząc po gnieździe trudno jest jednoznacznie ocenić czy ma iść śruba ze stożkiem czy oryginalna z kulą.
Już mam mętlik w głowie.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

BBS RK II jakie śruby kula czy stożek?

Post autor: Shmatan » ndz lut 03, 2013 09:11

cymburap pisze:Sprzedający twierdzi, że są uniwersalne i można zakręcić na oryginalnej śrubie (kula) jak i na śrubie ze stożkiem.
Takich felg nie ma ;]

Generalnia zasada jest taka, że ori lecą na kuli a zamienniki na stożku - po kształcie gniazda organoleptycznie da się określić przylgnie jeżeli masz oba typy na porównanie/widziałeś je wcześniej. Problem może być tylko taki, że sprzedawca po tym co mówił mógł jeździć na nieodpowiednim typie i zniekształcil gniazda



Awatar użytkownika
cymburap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 31, 2007 19:29
Lokalizacja: RK
Kontakt:

BBS RK II jakie śruby kula czy stożek?

Post autor: cymburap » ndz lut 03, 2013 11:59

Takich felg nie ma ;]
dlatego też ciężko mi było w to uwierzyć

Do tej pory jeździłem na ori Santa Monica więc nie było problemu, śruby oryginalne kulowe,
porównując gniazdo w Santach i owych BBS, oraz zrobieniu "odlewu" z krasteliny :D , wychodzi, że raczej na pewno
w BBS mają być sruby ze stożkiem.

Wiem, że zdecydowana większość felg aftermarketowych ma gniazdo na stożek, tutaj nie byłem pewny czy nie są to czasem felgi dedykowane, ponieważ rozstaw śrub i średnica otworu centrującego są idealnie pod vw, więc i gniazdo mogłoby być pod kulę, ale tak nie jest, jak wyżej napisałem na 99,9% mają iść śruby ze stożkiem.

Pozostaje teraz kupić takie śruby i czekać na wiosnę :D
Pozdrawiam :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości