1.6 AEE Redukcja - Gaśnie...

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SebastiCo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr lip 02, 2014 21:17
Lokalizacja: Szczecinek/Okolice

1.6 AEE Redukcja - Gaśnie...

Post autor: SebastiCo » ndz lip 06, 2014 16:38

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z gasnącym silnikiem 1.6 AEE przy redukcji, ale tylko na gazie.
Na benzynie jest wszystko w najlepszym porządku.
Szukałem na forach tematów ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi.
Wymieniona cewka (orginał VW), świece (Championa 3 elektrodowe), kable WN (Sentech) wszystko w przeciągu 3 tygodni.
Kopułka przebić nie ma, jest w dobrej kondycji końcówki nie przypalone ani nie okopcone.
Autko gaśnie przy redukcji z każdego biegu na niższy. Czasem spadną obroty 200-300 Obr/min kontrolka od ładowania się zapali i teraz jak mu się uwidzi, albo podbije obroty i jedzie dalej, bądź zgaśnie.
Przepustnica jest zaadaptowana, wyczyszczona (w czwartek był podpinany VCDS).
Jedynie co pokazał to, że sonda lambda nie pokazuje żadnych wartości. W żadnym zakresie obrotów. Czy to ona może być przyczyną gaśnięcia?

Gaz zakładany w 2006 więc może czas już coś wymienić? Słyszałem o tym że membrany jakieś lubią się kończyć i jest to ich wina.
Na chwile obecną nie jestem w stanie podać specyfikacji gazu, gdyż auto aktualnie poza domem. Dodam jak najszybciej dane gazu.
Panowie liczę na jakieś sugestie jak pozbyć się tego problemu.
Dziękuje z góry za zainteresowanie i odpowiedzi.
Seba ;)



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

1.6 AEE Redukcja - Gaśnie...

Post autor: red_devil25 » wt lip 08, 2014 07:17

Reduktor moze byc zmeczony -nie wiadomo ile ma najezdzone.JEzeli sonda nie oscyluje tzn,ze bedzie padnieta .On gasnie gdy jest zagrzany na gazie ? na chlodnym jedzie ok ?


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.6 AEE Redukcja - Gaśnie...

Post autor: Paweł Marek » śr lip 09, 2014 14:56

SebastiCo, skoro szczęśliwie na benzynie jest ok to zostaje ci regeneracja reduktora lub wymiana( po ok 80 tysiącach trzeba to robić) i regulacja.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
darov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: śr sty 22, 2014 12:44
Lokalizacja: Kielce

1.6 AEE Redukcja - Gaśnie...

Post autor: darov » śr lip 09, 2014 16:59

Jak koledzy napisali wcześniej... Najprawdopodobniej reduktor nie wydala już i ma spadki ciśnienia przez co poprostu auto gaśnie... :-)


Moja VR6-ka: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p6607264" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

SebastiCo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr lip 02, 2014 21:17
Lokalizacja: Szczecinek/Okolice

1.6 AEE Redukcja - Gaśnie...

Post autor: SebastiCo » wt lip 15, 2014 19:50

Przepraszam za nieobecność długą w temacie (awaria komputera)
Dziękuje za odpowiedzi i zainteresowanie tematem.
A czy muszę kierować się jakimiś zasadami w wyborze nowego reduktora? Prosiłbym o jakąś poradę/ naprowadzenie w tym kierunku ;)
Dzięki Wielkie ;))
Seba



Awatar użytkownika
darov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: śr sty 22, 2014 12:44
Lokalizacja: Kielce

1.6 AEE Redukcja - Gaśnie...

Post autor: darov » śr lip 16, 2014 13:46

Tak, reduktor musi być wydolny na ilość KM jakie posiada silnik. AEE jak dobrze pamiętam ma 75KM więc spokojnie większość reduktorów go opanuje, po montażu nie zapomnij o regulacji!! Choć jeśli tego nie jesteś pewny, na Twoim miejscu podjechałbym do sprawdzonego i pewnego gazownika aby to sprawdził ;)


Moja VR6-ka: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p6607264" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

SebastiCo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr lip 02, 2014 21:17
Lokalizacja: Szczecinek/Okolice

1.6 AEE Redukcja - Gaśnie...

Post autor: SebastiCo » śr lip 16, 2014 21:34

Wymiany się nie boję, sam wymienię tylko regulacja pozostaje .
A gazownik u którego byłem akurat nie ma programu do mojego sterownika ;/

Czyli reduktor musi być wydajny na 75km? +- jaka tolerancja? ;))



Awatar użytkownika
darov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: śr sty 22, 2014 12:44
Lokalizacja: Kielce

1.6 AEE Redukcja - Gaśnie...

Post autor: darov » sob lip 19, 2014 09:54

To co to za gazownik jak nie ma softu??? :rotfl: Zmień szybko gazownika... Żeby wymieniać podstawą jest podłączenie do kompa żeby wiedzieć co się tam dzieje. Więc nie kombinuj najpierw sam bo narobisz sobie tylko kosztów :-)


Moja VR6-ka: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p6607264" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

SebastiCo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr lip 02, 2014 21:17
Lokalizacja: Szczecinek/Okolice

1.6 AEE Redukcja - Gaśnie...

Post autor: SebastiCo » ndz lip 20, 2014 21:32

Z tego co mi powiedział, jakiś sterownik nietypowy i nie ma do niego softu xD
Hehe ;) w najbliższym czasie podskoczę w inne miejsce i może tam coś się dowiem więcej :chytry:
Dzięki za info i porady. Oczywiście dam znać po podłączeniu do kompa ;))

Edit:
Tak więc dziś odwiedziłem gazownika, wymienił filterki, podpiął pod kompa zrobił mi kalibrację sterownika itp. Żwawiej reaguje na gaz i zrywniejszy Kermit jest teraz.
Jazda testowa z gazownikiem zgasł raz. Jednak wszystko na kompie pokazuje że jest ok. Czasy wtrysku, dawki wszystko ok.
Tj mi powiedział reduktor jest ok.
Dziś wymieniam lambdę, jutro vag i zobaczę czy coś pomoże czy nie.
Jednak zasmucił mnie taką informacją że może nie być ciśnień na cylindrach. Ale to raczej kulałby cały czas prawda?

Edit:
Pod względem elektroniki wg VAG jest ok.
Problem nie ustał, dzis przestał palic na 1 gar na gazie.
Po zdjeciu wężyka z listwy wtryskowej pierwszego cylindra cisza, nie podaje gazu. I jutro znów wizyta u gaziarza...
macie namiary na dobrego gazownika ze szczecinka/ okolic?

Edit:
Problem rozwiązany. Dzięki za zainteresowanie swoją drogą ;p
Do zamknięcia



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości