wymiana wtrysków Valtek na Reg Fast

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

wymiana wtrysków Valtek na Reg Fast

Post autor: tomcio06750 » sob cze 07, 2014 12:42

Witam chciałbym się poradzić co trzeba zrobić aby wszystko było ok chcę zmienić listwę wtryskiwaczy Valtek na Reg Fast i tu moje kilka pytań sterownik jest LPG-TECH parownik ARCTIK czy jak zamontuje listwę Reg-fast to muszę przerabiać jakoś wtyczki do podłączenia wtrysków?? i czy sterownik będzie obsługiwał tę listwę bez problemu czy coś jeszcze będzie trzeba przerabiać?? powodem zmiany jest to iż prawdopodobnie uwalone są już Valteki bo pokazuje mi na vagu błąd 16556 mieszanka zbyt bogata i zaczynają sie problemy zbyt dużo auto pali moim zdaniem bo na butli do której wchodzi 44 litry gazu zrobię w mieście 320km i koniec silnik jaki posiadam w golfie to 2.0 115km poza tym auto ciężko pali i zaraz po odpaleniu nie ma mocy kicha,strzela i za chwile jest ok wiec prawdopodobnie wtryski już nie trzymają na instalacji zrobiłem około 40 tyś km i z tego co się orientuje to te wtryski nie należą do najlepszych:-(



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

wymiana wtrysków Valtek na Reg Fast

Post autor: red_devil25 » sob cze 07, 2014 12:54

Trzeba sprawdzic w sterowniku w miejscu gdzie sie wybiera rodzaj wtryskiwaczy czy wystepuja Reg Fasty.Jak nie wystepuja to trzeba zapytac na lpg-forum.pl ,pod ktore sie podpiac bo jest taka mozliwosc-byle czasy sie zgadzaly.Jaka jest rezystencja Valtekow?bo RF maja 3ohm .Na RF tez mialem ten sam blad ,ale pomogla regulacja.Moze wtryski przylewaja i trzeba zrobic korekte po temp ?probowales jezdzic na pb samej przez kilka dni i zobaczyc czy dalej bledy wywala?filtry sa powymieniane ?w jakim stanie swiece?czy na pb sie tez tak zachowuje ?na Valtekach jets problem ,ze lubia sie rozkalibrowac.Jedni jezdza na nich kilka tysiecy i padaja ,a inni duzo wiecej i problemow nie ma .Zalezy jak trafisz.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

wymiana wtrysków Valtek na Reg Fast

Post autor: tomcio06750 » sob cze 07, 2014 13:29

co do pytania pierwszego to nie mam złącza do podpięcia się w sterownik gazu i nie dam rady sam sprawdzić, dokładnie tak jak mówisz mają 3ohm no i z tego co się orientuje to właśnie przylewaja bo jak jeżdżę już 3 dzień na PB to nic się nie dzieje błędu nie ma zbiera się jak trzeba pali równiutko nic się nie dzieje wiec chyba trzeba będzie jechać na regulację i zobaczyć co w trawie piszczy bo tak jeździć się nie da, a kupować nową listwę wtryskiwaczy w ciemno to bez sensu choć wielki koszt to nie jest moim zdaniem tylko właśnie chyba już nie chcę wracać do valtek dlatego pytam o Reg-Fasty



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

wymiana wtrysków Valtek na Reg Fast

Post autor: Dam » sob cze 07, 2014 13:53

tomcio06750 pisze:muszę przerabiać jakoś wtyczki do podłączenia wtrysków??
Nie trzeba nic przerabiać, wtyczki są te same, wystarczy wpiąć
tomcio06750 pisze:czy sterownik będzie obsługiwał tę listwę
Tak sterownik obsługuje tę listwę
tomcio06750 pisze:czy coś jeszcze będzie trzeba przerabiać??
- montaż listwy w pionie (najlepiej dorobić jakiś płaskownik by przykręcić na sztywno)
- maksymalnie krótkie i wszystkie równe wężyki od kolektora do wtrysków

Dla przykładu zdjęcie gdzie umieścić listwę i jak przykręcić mniej więcej by nie latała

Obrazek



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

wymiana wtrysków Valtek na Reg Fast

Post autor: tomcio06750 » sob cze 07, 2014 14:09

bardzo mi pomogłeś kolego wiem teraz na czym stoję i od czego zacząć teraz tylko zamówić listwę montaż i zapewne trzeba bedzie jechać na ustawienie map wtrysków czy mam rację??



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

wymiana wtrysków Valtek na Reg Fast

Post autor: tomcio06750 » sob cze 07, 2014 14:27

a wiec tak znalazłem taką listwe do kupna http://allegro.pl/y16-listwa-wtryskowa- ... 17623.html" onclick="window.open(this.href);return false; i wszystko jest ok tylko zastanawia mnie jedna rzecz do czego służy ten mały wlot na jakiś wężyk w miejscu gdzie jest doprowadzenie gazu do listwy to z boku wystaje wlot na jakiś mały wężyk do czego to służy??



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Re: wymiana wtrysków Valtek na Reg Fast

Post autor: Dam » sob cze 07, 2014 14:28

Tak po zamontowaniu trzeba wyregulować instalacje od nowa. Koniecznie na drodze. Jeżeli ktoś zaproponuje Ci regulacje na postoju to mu podziękuj bo po takiej regulacji po pewnym czasie jest duża szansa na problemy nawet na benzynie (rozjeżdżają się korekty).

Z tego co piszesz jeździsz ostatnio na benzynie wiec korekty wróciły Ci do normy. Pozostaje Ci zatem założyć listwę, podjechać na regulację i powinno być idealnie :pub:



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

wymiana wtrysków Valtek na Reg Fast

Post autor: tomcio06750 » sob cze 07, 2014 14:31

sorry że tak nękam ale nie chciał bym kupić czegoś co nie będzie pasować do mojej instalacji chce po prostu mieć pewność aby potem nic nie kombinować jeśli złą listwę znalazłem to proszę o poprawienie mnie



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

wymiana wtrysków Valtek na Reg Fast

Post autor: Dam » sob cze 07, 2014 14:39

Tak to te wtryski, możesz zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym tego sprzedawcy, często ma taniej niż na alle, wpisz w google ph jacus. Szybko realizuje wysyłki, sam zamawiałem i polecam.

Ten wylot na mały wężyk powinien być zaślepiony, dmuchniesz i sprawdzisz. Jak nie będzie to założysz kawałek wężyka, wkrecisz np śrube i zaciśniesz metalową opaską.



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

wymiana wtrysków Valtek na Reg Fast

Post autor: tomcio06750 » sob cze 07, 2014 14:43

dobrze dzięki bardzo wiec po weekendzie biorę się za zakup listwy jak tylko zamontuje zdam relacje z zabiegu miałem jeszcze jechać na regulacje tych valteków ale chyba nie warto bo wydam na regulacje tyle co za nową listwę Reg Fast wiec chyba raczej nie warto lepiej od razu kupić nową listwę montaż i regulacja wtedy będę miał pewność



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

wymiana wtrysków Valtek na Reg Fast

Post autor: tomcio06750 » sob cze 07, 2014 14:54

jeszcze jedno ta listwa ma czujnik temperatury a ja taki posiadam gdzie indziej zamontowany ale jeśli go nie podłącze to chyba nic nie przeszkadza prawda?? albo jeszcze taka listwa http://allegro.pl/reg-omvl-bez-czujnika ... 30532.html" onclick="window.open(this.href);return false; co ty na to??



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

wymiana wtrysków Valtek na Reg Fast

Post autor: red_devil25 » sob cze 07, 2014 17:13

Jak masz gdzie indziej to bierz wersje bez czujnika .listwa RF jest o tyle fajna ,ze jak sie zabrudzi rozbierasz ,czyscisz i bez kalibracji skladasz i jezdzisz dalej.Jezeli przylewa to ewentualnie mozna sie pobawic w korekte po temp lub cisnieniu ,ale znajac naszych gazownikow i ich mozliwosci lepiej kupic nowke RF i bedzie jak reka odjal.To najlepsza listwa z tych tanich .Zamontujesz sobie sam i ewentualnie pojedziesz na regulacje .


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

wymiana wtrysków Valtek na Reg Fast

Post autor: tomcio06750 » sob cze 07, 2014 22:30

ok tak też zrobię a co do gazowników to masz racje ciężko trafić prawdziwego fachowca w tej dziedzinie, i jeszcze jedno kupując tę listwę z czujnikiem nic się nie stanie jak go nie podłączę będzie działało wszystko jak się należy??



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

wymiana wtrysków Valtek na Reg Fast

Post autor: red_devil25 » sob cze 07, 2014 22:46

nic sie nie stanie


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości