Reduktor winowajcą spadku mocy ?

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Reduktor winowajcą spadku mocy ?

Post autor: Dam » czw kwie 24, 2014 22:02

sulekmk4 pisze:Byłem u majstra, podłączył go pod kompa, jak zwykle błąd z lambdą, podłączył pod sterownik od gazu i tam wszystko ładnie i pięknie.
Błąd sondy nie oznacza że jest uwalona, w autach z LPG jest to zazwyczaj wina złej regulacji i to bym obstawiał u Ciebie gdyż sam pisałeś że:
sulekmk4 pisze:Reduktor był ustawiany,mianowicie kazał mi przejechać 5km na bynce i 5km na gazie,zrobiłem tak,podłączył mi go pod kompa coś tam ustawił przy mapie i powiedział że powinno być ok
a taka ,regulacja" jest średnia (niestety duże szanse na błąd sondy bo masz albo mocno ubogo albo mocno bogato i sonda nie jest w stanie skorygować mieszanki).


Swoją drogą skoro podłączał też pod kompa od gazu to tam jest oscyloskop i można oglądać pracę sondy na żywo, dziwne że tego nie zrobił :)

Więc opcje są dwie albo nie podłączył sondy pod sterownik gazu gdy montował Ci gaz (a szkoda bo pomaga w regulacji i można sprawdzić czy sonda działa) albo jest dobrym cwaniakiem i będziesz płacił za swoją niewiedzę już w poniedziałek ;)

Masz Vaga żeby samemu sobie odczytać błędy?



Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

Reduktor winowajcą spadku mocy ?

Post autor: sulekmk4 » czw kwie 24, 2014 22:14

Dodam że ja golfa kupiłem bez gazu, zanim go wstawiłem już miał ten błąd z lambdą ;)
Dam pisze:Swoją drogą skoro podłączał też pod kompa od gazu to tam jest oscyloskop i można oglądać pracę sondy na żywo, dziwne że tego nie zrobił
Tutaj przepraszam, bo właśnie sprawdzał na kompie jak sonda chodzi, pokazał mi jakieś liczby i powiedział "ewidentnie widać że nie pracuje prawidłowo" a jakie to liczby były to już nie powiem, bo mam do liczb słabą pamięć :?

Tak tak posiadam VAG'a, jutro mogę sprawdzić dokładnie jak nazywa się ten błąd :) chyba że znajdę raport z błędami to go wkleję :)

Edit, jest i skan:

Kod: Zaznacz cały

00537 -  Lambda (Oxygen Sensor) Regulation
            18-10 -  Upper Limit - Intermittent
17978 - Shareware Version. To Decode all DTCs
            P1570 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Reduktor winowajcą spadku mocy ?

Post autor: Dam » czw kwie 24, 2014 23:06

sulekmk4 pisze:Dodam że ja golfa kupiłem bez gazu, zanim go wstawiłem już miał ten błąd z lambdą ;)
A no widzisz, to pewnie jest wiele szczegółów o których nam zapomniałeś wspomnieć dlatego nie ma co gdybać bo nie wszystkie fakty jesteśmy w stanie wziąć pod uwagę ;) Zakładając hipotetycznie że jednak sonda jest walnięta to dziwne że zamontował Ci gaz zamiast doprowadzić pierw auto do pełnej sprawności gdyż bez tego i na LPG później problem się pogłębia. Szanujący się gazownik tak nie robi bo później ma problemy z upierdliwym klientem na gwarancji. (a to strata czasu i pieniędzy bo robi to bezpłatnie a mógłby w tym czasie zarobić robiąc inne auto)
sulekmk4 pisze:Tutaj przepraszam, bo właśnie sprawdzał na kompie jak sonda chodzi, pokazał mi jakieś liczby i powiedział "ewidentnie widać że nie pracuje prawidłowo" a jakie to liczby były to już nie powiem, bo mam do liczb słabą pamięć
Rozumiem, zależy pod który sterownik się wpiął. Chodziło mi po prostu o to że można się wpiąć pod sterownik silnika i odczytać błędy i można pod sterownik LPG i tam rysuje się wykres pracy sondy i widać graficznie czy pracuje czy nie (ot taka przydatność LPG ;) )


Twój błąd sondy to górny limit jej pracy czyli mieszanka jest uboga i sonda stara się ją wzbogacić (to może sugerować że jednak żyje).
Jeżeli tak jak piszesz ten sam błąd jest jeszcze z czasów przed LPG to możliwe że masz nieszczelność w układzie dolotowym (lewe powietrze). Tutaj z pomocą też mógłby przyjść podgląd sterownika LPG i odczytanie jakie wartości podaje Map Sensor.
Może też być opcja z układem paliwowym (regulator ciśnienia paliwa albo sama pompa paliwa) ale to też trzebaby wpiąć manometr i posprawdzać.



Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

Reduktor winowajcą spadku mocy ?

Post autor: sulekmk4 » pt kwie 25, 2014 15:48

Dam pisze:możliwe że masz nieszczelność w układzie dolotowym (lewe powietrze).
Masz na myśli np dostawanie się powietrza przez ten wąż od obudowy filtra powietrza co idzie do przepustnicy ?


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Re: Reduktor winowajcą spadku mocy ?

Post autor: Dam » pt kwie 25, 2014 23:29

Każde miejsce od przepływomierza w kierunku głowicy silnika.



Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

Reduktor winowajcą spadku mocy ?

Post autor: sulekmk4 » ndz kwie 27, 2014 13:57

Dzisiaj odpialem wtyczke od przeplywomierza zeby sprawdzic czy jest jakas roznica,ale tylko za kazdym razem po puszczeniu gazu delikatkie szarpnal. Jutro mam miec wymieniana lambde,zobacze co to bedzie i wtedy dam znac.


Obrazek
Obrazek

abckl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr sie 05, 2009 07:33
Lokalizacja: Tychy

Reduktor winowajcą spadku mocy ?

Post autor: abckl » pn kwie 28, 2014 07:37

A zmieniłeś przewody na inne ? bo z tego co pisałeś wcześniej to problem zaczął się po wymianie świec i przewodów a teraz widzę ze coraz bardziej niepotrzebnie zagłębiasz się w temat :D



Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

Reduktor winowajcą spadku mocy ?

Post autor: sulekmk4 » pn kwie 28, 2014 16:06

Ja się nie zagłębiał, mechanik zaproponował wymianę lambdy na sprawdzenie za free więc można zobaczyć :)
A przewodów właśnie nie mam jakich sprawdzić, nikt ze znajomych nie ma AKL :?

Powiem wam,że jak tak dalej pójdzie to chyba sprzedam golfa i kupię drugiego ale w TDI, kumple mają i jeżdżą bez żadnych napraw,nawet drobnych.


Obrazek
Obrazek

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Reduktor winowajcą spadku mocy ?

Post autor: red_devil25 » wt kwie 29, 2014 06:44

kazdy sie denerwuje jak auto nawala i pierwsze co to sprzedac.jakbys szukal z tego rocznika co masz mk4 to TDI sobie mozesz zajezdzonego trupa to inwestycji kupic tak,ze z deszczu pod rynne.moze niech kilku mechanikow sprawdzi ten samochod.nie zawsze blad sondy to odrazu jej wymiana


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

Reduktor winowajcą spadku mocy ?

Post autor: sulekmk4 » śr kwie 30, 2014 15:28

A więc tak panowie,sonda wymieniona, z dwójki i trójki jest jakby żwawszy, czwórki jeszcze tak nie porównywałem, wczoraj zrobiłem sobie z kumplem mały wyścig i wziąłem leona 1.6 16v pod górkę,ale to jeszcze nie jest to. I tak dam go niedługo do tego znajomego co zrobi w serwisie skody, ma lepsze zaplecze z częściami, może sprawdzać na spokojnie, może jeszcze coś znajdzie.

A no i znowu mi obroty falują,spróbuje zrobić na nowo adaptację,może pomoże.


Obrazek
Obrazek

michajlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pn mar 31, 2008 23:07
Lokalizacja: Poznań

Reduktor winowajcą spadku mocy ?

Post autor: michajlow » czw maja 01, 2014 16:12

Ja jak mam problem z pracą na gazie, którego nie ogarnia zwykła regulacja to pierwsze co robię to kasuję błędy, robię 100km na benzynie, kasuję ewentualne błędy i jadę dalej kolejne 100 km, sprawdzam czy wszystko gra. Jak błędów nie ma to znaczy, że z benzyną jest ok i szukam przyczyn w LPG.
Taki długi wątek, a nikt nie zapytał o to jaki jest reduktor, jaki sterownik, jakie ciśnienie ustawione, albo czy pan sulekmk4 ma kabelek do sterownika lpg, a znalazło tylko info o wtryskach i cała strona o wyższości oleju i kabli X nad Y.


Audi A3 1.8T AUM

Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

Reduktor winowajcą spadku mocy ?

Post autor: sulekmk4 » czw maja 01, 2014 17:01

Podłączyłem dziś VAG, miałem błąd:
537 Regulacja Lambda poza specyfikacją - wartość górna

michajlow, Reduktor Tomasetto Alaska, sterownik Stag 4 ECO,ciśnienie jakie mam- nie wiem,kabelka do lpg nie posiadam.


Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości