[mk4] Problem z odpalaniem po nagłym zgaśnięciu na lpg

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

[mk4] Problem z odpalaniem po nagłym zgaśnięciu na lpg

Post autor: kolunio21 » pn mar 23, 2015 10:10

P@wulon
Mi sie niestety nie udalo zlikwidować tego problemu mi to nie przeszkadza bo auto mi nie gaśnie ale i tak uważam ze tak nie powinno być. Auto bylo u gazowników i nic nie stwierdzili, to jest po prostu tak jak pisałem ten dodatkowy wtrysk paliwa po naglym zgasnieciu plus resztki gazu co splywaja.



donowan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 27, 2015 17:29

Re: [mk4] Problem z odpalaniem po nagłym zgaśnięciu na lpg

Post autor: donowan » pt mar 27, 2015 17:36

p@wulon pisze:kolunio21, mam ten sam silnik co Ty i dokładnie tak samo się dzieje ż,e jak go zduszę to póżniej przynajmniej 10 sekund kręci zanim odpali
instalacji sekwencyjna AG Centrum Zenit Pro
No na pewno to nie wina funkcjonalności Zenita, coś jest zepsute, źle ustawione lub samochód tak ma w co wątpię. Rozumiem że na pb to nie występuje. A czy jest ustawione w instalacji żeby odpalał zawsze na Pb ?



Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

[mk4] Problem z odpalaniem po nagłym zgaśnięciu na lpg

Post autor: kolunio21 » pt mar 27, 2015 19:00

donowan,
Moja instalacja ma dopiero kilka miesięcy a ten objaw jest od początku oprócz tego jest wszystko ok, objaw ten występuje tylko na gazie na Pb można go dusić i za każdym razem normalnie pali. W instalacji jest ustawione tak że, po zgaszeniu odpala na Pb,



piter2204
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn gru 24, 2012 15:18
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

[mk4] Problem z odpalaniem po nagłym zgaśnięciu na lpg

Post autor: piter2204 » pn mar 30, 2015 13:21

Według mnie to instalacja niewyregulowana fachowo, a gaziarze niedoszkoleni kity wciskają. Co prawda mam inny silnik, ale po gwałtownym zgaśnięciu silnika wiele lat (już 4 ponad) nie miałem z tym problemu. Ostatnio po tym jak zregenerowałem reduktor problem się pojawił, ale to kwestia wyregulowania sterownika gazu-ustawiłem teraz korekty po temperaturze i zalewa, więc muszę powrócić do poprzednich ustawień.



Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

[mk4] Problem z odpalaniem po nagłym zgaśnięciu na lpg

Post autor: kolunio21 » pn mar 30, 2015 21:53

No własnie ja mam jeszcze to na gwarancji wszystko i jak pojadę do kogoś innego i ktoś zacznie gmerać w sterowniku to będzie widać i gwarancja przepadnie a gaziarze twierdzą że jest wszystko ok.



piter2204
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn gru 24, 2012 15:18
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

[mk4] Problem z odpalaniem po nagłym zgaśnięciu na lpg

Post autor: piter2204 » śr kwie 01, 2015 12:28

Jaki masz sterownik-jaka firma? Jeśli to STAG, to podjedź do jakiegoś autoryzowanego przedstawiciela tej firmy i niech to wyregulują fachowo- wtedy gwarancji nie stracisz, tylko niech wypiszą kwity na okoliczność regulacji. Jeśli jesteś z Tczewa, to masz autoryzowany serwis na Kilińskiego 17.



Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

[mk4] Problem z odpalaniem po nagłym zgaśnięciu na lpg

Post autor: kolunio21 » śr kwie 01, 2015 19:07

Dokładnie ma sterownik STAG-4 muszę tam podjechać mam nie daleko :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości