Odpalanie , wina gazu..

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bombelek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 14:09
Lokalizacja: KOS/SZY

Odpalanie , wina gazu..

Post autor: bombelek » ndz paź 19, 2014 22:41

Spadki obrotów powoduje uszkodzony reduktor - nie trzyma ciśnienia gazu i przy przełączenie z Pb na LPG jest właśnie takie zjawisko :) W 1.6 powinieneś mieć reduktor 1200 mbar i takie ciśnienie powinno też być ustawione i takie powinien utrzymywać reduktor. Nowe wtryskiwacze zostaw w spokoju. Nic nie ruszaj póki reduktora nie wymienisz :bigok:



Awatar użytkownika
piotras0062
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 19, 2012 18:13
Lokalizacja: Jarocin

Odpalanie , wina gazu..

Post autor: piotras0062 » pn gru 22, 2014 21:23

Witam, podepnę się pod temat i mam takie same objawy, jestem na etapie prób i na razie zakręcam gaz na butli w celu ustalenia czy to w ogóle jest gaz. Próby różne bo po odkręceniu na butli przez ok 3 odpalenia jest ok, później się znów pier..... co rozruch. Rano kolejna diagnoza. Mój gaz 2 miechy temu stracił gwaancje:(



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Re: Odpalanie , wina gazu..

Post autor: Dam » pn gru 22, 2014 23:28

piotras0062 pisze:Mój gaz 2 miechy temu stracił gwaancje:(
Nie ma to jak złośliwość rzeczy martwych;) Tak jak pisałem wcześniej, albo puszcza podciśnieniem albo wtryskiwaczami.
Jeżeli już ustaliłeś że po zakręceniu butli odpala dobrze to pozostaje po jeździe na gazie odpiąć podciśnienie od reduktora.
Jeżeli będzie odpalał dobrze tzn że reduktor jest winny, jeżeli nadal będą problemy to winne wtryskiwacze. Przy okazji napisz jakie masz podzespoły i ile przejechane.



Awatar użytkownika
piotras0062
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 19, 2012 18:13
Lokalizacja: Jarocin

Odpalanie , wina gazu..

Post autor: piotras0062 » wt gru 23, 2014 18:56

no więc tak, rano auto poszło na strzała tak jak zawsze to robił, po pracy wjazd na gazownie (Jarocin- Kwaśniewski, chwale ich sobie) no i sprawdziły mi chłopaki i tak jak myślałem, u mnie wina leży w reduktorze. Moj reduktor to ten co dup.... urywa, szmelc nad szmelcami czyli OMVL. Przejechał dopiero niecałe 25tys



Awatar użytkownika
piotras0062
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 19, 2012 18:13
Lokalizacja: Jarocin

Odpalanie , wina gazu..

Post autor: piotras0062 » pt sty 02, 2015 12:25

Zamówiony nowy reduktor dotarł juz w sylwestra. Oczywiście założony od razu :grin: i jestem dalej szczęśliwym posiadaczem MK IV z LPG :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości