Rozjechane mapy PB ?(UPDATE)

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

xgabrys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 20:16

Rozjechane mapy PB ?

Post autor: xgabrys » śr maja 14, 2014 22:32

Wiem, że maja dobrą opinie ale mi powiedział, że się tego nie tyka jak mu powiedziałem, że mam ICOM. To można to jakoś sprawdzić? Wlaśnie odpiołem aku na noc. Teraz pytanie czy na analize do gaziarza jechac z wyczyszczonymi bledami z VAG i bez jazdy na lpg czy wlasnie powinienem pojezdzic troche na LPG i dopiero do niego udezyc.



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Rozjechane mapy PB ?

Post autor: jameess » śr maja 14, 2014 22:51

wykasowac błędy i pojezdzić na benie



xgabrys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 20:16

Rozjechane mapy PB ?

Post autor: xgabrys » śr maja 14, 2014 23:10

A błędy LPG nigdzie sie nie zapisuja?



Awatar użytkownika
bigozz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw sty 20, 2005 11:58
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Rozjechane mapy PB ?

Post autor: bigozz » śr maja 14, 2014 23:30

Kolego ale Landi to on ma na pewno reduktor a poza tym nic więcej nie wiadomo, co jest napisane na sterowniku od LPG?

Błędy zapisują się w komputerze od LPG ale potrzeba programu i interfejsu który się z nim dogada. Co do tego czy jeździć na PB czy LPG nie ma to znaczenia, z błędów w ECU nic nie idzie wywnioskować poza tym, że przy pracy na gazie wywala błąd wtryskiwaczy, zalecam nie jeździć na LPG skoro to szkodzi motorowi i poczekać w kolejce do gazownika .


VW w sercu
na co dzień MB W210 3.2 CDI
od święta MB W123
doszedł Golf mk2 USA

xgabrys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 20:16

Rozjechane mapy PB ?

Post autor: xgabrys » śr maja 14, 2014 23:43

gdzie moge ten sterownik znalesc? Po czym poznaje sie jaka mam instalacje. Napisz mi a ja pojde poszukać czegoś co pomoze nam dowiedzieć się co to za instalacja



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Rozjechane mapy PB ?

Post autor: jameess » czw maja 15, 2014 09:46

Faktycznie, pisałeś wcześniej że to INCOM. Ale trzeba się upewnić. Szukaj po przewodach od wtrysków gazowych, idą do komputera gazu i na nim będzie pisac co za firma i model i to podaj na forum.
Z tego co wiem to INCOM robi inst. 5 generacji czyli bezpośredni wtrysk gazu, ale ty masz na pewno sekwencję.



xgabrys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 20:16

Rozjechane mapy PB ?

Post autor: xgabrys » czw maja 15, 2014 11:18

sterownik chyba tez LondiRenzo

http://zapodaj.net/4ae21d1f77ed0.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dalej uwazacie ze to wina tego emulatora?



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Rozjechane mapy PB ?

Post autor: jameess » czw maja 15, 2014 14:15

Nie ma co gdybać, bo to bez sensu, trzeba się podłączyć do instalacji i zobaczyć o co chodzi. Kup Kabel do tej instalki np. w Viakenie, ściągnij program i instrukcje i się połącz.

Stąd możesz ściągnąć program ( na samym dole dwie wersje ) : http://www.pliki.drypa.pl/entry-4afb1c2 ... 37d417.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
A stąd instrukcję po polsku + multum wiedzy : http://lpg-forum.pl/landi-renzo-omegas.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Na pewno zalukasz o co biega to tylko kwestia czasu. Kup od razu kabel do podłączenia vaga bo bez podglądu korekt w aucie instalki gazowej się raczej nie ustawi dobrze.



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Rozjechane mapy PB ?

Post autor: jameess » pt maja 16, 2014 08:19

Czy ty w końcu załatwiłeś sprawę z gazem? Bo mam info że firma Neptun-Elpigaz robi LandiRenzo i podobno u nich jeszcze byłeś i sprawa załatwiona.
Czy to prawda?



xgabrys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 20:16

Rozjechane mapy PB ?

Post autor: xgabrys » pt maja 16, 2014 10:06

Tak wczoraj zajechałem do nich i udało mi się wcisnąć. Doszło między nami do nieporozumienia bo ktoś w dokumentach wpisał o ICOM a tak na prawde to lorenzo instalacja. Co do usterki to wszystko wygląda ok. Pojeżdżę trochę na gazie i napisze dokładnie czy wywala dalej błędy.



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Rozjechane mapy PB ?

Post autor: jameess » pt maja 16, 2014 13:12

To spoko firma, tak że na przyszłość już wiesz gdzie serwisować swoją gazownię.



xgabrys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 20:16

Rozjechane mapy PB ?

Post autor: xgabrys » wt maja 20, 2014 20:24

Sorry, że dopiero teraz ale nie było mnie przez jakiś czas w domu i mam dopiero teraz możliwość odpisać.

Wszystko prawie jest ok. Tylko mam pytanie bo na PB auto zbiera sie bardzo dobrze nic nie szarpie i łagodnie silnik pracuje natomiast na LPG mam wrażenie, że przy wciskaniu gazu auto szarpie tak jakby za dużo dostawał gazu. Raz na jakiś czas tam lekko go na sekundę przydusi(takie lekkie szarpniecie spadek mocy i jedzie dalej)
Czy może gaz nie do końca wyregulowany? Nie miałem możliwości do nich podjechać i sprawdzić w serwisie dlatego napisałem tutaj z zapytaniem czy to normalne, że na LPG silnik tak sie zachowuje?



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Rozjechane mapy PB ?

Post autor: Dam » śr maja 21, 2014 01:45

Generalnie nie powinieneś czuć różnicy benzyna/gaz.
xgabrys pisze:na PB auto zbiera sie bardzo dobrze nic nie szarpie i łagodnie silnik pracuje natomiast na LPG mam wrażenie, że przy wciskaniu gazu auto szarpie tak jakby za dużo dostawał gazu.
Poszarpuje na zimnym czy na rozgrzanym silniku?

Ewentualnie mogą to być pierwsze objawy niedomagania układu zapłonowego (świece, kable, cewki). Na gazie są zauważalne wcześniej niż na benzynie. Kiedy ostatnio wymieniałeś świece?



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Rozjechane mapy PB ?

Post autor: jameess » śr maja 21, 2014 08:11

Wymień świece na platynowe NGK PFR6Q. Tylko i wyłącznie takie idą do 1.8T i żadne inne, są to świece jednoelektrodowe.
Jak wymienisz świece , podjedź do gazowników , wymień filtry gazu i ponowna regulacja. Jeżeli auto przy deptaniu ma muła i takie lekkie poszarpywanie to jest objaw mieszanki ubogiej, a nie bogatej.

Co do cewek to nie koniecznie są uwalone, trzeba najpierw zrobić jak napisałem bo inaczej to będziesz wymieniał niepotrzebnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości