Mieszalnik do 2.0 16v ABF'a/przerobienie na sekwencję

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

moss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:00
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Mieszalnik do 2.0 16v ABF'a/przerobienie na sekwencję

Post autor: moss » sob sty 31, 2015 22:13

Jaki polecacie mieszalnik w rurę seryjną od dolotu? Jakieś konkretne aukcje? Czy po wymianie samego mieszalnika trzeba regulować instalację?
Mam teraz mieszalnik który zwęża dolot o jakąś 1/3... :kac: i czuje, że auto nie jedzie tak jak powinno.
Ostatnio zmieniony wt lut 03, 2015 18:32 przez moss, łącznie zmieniany 1 raz.



moss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:00
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Mieszalnik do 2.0 16v ABF'a

Post autor: moss » wt lut 03, 2015 18:31

ewentualnie co muszę dokupić, żeby moją instalację przerobić na sekwencję? Mam parownik Lovato Turbo do 250KM (kupiony niedawno)



niezalogowany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 20, 2012 11:18

Mieszalnik do 2.0 16v ABF'a/przerobienie na sekwencję

Post autor: niezalogowany » śr lut 04, 2015 10:11

Żeby wymienić na sekwencję to musisz dać wszystko nowe.....zostanie tylko zbiornik na gaz.

Pomyśl o blosie, tym bardziej że masz prawie nowy parownik, który sie nie nada do sekwencji.

Abf na mikserze to według mnie średnie rozwiązanie.



moss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:00
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Mieszalnik do 2.0 16v ABF'a/przerobienie na sekwencję

Post autor: moss » śr lut 04, 2015 11:47

Tego parownika nie da się przystosować do sekwencji? Istnieje coś takiego ewentualnie jak duże mieszalniki ( o większej średnicy przelotowej)?



niezalogowany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 20, 2012 11:18

Mieszalnik do 2.0 16v ABF'a/przerobienie na sekwencję

Post autor: niezalogowany » śr lut 04, 2015 12:18

Nie, parownika nie da się przystosować do sekwencji, gdyż to jest odwrotna zasada działania. W pierwszej, drugiej generacji ewentualnie w blosie, powietrze zaciągane do silnika samo wysysa gaz, a w gazie podawanym przez wtryskiwacze to parownik sam wytwarza ciśnienie i tłoczy dalej gaz.

Co do samych mieszalników, to musisz szukać, ale z tego co wiem są jakies o średnicy cos ok 70mm, a czy większe to nie wiem.

No i każda zabawa z mieszalnikiem powinna skończyć się koretką instalacji.



moss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:00
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Mieszalnik do 2.0 16v ABF'a/przerobienie na sekwencję

Post autor: moss » pn mar 09, 2015 14:47

Założyłem blosa i auto dosyć dużo pali (kilka l więcej niż na mikserze) i jeździ też średnio. Wyregulowany wg zaleceń. Mam pytanie odnośnie rury od silniczka krokowego. Jak podłączyłem ją tam gdzie seryjnie, czyli w puszkę (przed blosem) to auto gasło na wolnych obrotach, natomiast jak ją włożyłem tam gdzie była wcześniej (przed przepustnicą zrobiona dziura z króćcem) to niby jest ok, ale nie wiem, czy to tak może być podłączone.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości