problem z przełączeniem na gaz

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lxxx20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt cze 10, 2014 11:40
Lokalizacja: Płock / Sierpc

problem z przełączeniem na gaz

Post autor: lxxx20 » wt lis 18, 2014 23:07

A ręcznie też nie przełącza ??



Awatar użytkownika
micho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 14:35

Re: problem z przełączeniem na gaz

Post autor: micho » śr lis 19, 2014 19:34

Ręcznie przełącza i normalnie silnik pracuje.


nie sprzedam robił będę

Awatar użytkownika
lxxx20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt cze 10, 2014 11:40
Lokalizacja: Płock / Sierpc

problem z przełączeniem na gaz

Post autor: lxxx20 » śr lis 19, 2014 19:51

No to skoro ręcznie przełącza na gaz to może czujnik temperatury padł



Awatar użytkownika
micho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 14:35

problem z przełączeniem na gaz

Post autor: micho » śr lis 19, 2014 20:00

no tak właśnie wyczytałem , ale nie jestem pewien czy nie ma czasem dwóch , jeden na parowniku tego jestem pewien a drgi na węzy przed listwa wtryskową tylko nie jestem pewien czy to jest czujnik temp. a jak sprwdzić czy jest wanięty?


nie sprzedam robił będę

Awatar użytkownika
lxxx20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt cze 10, 2014 11:40
Lokalizacja: Płock / Sierpc

problem z przełączeniem na gaz

Post autor: lxxx20 » śr lis 19, 2014 21:01

micho pisze:a drgi na węzy przed listwa wtryskową tylko nie jestem pewien czy to jest czujnik temp. a jak sprwdzić czy jest wanięty?
Jak mozesz podeślij fotke to zobacze o co kaman :) chociaż pewnie chodzi ci o czujnik który jest na trójniku ale on to mierzy temp. gazu podawanego na wtryski.

Zobacz czy na pewno obieg wody jest prawidłowy na parowniku. A co do samego czujnika to wydaje mi sie że najlepiej pod komputer podłączyć, aczkolwiek nie jestem pewny czy można tak sprawdzić ale można zobaczyć. Chodzi mi o sprawdzenie go w podobny sposób jak sie sprawdza czujnik/włącznik wentylatora chłodnicy, czyli weż jakąś żarówkę samochodową czy jakiś inny odbiornik 12v i jeden kabelek do masy a drugi najpierw do jednego kabelka czujnika temp a potem do drugiego, tylko sprawdź to na rozgrzanym silniku, ja bym tak spróbował no i jak bd tylko na jednym kabelku napiecie a na drugim nie to znaczy że walnięty, jak by okazało sie że jest walnięty to bym sie pokusił o sprawdzenie na krótko czy przełącza ale to już jak chcesz , no mówie najpewniejszy to chyba bd komputer ewentualnie jak masz wymienić oba czujniki i zobaczyć czy pomogło.



Awatar użytkownika
micho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 14:35

Re: problem z przełączeniem na gaz

Post autor: micho » śr lis 19, 2014 21:45

i tak właśnie wyczytałem że ten drugi na wężu to mierzy temp gazu podawanego na wtryski tak jak napisałeś , a co do czujnik ana reduktorze to wyczytałem że można zewrzeć dwa przewody od tego czujnika ,po prostu omijając go i wtedy sprawdzić. Może spróbuje jutro jak wcześniej skończę prace ,bo teraz szybko ciemno a ja bez garażu .jak tylko dojde co to było to na pewno napisze może komuś się przyda ,a Tobie dziękuje za pomoc.


nie sprzedam robił będę

Awatar użytkownika
lxxx20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt cze 10, 2014 11:40
Lokalizacja: Płock / Sierpc

problem z przełączeniem na gaz

Post autor: lxxx20 » śr lis 19, 2014 22:44

micho pisze:można zewrzeć dwa przewody od tego czujnika ,po prostu omijając go i wtedy sprawdzić
właśnie też to miałem napisać, bo właśnie tak działa czujnik że po osiągnięciu temp. łączy te 2 kabelki to rodzaj takiego przełącznika.
micho pisze:,a Tobie dziękuje za pomoc.
Jakoś trzeba sobie pomagać :pub: :okej:



Awatar użytkownika
micho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 14:35

problem z przełączeniem na gaz

Post autor: micho » ndz lis 30, 2014 22:02

i pojechałem do gazownika powiedział że było jakieś zwarcie prawdopodobnie od padniętego aku i wykasowly się mapy i jeszcze jakieś dane kompie gazu wgrał na nowo i teoretycznie powinno być dobrze ,ale jednak do końca nie jest .Przełączać ladnie przełącza ale martwi mnie to że po rozgrzaniu silnika wyłączę silnik i spowrotem odpale to kontrolka na sterowniku pulsuje bardzo szybko tak jakby był jakiś problem do momentu przełączenia na gaz.Po za tym bardzo muli ,dużo pali tak mi się wydaje i najpierw kończy się gaz ,a póżniej dopiero zapala się rezerwa.Muszę znowu zagospodarować trochę czasu i wybrać się do niego.Ręce opadają :-(


nie sprzedam robił będę

Awatar użytkownika
micho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 14:35

Re: problem z przełączeniem na gaz

Post autor: micho » czw gru 04, 2014 21:43

Zmniejszone ciśnienie gazu i mała regulacja i wszystko wróciło do normy


nie sprzedam robił będę

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości